Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Prezydencki projekt budżetu na 2018 rok gotowy

Prezydencki projekt budżetu na 2018 rok gotowy

wydatkiPrezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki przygotował już projekt budżetu miasta na 2018 rok. Założył w nim wzrost wydatków na inwestycje do 23,6 mln zł. Wśród nich znalazły się przebudowy i projekty 22 ulic miejskich, boisk, rozbudowa kompleksu sportowego na stadionie Pogoni, a także modernizacja krytych basenów, budowa placów zabaw oraz inwestycje o charakterze ekologicznym. Łączna kwota wszystkich wydatków miejskich w przyszłym roku to ponad 163 mln zł.

 

- Bardzo się cieszę, że będzie wiele zadań z różnych dziedzin życia. Pierwotnie zgłoszonych inwestycji było na około 40 mln zł i niestety, ale takich możliwości finansowych miasto nie posiada. Ograniczyliśmy tę listę do pozycji priorytetowych z punktu widzenia mieszkańców, z uwzględnieniem interpelacji wnoszonych przez radnych Rady Miasta Zduńska Wola - wyjaśnia Piotr Niedźwiecki.

Nad projektem budżetu prezydenta radni debatować będą podczas grudniowej sesji RM. Wcześniej będą się z nim zapoznawać na komisjach. Nie wiadomo, czy wersja prezydencka zostanie przyjęta. Rada jest w konflikcie z Piotrem Niedźwieckim, który od kilku miesięcy nie pojawia się na sesjach. W jego imieniu wypowiadają się głównie zastępczynie prezydenta (http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7397-zdaniem-radnych-z-pis-prezydent-niedwiecki-qchowa-si-za-spodniczki-swoich-zastpczyq). W ubiegłym roku prezydencki projekt na rok bieżący został przez Radę "przemeblowany". Do wersji pierwotnej wprowadzono blisko 50 poprawek (więcej na: http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6194-radni-przetasowali-budet-przygotowany-przez-prezydenta-zduskiej-woli).

Szczegóły prezydenckiego projektu na: --> http://zdunskawola.pl/pl/aktualnosci/693-projekt-budzetu-miasta-zdunska-wola-na-2018-rok

MiKa S

Podobne:
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6460-wojny-prezydenta-zduskiej-woli-cig-dalszy-zapowiada-si-burzliwa-sesja
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6760-zapowiada-si-kolejna-duga-sesja-w-zduskiej-woli-50-punktow-i-walka-prezydenta-o-milion-z-na-inwestycje
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6591-najdusza-sesja-w-zduskiej-woli-w-tej-kadencji-bez-koca-bdzie-cig-dalszy

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksyjna przygoda u dentysty

Siedziałam w poczekalni u dentysty, do którego przyszłam po raz pierwszy. Z nudów rozglądałam się. Zauważyłam na ścianie dyplom ukończenia studiów, na którym figurowało jego imię i nazwisko. Wtedy przypomniał mi się wysoki, przystojny, ciemnowłosy chłopak o tym samym imieniu i nazwisku, który chodził ze mną do tego samego liceum jakieś 30 lat temu.
Czyżby mój nowy dentysta był tym chłopakiem, w którym się nawet trochę podkochiwałam?
Jednak kiedy go zobaczyłam, szybko porzuciłam te myśli.
Ten prawie łysy facet z siwymi włosami, wydatnym brzuszkiem i twarzą pełną zmarszczek był zbyt stary, by mógł być moim kolegą ze szkoły.
A może jednak? Po tym, jak mi przejrzał zęby, zapytałam go, czy nie chodził przypadkiem do XXVI LO.?
Tak. Owszem, chodziłem i byłem nawet jednym z najlepszych uczniów, zarumienił się.
A w którym roku Pan zdawał maturę? - zapytałam.
- W siedemdziesiątym czwartym. A dlaczego Pani pyta?
- Ach, to Pan był w mojej klasie! - powiedziałam zachwycona.
Wtedy dentysta zaczął mi się uważnie przyglądać.
Po chwili ten grubawy, pomarszczony staruszek zapytał:
- A czego Pani uczyła?...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u