Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Na złodzieju... mintoring gore!

Na złodzieju... mintoring gore!

monitoringDzięki kamerom monitoringu i właściwej analizie materiału filmowego już po dwóch godzinach sprawcy kradzieży telefonu komórkowego zostali zatrzymani przez sieradzkich policjantów.

 

Około godziny 7.40 25 bm. w okolicach jednej ze stacji benzynowych w Sieradzu do idącą do szkoły 10 – letnią dziewczynkę zaczepił niewiele starszy od niej chłopiec. Widział on wcześniej, że dziewczynka ma w ręku smartfona. Po chwili gwałtownym ruchem wyrwał jej telefon z ręki i zaczął uciekać. Razem z nim uciekła niewielka grupka chłopców, którzy z daleka przyglądali się całej sytuacji.

Powiadomieni o kradzieży telefonu o wartości 2500 złotych policjanci, szybko ustalili, że zdarzenie zostało nagrane przez kamerą monitoringu. Na nagraniu widać było moment kradzieży oraz uciekającą grupkę młodych ludzi. Uwagę policjantów zwrócił fakt, że mieli oni na plecach szkolne plecaki. Znając kierunek ucieczki wytypowali szkołę w której potencjalni sprawcy mogli mieć zajęcia. Okazało się, że w szkole również zainstalowany jest system monitoringu. W trakcie jego przeglądania funkcjonariusze ustalili, że ta sama grupka chłopców wchodzi do szkoły kilkanaście minut po kradzieży. Ustalenie danych personalnych wchodzących było już kwestią minut. Niedługo później wszyscy zostali wyprowadzeni z lekcji. U 16 – letniego mieszkańca Tomaszowa Mazowieckiego znaleziono skradziony wcześniej telefon. W czasie dalszych czynności ustalono, że 16 – latka do kradzieży namówił jego o rok starszy kolega. Razem ustalili, że sprzedadzą telefon i podzielą się pieniędzmi. Po kradzieży nieletni przekazał telefon wspomnianemu koledze, który wyrzucił z niego kartę sim i oddał go ponownie 16 - latkowi. Pozostali młodzi ludzie nie mieli pojęcia o ustaleniach poczynionych przez ich kolegów.

Jeszcze tego samego dnia obaj sprawcy usłyszeli zarzut kradzieży mienia. Przyznali się i złożyli obszerne wyjaśnienia. 17 - letniemu mieszkańcowi Pabianic grozi do 5 lat pozbawienia wolności, zaś nieletni będzie odpowiadał przez Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Telefon w stanie nieuszkodzonym wrócił do właścicielki.

(opr.KJB)

foto: sieradz.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJakoś to załatwimy...

Taksówkarz wiezie ładną kobietę. Kiedy dojechali na miejsce okazuje się, że ta nie ma pieniędzy na opłacenie kursu. Taksówkarz na to: - Niech się pani nie martwi, jakoś to załatwimy...

Po czym zawraca auto, jedzie za miasto na sporą, zieloną łączkę. Zatrzymuje się, otwiera bagażnik, wyciąga koc i kładzie na trawie.

- Ależ proszę pana, ja na pewno oddam panu pieniądze! Proszę nic mi nie robić, mam dzieci i męża, którego bardzo kocham... - mówi kobieta prawie płacząc.

- A ja mam czterdzieści królików, więc rwij trawę i nie dyskutuj! - odpowiada taksówkarz.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u