Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wieluń z tytułem ,,Wzorowa Gmina''

Wieluń z tytułem ,,Wzorowa Gmina''

08112016wzorowagminaWieluń ma powód do dumy! Wyróżniony został bowiem w ogólnopolskim konkursie „Wzorowa Gmina”. Paweł Okrasa, burmistrz tego miasta i gminy odebrał statuetkę z rąk marszałka województwa łódzkiego, Witolda Stępnia i wojewody łódzkiego, Zbigniewa Rau.

Satysfakcja jest tym większa, ponieważ to certyfikat dla lidera przedsiębiorczości, z którego burmistrz gminy Wieluń jest bardzo dumny. Oto jak mówił o sukcesie w Radiu Ziemi Wieluńskiej: - Otrzymaliśmy ten certyfikat i tę statuetkę za tworzenie dobrych albo bardzo dobrych warunków do rozwoju przedsiębiorczości na terenie naszej gminy. Chodzi głównie o obniżenie podatków od środków transportu, o zwolnienie z podatku od nieruchomości nowych inwestycji, które powstają na terenie gminy, a także utworzenie specjalnej strefy ekonomicznej. Przypomnę, że jest ona na gruntach byłej Cukrowni Wieluń, a mamy tych gruntów 22 hektary. Za ten całokształt gmina została nagrodzona przez kapitułę Liderem Przedsiębiorczości w Województwie Łódzkim. I uważam, że to jest dla nas duże wyróżnienie, docenienie naszej pracy, którą przez ten okres dwóch lat realizujemy. I te wszystkie zmiany, które dokonały się też dzięki radnym, którzy głosowali za obniżką podatków od budowli, podatków od transportu czy pomocy de minimis, to zostało nagrodzone i możemy teraz dumnie pokazać, że zostaliśmy zauważeni. Ten certyfikat jest potwierdzeniem, że miasto i gmina Wieluń należy do najlepszych samorządów w Polsce i ma prawo używać nazwy „Wzorowa Gmina” do 2019 roku.

Konkurs organizowany jest przez Europa Press Media. Marszałek Województwa Łódzkiego, Witold Stępień, który objął honorowy patronat nad konkursem, w liście nadesłanym do organizatorów podkreślał, że "to wspaniała inicjatywa będąca podsumowaniem wieloletnich działań prowadzonych przez samorządy". To one, w opinii marszałka, zmieniają region w sprzyjający inwestycjom. W region, gdzie żyje się lepiej.

(opr. KJB)

foto: Radio ZW

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDupa nie czarodziej

Do baru wchodzi mężczyzna i zamawia setkę czystej. Z kieszeni wyciąga naparstek, odlewa do niego trochę wódeczki, a z drugiej kieszeni wyjmuje małego, kilkucentymetrowego ludzika. Stawia go na barze i podaje naparstek. Barman patrzy na to zdziwiony:
- Panie, skąd pan takiego krasnala wytrzasną?
- Wie pan, byliśmy razem z kolegą Staszkiem w Afryce. Idziemy tam przez dżungle, idziemy i nagle widzimy jak tubylcy tańczą dookoła ogniska. A w środku koła taki wymalowany na kolorowo wywija grzechotnikami. I jak ty mu wtedy, Stachu powiedziałeś? Że on jest dupa a nie czarodziej?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u