Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Woda i ścieki w Zduńskiej Woli droższe już od 12 grudnia!

Woda i ścieki w Zduńskiej Woli droższe już od 12 grudnia!

logo_mpwikNie od 1 stycznia 2018 roku, jak planowano, a już od wtorku 12 grudnia tego roku wchodzi w życie podwyżka cen wody i ścieków w Zduńskiej Woli (więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7493-zduskowolan-znow-czeka-podwyka-opat-za-wod-i-cieki). Data zbiega się z wejściem w życie z przyjętą przez Sejm RP ustawą o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz niektórych innych ustaw, która w swoich zapisach obliguje także Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zduńskiej Woli do wprowadzenia właśnie z dniem 12 grudnia zmian cen dostarczania wody i odbioru ścieków.

 

Pomimo nieznacznej podwyżki, ceny zduńskowolskiego MPWiK pozostaną najniższymi w regionie. Ile zapłacą mieszkańcy począwszy od najbliższego wtorku? Według nowych taryf ceny wody wzrosną z 3,15 zł do 3,22 zł brutto za metr sześcienny dla przedsiębiorców oraz z 3,08 zł do 3,18 zł brutto za metr sześcienny dla pozostałych odbiorców. Odbiór ścieków wzrośnie z 6,85 zł do 7,29 zł brutto za metr sześcienny dla przedsiębiorców oraz z 5,36 zł do 5,65 zł brutto za metr sześcienny dla pozostałych odbiorców. Mimo tych zmian ceny za wodę i odbiór ścieków w Zduńskiej Woli - jak zapewnia prezes MPWiK Grzegorz Szmyt - pozostaną na poziomie znacznie niższym, niż w sąsiednich miejscowościach w regionie sieradzkim i województwie.

W mediach społecznościowych pojawił się apel do mieszkańców, aby do poniedziałku spisali liczniki wody i ścieków i podawali je bądź bezpośrednio do MPWiK, bądź też do administratorów jak TBS Złotnicki, czy SM Lokator. Jak wyliczyli, tylko w przypadku czteroosobowej rodziny różnica w naliczeniu opłat może wynieść nawet 8-12 zł w skali miesiąca.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u