Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zduńskiej Woli złożyła doniesienie do prokuratury na "Relaks"

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zduńskiej Woli złożyła doniesienie do prokuratury na "Relaks"

DSCN9638Zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa na terenie Centrum Rekreacyjno - Sportowego „Relaks” w Zduńskiej Woli złożył zduńskowolski sanepid. Sprawa dotyczy bakterii E.coli w dużym basenie osrodka. (więcej na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7025-najwikszy-basen-relaksu-w-zduskiej-woli-nieczynny-do-koca-wakacji).

Śledztwo prowadzone jest w dwóch kierunkach. - Jeden to, jak doszło do tego, że te bakterie się pojawiły. Drugi dotyczy tego, że sanepid wydał decyzję o zamknięciu basenu a on był nadal czynny - wylicza prokurator Tomasz Sukiennik. Prokuratura zabezpieczyła dokumentację dotyczącą basenu, także tę dotyczącą utrzymania urządzeń. Na razie do prokuratury zgłosiła się jedna pokrzywdzona osoba.

Przypomnijmy chronologię letniej działalności Centrum Rekreacyjno - Sportowego „Relaks” w Zduńskiej Woli:

1. Trzy baseny: brodzik, średni i duży otwarto 26 czerwca. Jak podawała w komunikacie PSSE: "Kompleks basenów na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "RELAKS" w Zduńskiej Woli, ul. Kobusiewicza 2-36, od dnia 23 czerwca 2017 r. rozpoczyna sezon kąpielowy.

Jakość wody w basenach na terenie kompleksu basenów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "RELAKS" w Zduńskiej Woli, ul. Kobusiewicza 2-36 nie budzi zastrzeżeń i nadaje się do kąpieli."
2. Komunikat Nr 8 PSSE z dnia 11.07.2017r. "Jakość wody w basenach na terenie kompleksu basenów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "RELAKS" w Zduńskiej Woli, ul. Kobusiewicza 2-36 nie budzi zastrzeżeń i nadaje się do kąpieli."
3. Komunikat Nr 9 PSSE z dnia 20.07.2017r. "Jakość wody w basenie dużym i średnim na terenie kompleksu basenów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "RELAKS" w Zduńskiej Woli, ul. Kobusiewicza 2-36 nie budzi zastrzeżeń i nadaje się do kąpieli.

Woda w brodziku jest zanieczyszczona bakteriologicznie, stwierdzono obecność bakterii Escherichia coli w ilości 4jtk.

W związku z powyższym brodzik został wyłączony z użytkowania i obowiązuje w nim całkowity zakaz kąpieli do czasu doprowadzenia jakości wody do wymagań określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015r. w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach."
4. Komunikat Nr 10 PSSE z dnia 21.07.2017r. "Jakość wody w basenie średnim na terenie kompleksu basenów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "RELAKS" w Zduńskiej Woli, ul. Kobusiewicza 2-36 nie budzi zastrzeżeń i nadaje się do kąpieli.

Jakość wody w brodziku i basenie dużym na terenie kompleksu basenów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "RELAKS" w Zduńskiej Woli, ul. Kobusiewicza 2-36 nie nadaje się do kąpieli.

Woda w brodziku jest zanieczyszczona bakteriologicznie, stwierdzono obecność bakterii Escherichia coli w ilości 4jtk, bakterii Pseudomonas aeruginosa w ilości 10jtk, ogólna liczba mikroorganizmów po 48h w ilości 286jtk.

Woda w basenie dużym jest zanieczyszczona bakteriologicznie, stwierdzono obecność bakterii Pseudomonas aeruginosa w ilości 30jtk, ogólna liczba mikroorganizmów po 48h w ilości 212jtk.

W związku z powyższym brodzik i basen duży został wyłączony z użytkowania i obowiązuje w nim całkowity zakaz kąpieli do czasu doprowadzenia jakości wody do wymagań określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015r. w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach".
5.. 22 lipca. Na terenie ośrodka w godzinach otwarcie udostępniono mimo komunikatu basen średni i duży. Nieczynny był brodzik. Tego dnia zorganizowano też w godzinach nocnych Nocne Pływanie (więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7002-nocne-pywanie-po-raz-kolejny-w-zduskiej-woli-ju-w-t-sobot-22-lipca)
6. Komunikat Nr 11 PSSE z dnia 23.07.2017r. "Jakość wody w brodziku i w basenie średnim na terenie kompleksu basenów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "RELAKS" w Zduńskiej Woli, ul. Kobusiewicza 2-36 nie budzi zastrzeżeń i nadaje się do kąpieli.

Jakość wody w basenie dużym na terenie kompleksu basenów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "RELAKS" w Zduńskiej Woli, ul. Kobusiewicza 2-36 nadal nie nadaje się do kąpieli z powodu zanieczyszczenia bakteriologicznego.

Basen duży nadal wyłączony jest z użytkowania i obowiązuje w nim całkowity zakaz kąpieli do czasu doprowadzenia jakości wody do wymagań określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015r. w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach".
7. Komunikat Nr 12 PSSE z dnia 26.07.2017r. "Jakość wody w brodziku i w basenie średnim na terenie kompleksu basenów MPWiK w Zduńskiej Woli, ul. Kobusiewicza 2-36 nie budzi zastrzeżeń i nadaje się do kąpieli.

Jakość wody w basenie dużym na terenie kompleksu basenów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "RELAKS" w Zduńskiej Woli, ul. Kobusiewicza 2-36 nadal nie nadaje się do kąpieli z powodu zanieczyszczenia bakteriologicznego.

Basen duży nadal wyłączony jest z użytkowania i obowiązuje w nim całkowity zakaz kąpieli do czasu doprowadzenia jakości wody do wymagań określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015r. w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach."
8. Komunikat Nr 13 PSSE z dnia 28.07.2017r. "Jakość wody w brodziku , w basenie średnim i dużym na terenie kompleksu basenów MPWiK w Zduńskiej Woli, ul. Kobusiewicza 2-36 nie budzi zastrzeżeń i nadaje się do kąpieli."

UWAGA! Prokuratura Rejonowa w Zduńskiej Woli apeluje do osób, które mogły zostać zarażone bakterią, by zgłaszały się z wynikami badań i biletem wstępu (najlepiej z datą wstępu) do prokuratury lub na policję.

Jack

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRiposta menela

Menel spotyka kobietę na ulicy i uprzejmie zagaduje:
- Szanowna Pani taka miła! Da mi pani, proszę, złotówkę?
- Owszem, dam. Ale nie wyda jej pan na alkohol?
- Ależ skądże! Domek sobie kupię...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u