Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Prezes zduńskowolskich wodociągów wziął nagrodę jubileuszową i... szybko oddał

Prezes zduńskowolskich wodociągów wziął nagrodę jubileuszową i... szybko oddał

aleksandrowicz_sesja11_2013Andrzej Aleksandrowicz (http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/4691-nie-wyprzga-si-koni-w-trakcie-przejcia-przez-rzek-zmiany-w-mpwik-budz-niepokoj-zwizkowcow-napisali-list-do-prezydenta), prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zduńskiej Woli obchodzi 35-lecie pracy zawodowej. Z tej okazji przyznał sobie nagrodę jubileuszową. Podobne nagrody pobierali jego poprzednicy. Pobierają także pracownicy tej spółki oraz innych, podległych prezydentowi miasta.

 

Jak podaje Łukasz Gędek, nowopowołany członek Rady Nadzorczej MPWiK w Zduńskiej Woli, on wraz z innym członkiem tejże RN spotkali się na posiedzeniu w siedzibie spółki, w niepełnym składzie. Dotarły bowiem do RN słuchy, że obecny prezes otrzymał nagrodę jubileuszową.
- Mieliśmy prawo wglądu w dokumenty spółki. Potwierdziła się informacja o nagrodzie dla prezesa. Potem wypadał dzień wolny. Poprosiliśmy o opinię prawną w sprawie nagrody radcę prawnego z ramienia Urzędu Miasta. Ponownie, ale już w pełnym składzie zebrała się pięcioosobowa Rada Nadzorcza, która podjęła uchwałę o wstrzymaniu wypłaty nagrody dla prezesa Aleksandrowicza. Okazało się jednak, że księgowa wodociągów już pieniądze wysłała. Prezes został zatem poproszony o ich natychmiastowy zwrot - relacjonuje siewie.tv Łukasz Gędek (PiS).
- Mówią o kwocie 27, 579.00 zł. netto. Prezydent miasta działając w trybie nadzoru właścicielskiego 7 stycznia poinformował prezesa Andrzeja Aleksandrowicza, że w jego ocenie wypłacone świadczenie jest nienależne i powinno zostać niezwłocznie zwrócone na rachunek spółki. Prezes Aleksandrowicz tego dokonał. W poniedziałek do urzędu miasta wpłynęła informacja od głównej księgowej MPWiK, że te pieniądze z powrotem wpłynęły na konto spółki - informuje media w imieniu prezydenta Piotra Niedźwieckiego Anna Paszkiewicz-Banaś z Urzędu Miasta Zduńska Wola. Na forach internetowych związanych ze Zduńską Wolą aż huczy, kiedy wyszło, iż Andrzej Aleksandrowicz ma zwrócić nagrodę za 35 przepracowanych lat. Wielu uważa, że pieniędzy zwracać nie musiał... Że wprowadzono go w błąd żądając natychmiastowego zwrotu!
- Nie ma podstaw prawnych do wypłaty prezesowi zarządu świadczenia w postaci nagrody jubileuszowej na podstawie obowiązującego w spółce regulaminu wynagrodzenia, a to właśnie się dokonało. Prezesów spółek należących do miasta Zduńska Wola dotyczą przepisy ustawy kominowej oraz rozporządzenia prezesa rady ministrów z 21 stycznia 2003 roku w sprawie szczegółowego wykazu świadczeń dodatkowych, które mogą być przyznane osobom kierującymi niektórymi podmiotami prawnymi oraz trybu ich przyznawania. Tutaj oba te przepisy prawne w tym przypadku zostały pominięte. Nagroda jubileuszowa, jako świadczenie dodatkowe, może być przyznana naszym prezesom jedynie przez właściwy organ, czyli przez właściciela, którym jest prezydent miasta, z jego własnej inicjatywy, bądź na umotywowany wniosek rad nadzorczych spółek - podaje stanowisko prezydenta Anna Paszkiewicz-Banaś.

Prezes Andrzej Aleksandrowicz nie kryje, że nagrodę jubileuszową przyjął, gdyż oparł się na opinii prawnika miejskich wodociągów. Kiedy dotarła do niego treść uchwały Rady Nadzorczej MPWiK natychmiast dokonał przelewu zwrotnego. Za ewentualne uchybienia przeprosił prezydenta Niedźwieckiego. Czy zatem sprawę można uznać za zamkniętą? Chyba nie do końca... Zdaniem jednego z prawników, specjalisty od prawa pracy i spółek prawa handlowego, na miejscu prezesa Aleksandrowicza zbadałby ponownie przepisy, na jakich oparł się w swojej opinii prawnik prezydenta. Może zawierać luki, które mogą służyć stronie Aleksandrowicza. Prezes jednak w takich osądach jest na razie bardzo ostrożny.
- Spróbuję to teraz porządnie zbadać i będziemy się zastanawiali, co dalej. Nie czuję się w tym momencie osobą, która w jakiś sposób chciała narazić na uszczerbek majątek firmy, ponieważ taką nagrodę otrzymywali poprzedni prezesi, i nigdy nie było problemu. Nagrody jubileuszowe otrzymują również pracownicy MPWiK - komentuje lakonicznie.

Podobne:
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/4677-przetasowania-w-zduskowolskich-spokach-w-mdk-bez-konkursu-mpwik-qpoykaq-mosir
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/4657-ceny-wody-i-ciekow-nie-wzrosn-w-zduskiej-woli

MIka S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDziadek przestał chrapać...

Zakłopotany syn zwraca się do ojca:
- Mam dwie wiadomości...
- Pewnie dobrą i złą?
- ...tak jakby, ale dwie w jednej...
- Jak to?! - Ano, dziadek przestał chrapać...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u