Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy krytych basenów w Zduńskiej Woli

Trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy krytych basenów w Zduńskiej Woli

Basen2Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Grzegorz Szmyt wraz z Dariuszem Cieślakiem z CK Group Sp. z o.o. przedstawili założenia tak zwanego montażu finansowego budowy krytej pływalni przy ul. Kobusiewicza w Zduńskiej Woli. Procedury przetargowe trwają! Już w połowie kwietnia może zostać podpisana umowa z wykonawcą inwestycji.

Baseny zostaną wybudowane przy ul. Kobusiewicza, w miejscu, w którym dzisiaj są korty tenisowe. Te z kolei zostaną przeniesione w głąb MOSiR. Całkowita powierzchnia pływalni zajmie 3 tys. m. kw. Znajdą się tam trzy niecki basenowe. Basen główny o długości 25 m i szerokości 16 m. Drugi basen będzie miał 12 m długości i 6 szerokości. Ostatnia niecka, najmniejsza, wybudowana zostanie z myślą o najmłodszych, a przez to razem z parkiem wodnym.
Na terenie obiektu będzie także strefa spa z saunami, w tym jedną zewnętrzną. Poza pływaniem i rekreacją, ośrodek będzie służył też do celów rehabilitacyjnych. Przy basenie powstanie parking z 200 miejscami, w tym również wyznaczonymi miejscami dla autobusów. Wybrany model finansowania nie wpłynie na wskaźniki finansowe miasta. Realizująca inwestycję spółka MPWiK skorzysta z możliwości finansowania za pomocą obligacji, co jest znacznie korzystniejsze od kredytów. Przy tworzeniu montażu finansowego spółka korzystała z usług firmy CK Group Sp. z o.o., która specjalizuje się w doradztwie finansowym dla jednostek samorządowych. Inwestycja kosztować ma około 22 mln zł.

Relacja z konferencji na: https://www.youtube.com/watch?v=nUw_OPi_xg4

Więcej na ten temat także na:
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6286-budowa-krytej-pywalni-w-zduskiej-woli-coraz-bliej
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/5705-baseny-w-zduskiej-woli-coraz-bliej-koca-jest-ju-wizualizacja-w-padzierniku-dokumetacja

ReKs

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTakie tam gadki przy ognisku...

Siedzi sobie Puchatek przy ognisku i zajada pieczyste.
Widzi go Tygrysek i postanawia się przyłączyć.
Po kilku piwach i kawałkach pieczystego, Tygrysek z żalem mówi do Puchatka:
- Wiesz Puchatku, ale Prosiaczka to nie bardzo lubię.
- Jak ci nie smakuje, to nie jedz - odparł Kubuś Puchatek.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u