Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Na Dniach Zduńskiej Woli' 2017 zaśpiewają m.in. Agnieszka Chylińska, Kortez, Dawid Kwiatkowski, Justyna Steczkowska, Czadoman

Na Dniach Zduńskiej Woli' 2017 zaśpiewają m.in. Agnieszka Chylińska, Kortez, Dawid Kwiatkowski, Justyna Steczkowska, Czadoman

PlakatTylko przez dwa, a nie jak dotąd trzy dni 16 (piątek) i 17 czerwca (sobota) trwać będą tegoroczne Dni Zduńskiej Woli. W związku z decyzją radnych Rady Miasta Zduńska Wola, aby nie realizować kompleksu krytych pływalni przy ul. Kobusiewicza, impreza odbędzie się w tradycyjnej lokalizacji - obok górki.

 

Przez dwa będzie można posłuchać znanych gwiazd. Na scenie wystąpią m.in. Armia, Agnieszka Chylińska, Kortez, Dawid Kwiatkowski, Justyna Steczkowska. W charytatywnym koncercie w filii karsznickiej Miejskiego Domu Kultury wystąpi Czadoman (więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6739-pod-patronatem-siewietv-czadoman-i-jurad-zagraj-w-zduskiej-woli-charytatywnie). Zduńska Wola będzie też gospodarzem finału Pucharu Narodów Strongman. W Zduńskiej Woli 17 czerwca pojawią się przedstawiciele ośmiu krajów. Ich zmagania m.in. przeciąganie ciężarówek będzie można oglądać na placu Wolności, w okolicy Ratusza.

Program koncertowy Dni Zduńskiej Woli '2017:

ARMIA 16 CZERWCA PIĄTEK GODZ. 18:
Armia: polski zespół grający muzykę w stylu punk rock oraz hardcore. Założony został w roku 1984. Jego obecny skład: Tomasz „Budzy” Bydzyński (wokal, teksty), Amadeusz Kaźmierczak (Amade) - perkusja, Darek Budkiewicz - gitara basowa, Rafał „Frantz” Giec (gitara), Jakub Bartoszewski - (waltornia, instrumenty klawiszowe). Największe hity : „Jeszcze raz, jeszcze dziś”, „ Niezwyciężony”. W muzyce zespołu od początku jego istnienia pojawiają się różne nietypowe dla współczesnego rocka instrumenty - fortepian, flet, wiolonczela, skrzypce, oraz instrumenty etniczne - didgeridoo, dzwonki czy dzbanki. Przełomowym stał się moment, gdy w instrumentarium pojawiła się waltornia, która zdefiniowała unikalne brzmienie Armii. Połączenie poetyckich tekstów z rozbudowanym instrumentarium i wyrafinowaną, ekspresyjną muzyką, synergią energetycznego rocka, folku, free jazzu i szeroko rozumianej awangardy, zawierającą cytaty z muzyki klasycznej, sprawiło, że Armia stała się oryginalnym i niemożliwym do zaszufladkowania zespołem. 10 albumów studyjnych wydanych przez zespół zdobyło uznanie zarówno wśród słuchaczy, jak i recenzentów, niektóre z nich zaliczane są dziś do klasyki polskiej muzyki rockowej. Armia znana jest z koncertów o niepowtarzalnej atmosferze, czego zapisem jest 6 wydawnictw live.

KORTEZ 16.06. piątek godz. 20:
Laureat Fonograficznego Debiutu roku - Fryderyki 2016 "Zostań"hit z pierwszych list przebojów oraz „Od dawna już wiem”, „ Wiem że, mnie podglądasz”. Siostra podstępem wmanewrowała go w przesłuchania do „Must Be The Music”. Tam wypatrzył go Paweł Jóźwicki, szef wytwórni i studia nagraniowego Jazzboy, w polskiej branży muzycznej człowiek instytucja, który nie tylko wydał co najmniej kilkanaście ważnych płyt, ale też ukształtował gust muzyczny wielu osób. Wszyscy, którzy zetknęli się z Kortezem, są zgodni w opinii, że ma niebywałą swobodę w pisaniu piosenek - i nawet jeśli nie wszystkie są wyjątkowe, przychodzą mu wręcz podejrzanie łatwo. W czasach kiedy muzykę sprzedają tanie chwyty i sprytnie wykreowana fikcja, on się nie mizdrzy, nie zabiega o względy. Ani publiczności, bo na koncertach mówi między piosenkami może ze dwa zdania i żadne z nich nie brzmi „A teraz wszyscy razem” (chociaż przed takim „Zostań” już by mógł). Ani branży, bo ledwo jest w stanie spamiętać nazwiska muzyków, którzy pojawili się gościnnie na jego debiutanckiej płycie (mimo że, jak zaznacza, „bardzo szanuje to, co zrobili”). O dziennikarzach, którzy do tej pory o nim napisali, nawet nie wspomnę. On opowiada swoją historię. Bez wybiegów, bez ściemy. Po prostu.

AGNIESZKA CHYLIŃSKA 16.06. piątek godz. 22:00:
Od 2009 roku prowadzi działalność solową, kiedy to ukazał się jej debiutancki album solowy, zatytułowany Modern Rocking, stylistycznie nawiązujący do nurtu dance i pop. Jej druga solowa płyta, Forever Child, ukazała się siedem lat później, tj. 30 września 2016 roku. Oba wydawnictwa dotarły do 1. miejsca polskiej listy sprzedaży OLiS i pokryły się w Polsce kolejno platyną i podwójną platyną. Największe hity: „Nie mogę Cię zapomnieć”, „Wybaczam Ci”, „Kiedy przyjdziesz do mnie”, „Królowa Łez” . Laureatka wielu prestiżowych nagród min. Fryderyki, viva comet, Top Trendy, Eska music Awards, Telekamery, Superjedynki. Wcześniej wokalistka zespołu O.N.A .

DAWID KWIATKOWSKI 17.06. sobota godz.19:30:
Dawid Kwiatkowski wystąpi u nas w ramach trasy koncertowej COUNTDOWN TOUR. 21-letni Idol wszystkich nastolatek w Polsce i nie tylko. Laureat nagrody MTV Europe Music Awards 2014 w kategoriach Najlepszy polski wykonawca i Najlepszy artysta Europy Wschodniej.Największe hity „Count Down”, „Na Zawsze”, „Droga”, „Jak zapomnieć”,

JUSTYNA STECZKOWSKA 17.06. sobota godz. 22:
Szamanka polskiej sceny muzycznej. Artystka nietuzinkowa i wszechstronnie uzdolniona, która do tej pory dała się poznać jako wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka, autorka tekstów, aktorka oraz fotograf. Jest jedną z niewielu polskich wokalistek, która może pochwalić się czterooktawową skalą głosu. Dzięki niesamowitemu talentowi zdobyła ogromne uznanie w branży muzycznej, a miliony Polaków pokochały ją za twórczość, charyzmę i niepowtarzalny styl. Laureatka wielu wyróżnień i nagród muzycznych, w tym m.in.: 6 Fryderyków, 2 Wiktorów, Róży Gali oraz Bursztynowego Słowika. Wokalistka ma w dorobku artystycznym 16 studyjnych albumów, 300 piosenek, około 40 teledysków oraz kilka tysięcy zagranych koncertów. Pojawiła się również na ponad 100 okładkach gazet. Największe przeboje to „Dziewczyna Szamana”, „Paroles, Paroles”, „To nie miłość to tylko złudzenie”, „Oko za oko”.

Wydarzenia towarzyszące:
- 11.06 - Zawody Wędkarskie o „Puchar Prezydenta Miasta Zduńska Wola”, miejsce: zbiornik wodny „Kępina”, godz. 9.
- 16.06 godz. 10; Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola:
a) Przekazanie kluczy słuchaczom Uniwersytetu III Wieku w Zduńskiej Woli oraz żakom z Społecznej Akademii Nauk przez Prezydenta Miasta Zduńska Wola;
b) rozdanie nagród w konkursach plastyczno - historycznych i otwarcie wystawy pokonkursowej "Moja przygoda w muzeum", "Detale Małej Architektury. Gzymsy i okiennice", "Rodzinne Historie".
- 16.06 godz. 15.; pl. Wolności Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz. Inauguracja projektu "Muzeum to ja!" - wystawa o historii pl. Wolności i "Ratusza", zbieranie wspomnień mieszkańców, nagrywanie filmu o Zduńskiej Woli.
- 16.06 - Zawody kolarskie pn. „Maraton Cup Zduńska Wola 2017”, start: stadion ul. Łaska 90-92, zapisy od godz. 15, start zawodów o godz. 16:30.
- 17.06 – Pokaz modeli latających, miejsce: przy ul. Kobusiewicza 2-36, o godz. 16.00-18.00.
- 18.06 – Miasteczko Złotnickiego, miejsce: ul. S. Złotnickiego, o godz. 10.
- 18.06 - Zawody strzeleckie o „Puchar Prezydenta Miasta Zduńska Wola”, miejsce: ul. Szadkowska 16a, godz. 10.
- 21.06 – Alternatywna Zduńska Wola – MISANTROPIC oraz SCUMSTADT, miejsce: ul. Piwna 11, godz. 19.

ReKs

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJakoś to załatwimy...

Taksówkarz wiezie ładną kobietę. Kiedy dojechali na miejsce okazuje się, że ta nie ma pieniędzy na opłacenie kursu. Taksówkarz na to: - Niech się pani nie martwi, jakoś to załatwimy...

Po czym zawraca auto, jedzie za miasto na sporą, zieloną łączkę. Zatrzymuje się, otwiera bagażnik, wyciąga koc i kładzie na trawie.

- Ależ proszę pana, ja na pewno oddam panu pieniądze! Proszę nic mi nie robić, mam dzieci i męża, którego bardzo kocham... - mówi kobieta prawie płacząc.

- A ja mam czterdzieści królików, więc rwij trawę i nie dyskutuj! - odpowiada taksówkarz.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u