Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Prezydencki projekt budżetu na 2018 rok gotowy

Prezydencki projekt budżetu na 2018 rok gotowy

wydatkiPrezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki przygotował już projekt budżetu miasta na 2018 rok. Założył w nim wzrost wydatków na inwestycje do 23,6 mln zł. Wśród nich znalazły się przebudowy i projekty 22 ulic miejskich, boisk, rozbudowa kompleksu sportowego na stadionie Pogoni, a także modernizacja krytych basenów, budowa placów zabaw oraz inwestycje o charakterze ekologicznym. Łączna kwota wszystkich wydatków miejskich w przyszłym roku to ponad 163 mln zł.

 

- Bardzo się cieszę, że będzie wiele zadań z różnych dziedzin życia. Pierwotnie zgłoszonych inwestycji było na około 40 mln zł i niestety, ale takich możliwości finansowych miasto nie posiada. Ograniczyliśmy tę listę do pozycji priorytetowych z punktu widzenia mieszkańców, z uwzględnieniem interpelacji wnoszonych przez radnych Rady Miasta Zduńska Wola - wyjaśnia Piotr Niedźwiecki.

Nad projektem budżetu prezydenta radni debatować będą podczas grudniowej sesji RM. Wcześniej będą się z nim zapoznawać na komisjach. Nie wiadomo, czy wersja prezydencka zostanie przyjęta. Rada jest w konflikcie z Piotrem Niedźwieckim, który od kilku miesięcy nie pojawia się na sesjach. W jego imieniu wypowiadają się głównie zastępczynie prezydenta (http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7397-zdaniem-radnych-z-pis-prezydent-niedwiecki-qchowa-si-za-spodniczki-swoich-zastpczyq). W ubiegłym roku prezydencki projekt na rok bieżący został przez Radę "przemeblowany". Do wersji pierwotnej wprowadzono blisko 50 poprawek (więcej na: http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6194-radni-przetasowali-budet-przygotowany-przez-prezydenta-zduskiej-woli).

Szczegóły prezydenckiego projektu na: --> http://zdunskawola.pl/pl/aktualnosci/693-projekt-budzetu-miasta-zdunska-wola-na-2018-rok

MiKa S

Podobne:
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6460-wojny-prezydenta-zduskiej-woli-cig-dalszy-zapowiada-si-burzliwa-sesja
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6760-zapowiada-si-kolejna-duga-sesja-w-zduskiej-woli-50-punktow-i-walka-prezydenta-o-milion-z-na-inwestycje
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6591-najdusza-sesja-w-zduskiej-woli-w-tej-kadencji-bez-koca-bdzie-cig-dalszy

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u