Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności RBS Lututów z tytułem ,,Zasłużony dla województwa łódzkiego''

RBS Lututów z tytułem ,,Zasłużony dla województwa łódzkiego''

rgbsRejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie, jeden z największych banków spółdzielczych w Polsce, otrzymał na wniosek Fundacji Na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego i z rekomendacją Powiatu Wieluńskiego, honorowy tytuł „Zasłużony dla województwa łódzkiego”. Tytuł zostanie wręczony 14 lipca podczas obchodów 110-lecia RBS w Lututowie.

 

- 110 lat działalności na terenie czterech powiatów, w szczególności powiatu wieluńskiego, wieruszowskiego i sieradzkiego. Bank Spółdzielczy w Lututowie dał się poznać jako bank, który wspiera działalność różnych instytucji lokalnych i organizacji. Jest bankiem bardzo związanym ze społecznymi inicjatywami z terenu tych powiatów. Często angażuje się w wiele inicjatyw i wspiera je. Sam też organizuje różne konkursy angażujące młodzież w to, aby rozwijać się, aby ciągle mieć możliwości rozwoju. Wspiera również np. Ochotnicze Straże Pożarne. Biorąc pod uwagę te wszystkie zasługi banku przez te lata działalności, starosta wieluński i Fundacja uznała, że ważnym wydarzeniem w tym roku jest 110-lecie obchodów powstania banku i złożyła wniosku o przyznanie tej instytucji honorowej odznaki - Zasłużony dla Województwa Łódzkiego. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony i na ostatniej sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego taki tytuł został przyznany. Gratulujemy serdecznie bankowi i życzymy w kolejnych latach dalszego rozwoju i dalszego wspierania tych inicjatyw, które są realizowane przez mieszkańców naszych powiatów - powiedział w Radiu Ziemi Wieluńskiej prezes Fundacji Na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego, Andrzej Chowis.

Warto zaznaczyć, że wśród ponad pięciuset pięćdziesięciu działających w Polsce banków spółdzielczych RBS Lututów zajmuje czołowe miejsca. W zrzeszającej dwieście takich banków Spółdzielczej Grupie Bankowej jest czwarty pod względem wielkości sumy bilansowej określającej wielkość aktywów i ósmy pod względem wielkości zgromadzonych kapitałów.

(opr. KJB)

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u