menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Dziesięć zwycięstw z rzędu piłkarzy MKS Zduńska Wola!

Dziesięć zwycięstw z rzędu piłkarzy MKS Zduńska Wola!

DSC07158W ostatniej kolejce sieradzkiej klasy okręgowej w Zduńskiej Woli doszło do ciekawego meczu pomiędzy klubami z tego miasta: Pogonią a MKS. Zgodnie z przewidywaniami zwyciężył MKS, 3:0!

Faworytem tego spotkania był zespół z ulicy Dolnej, czyli MKS. Od dziewięciu meczów nie przegrał żadnego meczu, a z kolei w drużynie gospodarzy wystąpiły problemy kadrowe. Pierwszą groźną sytuację stworzyli zawodnicy Pogoni, ale linia obrony MKS (Witczak, Piotrowski, Tomczyk) nie dopuściła do utraty bramki. W 25. minucie po ładnej akcji drużyny gości, Piotr Tomczyk daje prowadzenie gościom, a w trzy minuty później Dawid Kępniak podwyższa wynik na 2:0! I takim rezultatem kończy się pierwsza połowa meczu. W 62. minucie trener Rafał Barton asygnuje do gry Witolda Kubiaka, który dwadzieścia minut później odwdzięcza się i strzela pięknego gola z 14 metrów! Dzięki zwycięstwu w derbach Zduńskiej Woli i korzystnych wynikach w Błaszkach i Konopnicy MKS awansował na trzecie miejsce w tabeli, Pogoń ukończyła rozgrywki na 9. miejscu. Dawid Kępniak i Kamil Szymaniak z GKS Orkan Buczek zostali królami strzelców w sezonie 2016/17 zdobywając po 43 bramki! Mecz obejrzało około 300 kibiców. Mistrzem sieradzkiej klasy okręgowej został GKS Orkan Buczek i awansował do IV ligi.

Pogoń Zduńska Wola - MKS Zduńska Wola 0:3 (0:2)
Bramki: Piotr Tomczyk 25' , Dawid Kępniak 28', Witold Kubiak 81'
Pogoń: Chruściel - Porada, Swarzyński, Górzawski - ż, Józefczyk - Nowakowski (66' Kopiński), Endler, Rosiak, Krawczyk (52' Kaleta) - Kurzynoga, Rychlicki (66' Dudek)

MKS: Ruszkowski - Piotrowski, Witczak, P. Tomczyk - ż (80' Sztankiewicz), K. Tomczyk - S. Ratajczyk, Jóźwiak, Jaszczak (85' Wroński), J. Ratajczyk (62' Kubiak) - Światowy - ż (74' Adamczuk), Kępniak.

Tekst i fot.: Lech Kulma