Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Budowa krytej pływalni w Zduńskiej Woli coraz bliżej

Budowa krytej pływalni w Zduńskiej Woli coraz bliżej

Basen3Budowa krytej pływalni przy ośrodku Relaks w Zduńskiej Woli wchodzi w fazę realizacji. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji złożyło wniosek o pozwolenie na budowę. Lada chwila ruszy przetarg, który wyłoni wykonawcę. Na ostatniej prostej jest dopięcie tak zwanego montażu finansowego przedsięwzięcia.

Prezes Grzegorz Szmyt rozważa skopiowanie rozwiązania finansowego, zastosowanego m.in. przy realizacji pływalni w Kępnie, aby koszty budowy pokryć z emisji wewnętrznych obligacji spółki MPWiK. W ten sposób można uzyskać korzystniejsze warunki, niż w przypadku kredytu bankowego. Spółka liczy też na 5 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. MPWiK posiada blisko 10 mln zł zdeponowanych na koncie. Pierwotnie te środki miały być wkładem własnym wartej 22 mln zł realizacji pływalni. Obecnie rozważana jest jednak opcja, aby część z tych środków przeznaczyć na skanalizowanie miasta. Te inwestycje skutkować będą zwrotami w postaci wpływów do kasy spółki, a przy zastosowaniu korzystnego rozwiązania z obligacjami wewnętrznymi, takie rozwiązanie montażu finansowego może być najbardziej korzystne dla MPWiK i mieszkańców miasta.

Pływalnia powstanie na terenie przy ul. Kobusiewicza, przy popularnej górce. Obiekt stanie w miejscu, gdzie obecnie znajdują się korty tenisowe. Te z kolei znajdą nową lokalizację, jednak nadal wewnątrz, bądź wokół Relaksu. Ma też podwoić się ich liczba z dwóch do czterech, a jeden ma zyskać zadaszenie. W szerszych planach jest renowacja basenów otwartych, terenów campingowych oraz rewitalizacja pasażu Feliksa Rajczaka. W połączeniu z odnowionym Parkiem Miejskim, w najbliższych latach tereny w centrum miasta przejdą gruntowną przemianę.

ReKs

Podobne: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/5705-baseny-w-zduskiej-woli-coraz-bliej-koca-jest-ju-wizualizacja-w-padzierniku-dokumetacja

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u