Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności "Jagiellończyk'' spadł nieco w rankingu "Perspektyw''

"Jagiellończyk'' spadł nieco w rankingu "Perspektyw''

perspekltywyNa szczycie rankingu szkół ponadgimnazjalnych miesięcznika ,,Perspektywy'' błyszczą szczecińskie i warszawskie licea i technikum z Bydgoszczy. Wśród ogólniaków najlepsze w Polsce okazało się XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Już po raz siódmy znalazło się pierwszym miejscu.

Mamy chyba gorszy czas. W ubiegłym roku sieradzki ,,Jagiellończyk'' poszybował do miejsca 106, a za 2016 rok jest to miejsce 121 w rankingu głównym liceów ogólnokształcących. Słabiej również niż w ubiegłym roku dla naszego najstarszego ogólniaka wygląda tabela rankingu olimpijskiego, czyli wszystkich szkół ponadgimnazjalnych - z miejsca 105 spikował do 136. Maturalnie też nieco oklapliśmy – tutaj Jagiellończyk z miejsca 106 zleciał na 120.
W wojewódzkim rankingu szkół Jagiellończyk znalazł się na 11 miejscu, wskoczył o jeden szczebel wyżej jeśli porównać wynik z poprzedniego roku. Najwyżej spośród szkół z województwa łódzkiego uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łodzi; jest na 13 pozycji. Na przód wysunęło się liceum im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie, choć rok temu było lepiej – aktualnie ma 105 miejsce (rok temu 83). Reszta liceów z regionu tj. z Łasku czy z Wielunia znajduje się w trzeciej setce rankingu ale w porównaniu z zeszłymi latami, zanotowały piękne skoki w górę (wcześniej 500 i dalej).
Pozytywnie może zaskoczyć Technikum im. Marii Dąbrowskiej w ZSP nr 2 w Sieradzu, które w rankingu wojewódzkim, z miejsca 23 poszybowało na miejsce 16. W rankingu ogólnym jest o pięć miejsc wyżej. Niestety, gorzej niż w zeszłych latach wypadł ,,Mechanik'', wcześniej mógł szczycić się złotą tarczą (4 miejsce w województwie, 27. w rankingu głównym techników). Zdumiewający upadek z wysoka można też zaobserwować na przykładzie ZSE im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli. W województwie łódzkim najlepsze w rankingu techników okazało się Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w ZSP w Kleszczowie.

Tak przedstawia się ranking wojewódzki techników jeśli chodzi o woj. łódzkie:
1.Technikum Nowocz. Techn. im. Jana Pawła II w ZSP w Kleszczowie (7 w rankingu głównym)
8.Technikum ZS nr 1 w Wieluniu (163)
14.Technikum w ZSP im. Stanisława Staszica w Wieruszowie (267)
16.Technikum ZSP nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Sieradzu (286)
23.Technikum nr 1 w ZSP nr 1 w Sieradzu (300+)
29.Technikum w ZS nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu (300+)
30.Technikum nr 1 im. Władysława Andersa w Łasku (300+)
39.2 ZSE im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli (300+)

Na 206 miejscu w rankingu ogólnym znalazło się też I liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu (na 19 w łódzkim), ,,Żeromskiego'' z Sieradza musimy poszukać, niestety, w piątej setce (44 w łódzkim). Ocena została dokonana na podstawie kryteriów określonych przez Kapitułę Rankingu, brano pod uwagę sukcesy w olimpiadach, maturę oraz wyniki egzaminów zawodowych. Sam ranking ma nieco ułatwić wybór przyszłej drogi naukowej absolwentom gimnazjów. Czekamy więc na dobrą passę naszych szkół w najbliższych latach!

(MalG)

źródło: www.perspektywy.pl

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTrzeba ufać

Ostatnio żona mi zakomunikowała:
- Więcej to ty już z kumplami pić nie będziesz.
A ja patrzę na nią, uśmiecham się i myślę sobie:
- Tyle lat po ślubie a w niej wciąż tyle optymizmu

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u