Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Supermaraton Szosowy Jastrzębi Łaskich startuje po raz drugi

Supermaraton Szosowy Jastrzębi Łaskich startuje po raz drugi

supermaraton2Amatorzy przejażdżek rowerowych powinni się już w sobotę wybrać do Łasku. Klub Rowerowy Jastrzębi Łaskich organizuje tam II Supermaraton Szosowy. Impreza w tym roku zaliczana jest już do Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych. Ubiegłoroczna, pierwsza edycja odniosła ogromny sukces i zdobyła duże uznanie zarówno wśród kibiców, jak i samych zawodników, którzy na stałe wpisali ją do swojego kalendarza startowego.

To jedna z nielicznych imprez tego typu w centralnej Polsce i jednocześnie jedyna edycja Pucharu Polski w tej części kraju. Fani kolarstwa będą mogli zobaczyć krajową czołówkę maratończyków, a amatorzy będą mieli możliwość sprawdzenia własnych sił i ruszenia z linii startu razem z najlepszymi. Formuła imprezy jest bowiem otwarta. Organizatorzy liczą, że wezmą w niej udział całe rodziny. Dla nich przygotowano specjalną trasę maratonu.

- Przygotowujemy sporo upominków i cennych nagród. Pakiet startowy będzie zawierał niezłe gadżety, ale na razie nie zdradzę jakie. Przygotowuje je dla nas nasz nowy sponsor, firma Columna Medica. Również ta firma sponsoruje szosowego, karbonowego Gianta. Szczegółową specyfikację ujawnimy wkrótce. Inną, z pewnością atrakcyjną nagrodą jest oferta Biura Architektonicznego KIVI Architektura. Będzie nią projekt jednego, wybranego wnętrza: łazienki, kuchni, pokoju itp. Ponieważ znam prace projektowe, jakie wychodzą z tego biura mogę szczerze polecić. Wśród nagród będzie oczywiście, podobnie jak i w ubiegłym roku, panel prysznicowy z firmy Hydra, a także dla jednej z pań damski rower miejski (podobno wypasiony i ładny). Na maratonie w Łasku nie może zabraknąć naszego miejscowego producenta piwa browaru Koreb, który już zdążył znaleźć wielu zwolenników swoich naturalnych wyrobów z chmielu. Dla tych, którzy przyjadą z daleka, a do tego jeszcze będą po piwie, dostępne będą toalety, szatnie i prysznice na terenie gimnazjum, przy którym zlokalizowane są start i meta. Być może uda nam się jeszcze kilka atrakcji zapewnić, w tym najważniejsza: udział wielokrotnej mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym, pani Bogusi Matusiak - zdradza na stronie Jastrzębi Łaskich Paweł Cichy, pomysłodawca maratonu. W tym roku trasa będzie bezpieczna i tylko z prawo skrętami. Z jednym wyjątkiem w Sędziejowicach, ale to skrzyżowanie zabezpieczą strażacy z miejscowej OSP. Na dystansach rodzinnych są już tylko prawoskręty.

Więcej o planowanych atrakcjach, nagrodach i trasach na stronie organizatora: http://www.jastrzebie.lask.com.pl


Ewa Dobrowolska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyCoś na dobry rok szkolny

--------------------------

Nauczycielka przechadzała się po klasie obserwując rysujące dzieci. Od czasu do czasu zaglądała, jak idzie praca. Podeszła do dziewczynki, która w skupieniu coś rysowała. Nauczycielka spytała ją, co rysuje.
- Rysuję Boga - odpowiedziała Zosia.
- Ale przecież nikt nie wie, jak Bóg wygląda - powiedziała zaskoczona nauczycielka.
Zosia mruknęła, nie przerywając rysowania:
- Za chwilę będą wiedzieli.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u