Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności "Juve" już w czwartej lidze!

"Juve" już w czwartej lidze!

21No i stało się, bo stać się musiało! Na pięć kolejek przed końcem sezonu 2011/2012 w sieradzkiej klasie okręgowej mistrzostwo i upragniony awans zdobył po raz czwarty Miejski Klub Sportowy ,,Jutrzenka'' Warta. I to w jak imponującym stylu! ,,Juve'' straciła dotychczas tylko siedem punktów, raz przegrywając (w Błaszkach z Piastem) i dwukrotnie remisując. Piętnaście punktów przewagi nad Czarnymi Rząśnia sprawiło, że już w niedzielę 13 maja piłkarze i kibice ,,Juve'' (a ja razem z nimi) pili szampana świętując zasłużony awans. Szampan miał jednak nieco gorzki smak... Dlaczego? Wygranie 22. meczów rozgrywek byłoby prawdziwym świętem, gdyby ,,Juve'' odprawiła przedostatnią drużynę tabeli, czyli ,,Solen'' Łaszew, z bagażem przynajmniej czterech bramek. Taki wynik skromnie typowałem i srodze się pomyliłem, ponieważ ,,Juve'' wygrali tylko 2:0 strzelając gole w końcówce meczu, a ten nie należał do porywających. Szkoda też, że większość spotkań mistrzowskich ,,Juve'' wyglądała właśnie w ten sposób; z boiska wiało nudą!

Powodzenie usypia... Tę maksymę powinni sobie przypomnieć piłkarze ,,Juve'', no i trener drużyny, Mariusz Wróbel, który jest przecież jednym z ojców tego sukcesu. Na jego miejscu już bym myślał o grze w czwartej lidze, a zwłaszcza o tym, żeby gościć tam dłużej niż jeden sezon. Szanse na to są, bo przecież klub ma całkiem przyzwoity budżet na ten rok (160 tys. zł) i kilku piłkarzy, którzy z powodzeniem poradzą sobie w wyższej klasie rozgrywek. Problem w tym, że w rundzie wiosennej dopadła ich maniera niektórych liderów; wygrywamy najmniejszym nakładem sił... Bo przecież i tak awansujemy! A kibice na trybunach nowego stadionu? A to głównie dla kibiców się gra! A sponsorzy, którzy jakieś tam pieniądze łożą na klub, no i też chcieliby dowiedzieć się, że drużyna gra ładnie, strzela dużo bramek? Przecież zawsze mogą dać więcej na grę w czwartej lidze... Proponuję zawodnikom i trenerowi taką właśnie kalkulację, mocno wierząc w to, że w ostatnich pięciu meczach ,,Juve'' zdobędzie przynajmniej 13 punktów i strzeli więcej niż 12 goli, co da upragnione 100 bramek w całym sezonie.

A jeśli ,,Juve'' nie zacznie grać na miarę swoich możliwości? Awans będzie pyrrusowym zwycięstwem, a wieść o sprzedaży limuzyny przez prezesa Zbigniewa Zakrzewskiego na trzecioligowe już apanaże zwykła plotką... Ps. Jak świętowano awans w Warcie? Zobaczcie na fotografiach Huberta Kamoli. Na koniec dobra rada dla trenera i piłkarzy: Na treningach mniej gry w dziada, więcej potu, mniej układów, abyście nie wyszli na... dziadów!


LEK.

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy

 

 

 

 

 

 

 

"Dobranoc, przystojniaku!"

Pewien facet chciał przenocować w hotelu, ale wszystkie pokoje były zajęte.
- Może ma pan jednak jakiś wolny pokój, albo chociaż jakieś łóżko? Mogę spać gdziekolwiek - poprosił recepcjonistę.
- No cóż, mam dwuosobowy pokój w którym mieszka tylko jeden facet i prawdopodobnie byłby zadowolony ze współlokatora, bo to obniżyłoby mu koszty. Ale prawdę mówiąc, on chrapie tak głośno, że skarżą się na niego nawet lokatorzy z sąsiednich pokoi, tak więc nie wiem, czy będzie pan zainteresowany.
- Nie ma sprawy, wezmę ten pokój.
Następnego ranka recepcjonista pyta faceta:
- Jak się panu spało?
- Lepiej niż kiedykolwiek.
- A co z chrapaniem, nie przeszkadzało panu?
- Nie, natychmiast go uciszyłem.
- W jaki sposób?
- Już leżał w łóżku, kiedy wszedłem do pokoju. Przechodząc pocałowałem go w policzek i powiedziałem "Dobranoc, przystojniaku!", a on obserwując mnie, nie zmrużył oka przez całą noc!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u