Strona główna Artykuły Aktualności MKS Zduńska Wola pokonał LUKS Bałucz 2:0! Lidera tabeli!

MKS Zduńska Wola pokonał LUKS Bałucz 2:0! Lidera tabeli!

DSC01111W doskonałym meczu, z udziałem blisko 200 widzów, MKS Zduńska Wola pokonał przed własną publicznością lidera "okręgówki" LUKS Bałucz. Niewątpliwie, jak podaje siewie.tv - Lech Kulma, bohaterem tego spotkania był Jakub Ratajczyk z MKS!

Piłkarze z Bałucza, którzy ten sezon mogą zaliczyć do bardzo udanych, przyjechali do Zduńskiej Woli potwierdzić pozycję lidera w sieradzkiej klasie okręgowej. Miało to być rutynowe spotkanie, a goście liczyli na pewne zwycięstwo z MKS. Tymczasem... W pierwszej części spotkania gra była wyrównana. Mimo iż oba zespoły grały dynamicznie, nie stworzyły właściwie ani jednej stuprocentowej sytuacji do zdobycia gola. Akcje kończyły się zwykle na obrońcach, albo niecelnym strzałem.

W drugiej części MKS w miarę upływu czasu zyskiwał coraz większą przewagę nad rywalem. Tak, jakby zachował więcej sił. Kibice obejrzeli ciekawe widowisko, ale na pierwszego gola musieli czekać aż do 80. minuty. Wówczas, po strzale Jakuba Ratajczyka MKS objął prowadzenie. Goście z Bałucza zamierzali jeszcze odrobić stratę i bliscy byli wyrównania, ale MKS nie cofnął się na własną połowę. Atakował do końca. W doliczonym czasie gry, Ratajczyk - wychowanek MKS i były zawodnik... LUKS Bałucz - po raz drugi wpisał się na listę strzelców, przypieczętowując swoją, jak i całego zespołu znakomitą grę w tym spotkaniu. Po dobrym widowisku, MKS zasłużenie pokonał lidera sieradzkiej "okręgówki" 2:0!

Po 31. kolejkach prowadzi LKS Kwiatkowice z 73 pkt. przed Bałuczem - 70 pkt. MKS Zduńska Wola jest na 9. miejscu i ma 44 pkt. Opr.