Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Znamy kandydatów do wyborów uzupełniających do Rady Miasta Zduńska Wola. Wśród nich były wiceprezydent

Znamy kandydatów do wyborów uzupełniających do Rady Miasta Zduńska Wola. Wśród nich były wiceprezydent

wyboryurnaW Zduńskiej Woli szykuje się kolejna kampania wyborcza. A to za sprawą wakatu w Radzie Miasta Zduńska Wola jaki powstał w okręgu nr 1. 22 maja (więcej na: http://www.zdunskawola.pl/portal_new/portal?id=848539) mieszkańcy tego okręgu wybiorą jednego z sześciu kandydatów już zgłoszonych do 12 kwietnia. Na razie walka o głosy poparcia odbywa się na portalach społecznościowych, ale pewnie lada dzień będzie widoczna w mieście. Nie tylko w okręgu nr 1 - jak zapowiadają kandydaci. Ale w całym mieście!

 

W marcu Komisarz Wyborczy w Sieradzu zamknął listę komitetów, które miały prawo zgłaszać kandydatów w wyborach uzupełniających do Rady Miasta Zduńska Wola w okręgu nr 1. W tym bowiem okręgu wygasł mandat radnego Piotra C., który w Radzie Miasta Zduńska Wola zasiadał z ramienia PiS. Piotr C. został skazany w procesie karnym za fałszerstwo na kartach do Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. On i jego teściowa sfałszowali łącznie 160 podpisów pod zadaniem w Budżecie Obywatelskim p.n. renowacja organów w Bazylice Mniejszej za blisko ćwierć miliona złotych. Sam Piotr C. został skazany za sfałszowanie dokładnie 105 podpisów w ankietach tego budżetu. Wszystkie fałszywki dotyczyły zadania związanego z remontem organów w bazylice. Były radny dobrowolnie poddał się karze. Wyrok jaki zasądzono wobec niego, to trzy miesiące pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na rok. Dodatkowo C. został obciążony kosztami postępowania sądowego. Ma też zapłacić grzywnę w wysokości 1,5 tys. zł. Piotr C. bronił się jak mógł do ostatniej chwili przed utratą mandatu radnego. Ostatecznie go stracił, bo wyrok się uprawomocnił. O wakat po nim będzie walczyć sześciu kandydatów z komitetów: 1. Komitet Wyborczy Wyborców Ewy Zalewskiej, 2. KWW Porozumienie Ponad Podziałami Razem, 3. KWW PiS dla Zduńskiej Woli, 4. KWW Anny Komorek, 5. KWW Szymona Łuczaka Kukiz'15 oraz 6. KWW Marecki Adam. Patrząc na nazwy komitetów już wiadomo o czterech kandydatach - pewniakach ma majowej liście. To Zalewska, Komorek, Łuczak i Marecki. Ale znane są już dwa pozostałe. PiS reprezentować będzie pracownik TBS Złotnicki Tomasz Półgrabia. Kandydatem Porozumienia Ponad Podziałami Razem będzie były wiceprezydent Zduńskiej Woli, Andrzej Brodzki. Ewa Zalewska startowała już jesienią 2014 roku z tego samego okręgu. Walczyła o mandat radnej z "jedynki" z KWW Ireneusza Krześnickiego, a sam Krześnicki kandydował na fotel prezydenta Zduńskiej Woli. Teraz, jak mówi, założyła swój własny Komitet Wyborczy Wyborców Ewy Zalewskiej.
- Będę kandydować do Rady Miasta, ponieważ jako osoba, która nigdy nie należała do żadnej partii politycznej, mogę pozwolić sobie na własne zdanie i własną ocenę każdej sytuacji. Obecne wybory uzupełniające są kontynuacją wyborów z 2014 roku, w których po raz pierwszy w życiu kandydowałam do samorządu terytorialnego zdobywając 13 procent głosów w tym okręgu. Czuję się więc zobowiązana wobec moich Wyborców do ubiegania się ponownie o mandat - argumentuje swoją decyzję Zalewska.

Jest - jej zdaniem - wiele spraw do rozwiązania w mieście, a najważniejsze z nich to: infrastruktura techniczna miasta, mieszkania komunalne, poprawa stanu ulic, bezpłatna pomoc prawna dla pracowników poszkodowanych przez pracodawców. - O tej ostatniej kwestii mówiłam również w poprzedniej kampanii. Jestem inżynierem, ale także wiceprzewodniczącą Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność” w Elektrociepłowni Zduńska Wola, co sprawia, iż ważne są dla mnie zarówno sprawy gospodarcze, jak i społeczne. I dlatego jestem gotowa do działania w każdej z tych dziedzin - zapowiada Ewa Zalewska (l. 58). "Jedynki" w tym okrgędu mieli także jesienią 2014 roku Anna Komorek (nauczycielka, l. 34), wówczas z KWW Platforma Obywatelska oraz Adam Marecki (l.62) z KWW SLD. PPP Razem wystawiło wówczas Małgorzatę Drzewiecką (l. 49), a PiS Piotra Cybulę (l. 38). Wygrał Cybula. Dostał zaledwie 80 głosów, ale to wystarczyło! Dodajmy, że to o 62 mniej od kolejnego na liście uzyskanych głosów - Pawła Szewczyka (PO) i aż!!! o 232 mniej od Ewy Balcerzyk (Forum Dobrej Woli), którzy też dostali się do obecnej Rady Miasta Zduńska Wola. W 2014 roku w tym okręgu swoich kandydatów wystawiło 13 komitetów. Tym razem PPP Razem nie postawiło na Drzewiecką, a na lidera tego ugrupowania, Andrzeja Brodzkiego. On sam nie kryje, że na to, aby kandydować złożyło się wiele spraw, które od wyborów z 2014 roku zaistniały w Zduńskiej Woli. - Ciekawi byliśmy, kogo wystawi tam PiS. Na pewno w tej radzie, którą mogę uznać za najgorszą w historii samorządu terytorialnego w mieście, potrzebna jest nowa krew. Takiego przypadku, żeby partia, która wygrała te wybory sprzed półtora roku wzięła wszystko i nie liczyła się z nikim nie było - zauważa. W 2014 roku sam nie ubiegał się o fotel prezydenta Zduńskiej Woli. Wystawił wówczas kolegę z 3P Roberta Florczaka, który dostał 1.076 głosów. I odpadł po I turze, ale dostał się do Rady Miasta. Andrzej Brodzki podkreśla, że jako radny miejski chce zadbać przede wszystkim o zmianę dotychczasowej osi wokół władzy. Jak mówi: - Miasto należy do mieszkańców i ich interesy powinny być reprezentowane w radzie, a nie władzy. Powinno być realizowane racjonalne wydawanie miejskich pieniędzy. Szukać oszczędności należy nie w podatkach nałożonych na mieszkańców, a w wydatkach miasta. W portfelach urzędniczych, a nie w portfelach zduńskowolan - mówi siewie.tv Brodzki. Jak zapowiada, jednym z pierwszych punktów prowadzonej przez PPP Razem kampanii ma być spotkanie już 15 kwietnia na terenie dworca PKS przy ul. Juliusza. Jak bowiem zaznacza były wiceprezydent, to miejsce jest symbolem niezrealizowanych obietnic przez obecnie rządzących miastem. I nie jest chlubą, a wręcz najgorszą wizytówką miasta.

Pozostało jeszcze przedstawienie ostatniego, gracza z proponowanej na maj listy w OKW nr 1. To Szymon Łuczak z KWW Kukiz'15 (l.22). Zapewne będzie najmłodszym w całym gronie rywalizujących o mandat radnego. To młody człowiek, znany wcześniej głównie z działalności jako wiceprezes Okręgu Łódzkiego Młodzieży Wszechpolskiej, a obecnie jej prezes i z tego, że związany jest z Ruchem Narodowym. On też w listopadzie 2014 roku próbował swych sił podczas wyborów samorządowych. Walczył o mandat do RM. Właśnie z listy Ruchu Narodowego. Wybory odbędą się 22 maja.

Przypomnijmy: okręg nr 1, którego siedzibą jest Publiczne Gimnazjum nr 1 obejmuje mieszkańców ulic: Aleje Kościuszki, Cicha, Dąbrowskiego, Dolna od nr 1 do nr 29 (strona nieparzysta) i od nr 2 do nr 20 (strona parzysta), Fabryczna, Juliusza, Kolbego, Królewska, Krucza, Łaska od nr 1 do nr 33 (strona nieparzysta) i od nr 2 do nr 32 (strona parzysta), Parkowa, Pasaż Powstańców Śląskich, Piwna, Plac św. Jana Pawła II, Szpitalna, Zielona od nr 1 do nr 5 (strona nieparzysta) i nr 2 (strona parzysta), Złotnickiego, Żeromskiego nr 1 (strona nieparzysta) i od nr 2 do nr 8 (strona parzysta).

Mika S

Podobne:
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/5020-w-zduskiej-woli-odbd-si-wybory-uzupeniajce-do-rady-miasta

http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/4642-zduskowolski-radny-skazany-bd-wybory-uzupeniajce-jak-straci-mandat

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u