Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności ABSURD! Działał społecznie dla KS Warta Sieradz, za co stracił posadę dyrektora szpitala

ABSURD! Działał społecznie dla KS Warta Sieradz, za co stracił posadę dyrektora szpitala

Dariusz-KadoskiPrzedwczoraj, po 17 latach kierowania Szpitalem Wojewódzkim im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu z funkcji dyrektora odwołano Dariusza Kałdońskiego. O sprawie informowaliśmy tutaj: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/5102-sieradzki-szpital-im-prymasa-kardynaa-stefana-wyszyskiego-bez-dyrektora#comments

Oficjalnym powodem odwołania było zaangażowanie dyrektora w działalność Klubu Sportowego Warta Sieradz. Choć działał tam społecznie, to zdaniem Zarządu Województwa Łódzkiego - złamał prawo! Grzegorz Sławiński z Wydziału Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego przesłał nam komunikat dotyczący odwołania dyrektora Dariusza Kałdońskiego. Czytamy w nim:

"Uprzejmie informuję, iż Zarząd Województwa Łódzkiego w dniu dzisiejszym (24 marca - przyp. siewie.tv) podjął uchwałę Nr 305/16 w sprawie odwołania ze stanowiska dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu, na mocy której ze stanowiska dyrektora wyżej wymienionego szpitala odwołany został Pan Dariusz Kałdoński. Podstawą przedmiotowego odwołania było nie przestrzeganie przez Pana Kałdońskiego przepisu art. 4 pkt 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Tym samym od dnia 24 marca 2016 roku p.o. Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu będzie Pani Magdalena Banach - Pełnomocnik dyrektora ds. Inwestycji i Rozwoju w w/w szpitalu. Zgodnie z przepisami Urząd Marszałkowski nie ma pola do żadnych interpretacji, musi postępować zgodnie z przepisami."

Wszystko wskazuje na to, że na stanowisko dyrektora sieradzkiej lecznicy zostanie wkrótce ogłoszony konkurs. W czasie dwóch miesięcy, a jego rozstrzygnięcie znane być powinno za pięć miesięcy od daty ogłoszenia konkursu. W mediach społecznościowych pojawiły się informacje, że odwołany dyrektor może i - jeśli mu zdrowie pozwoli - zamierza w tym konkursie wystartować.
Jakby przeczuwając taki obrót sprawy Grzegorz Sławiński z Wydziału Informacji i Komunikacji Społecznej UMWŁ w oświadczeniu dodał: "Jednocześnie informujemy, że nie ma przeciwwskazań by pan Kałdoński wziął udział w konkursie na dyrektora szpitala."
Internauci obstawiają też innych potencjalnych kandydatów do tegoż konkursu. Padają nazwiska: Jacek Walczak. Bożena Woźniak, Magdalena Banach, Dorota Ryl. Nie jest wykluczone, że wystartuje także któryś z ordynatorów. Mówi się m.in. o Andrzeju Szotarskim i Robercie Grendzie.

Ob-Y

fot. wartasieradz.com

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKiedy przychodzi Matka Boska...

Na religii dzieci uczą się o Matce Boskiej.
- A do mojej mamy Matka Boska często przychodzi w nocy - chwali się Stasiu.
- Jak to możliwe? - pyta katechetka.
- Jak idziemy spać i gasimy światło, to po jakimś czasie mama woła: O Matko Boska, znowu ty?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u