Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 11 DO 18 STYCZNIA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 11 DO 18 STYCZNIA

13-1ieradzPrzed nami chłodny, ale zarazem... gorący weekend. A rozgrzewać będzie oczywiście Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas 26. finału zaplanowano koncerty, licytacje i "Światełko do nieba" (więcej o tym, co zaplanowały sztaby ze Zduńskiej Woli, Wielunia, Wieruszowa, Błaszek, Sędziejowic, Sokolnik i Zapolic na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7707-tu-na-pewno-zagra-wielka-orkiestra-witecznej-pomocy). Ponad tysiąc wolontariuszy już od rana do zmroku w kilkudziesięciu miejscowościach będą do specjalnych, oznakowanych puszek zbierać datki na a rzecz wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Przypominamy, że pieniądze mogą zbierać wyłącznie osoby, które posiadają oryginalny identyfikator WOŚP. Co w regionie będzie się działo poza orkiestrowym graniem? O tym poniżej. Szczegóły także na plakatach. Siema!

 

 

 

ZDUŃSKA WOLA

11-18 stycznia. Kino Ratusz. Szczegółowy repertuar na te dni, z podziałem na projekcje w sali głównej i sali kameralnej na: http://www.kinoratusz.com/repertuar.php.

12 stycznia. Mecz 13. kolejki Futsal Ekstraklasy. Gatta Active Zduńska Wola - FC Toruń, Hala SP nr 6 w Zduńskiej Woli.! Początek spotkania o 20.

14 stycznia. Wolontariusze Fundacji DKMS i WOŚP czekać będą na potencjalnych dawców szpiku kostnego w trzech różnych miejscach: sztabie Hufca ZHP Zduńska Wola przy ul. Złotnickiego 23 w godzinach 12 – 15:30; w punkcie krwiodawstwa przy szpitalu przy ul. Królewskiej 29 w godzinach 8 – 11:30; w Fabryce Centrum Sportu przy ul. Bocznej 31 w godzinach 10 – 14. Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący nie mniej niż 50 kg i o wskaźniku masy ciała nie wyższym niż 40 BMI. Wykluczyć z możliwości zarejestrowania mogą pewne choroby – jest to weryfikowane na podstawie wywiadu w trakcie rejestracji. Pozostałe atrakcje związane z WOŚP na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7707-tu-na-pewno-zagra-wielka-orkiestra-witecznej-pomocy

18 stycznia. Pierwszy w tym roku Wieczór z Wawrzynem. Z cyklu "Piosenki moich mistrzów" Wojciech Młynarski. Gościem Andrzeja Wawrzyniaka będzie Marek Smuga. Sala Kameralna Zduńskowolskiego Centrum Integracji Ratusz, pl. Wolności 26. Cena biletu: 15 zł. Godz. 19.

BŁASZKI

W Urzędzie Miejskim w Błaszkach w Biurze Obsługi Klientów w ramach XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzona jest zbiórka publiczna w formie Sztabowej Skarbony Stacjonarnej. Zbiórka potrwa do 14 stycznia 2018 roku. Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie zbiórki jest Natalia Oprora Mencel. Przypomnijmy, że Burmistrz Błaszek Karol Rajewski przekazał do Błaszkowskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy historyczną tablicę URZĄD GMINY I MIASTA W BŁASZKACH. Można już ją licytować na aukcji internetowej (link do aukcji internetowej). Co więcej burmistrz przekazał na licytację dzieciom ze szkoły podstawowej w Błaszkach słynnego już „Taśtaśka Michaśka”. Konik na biegunach był prezentantem od radnego, który otrzymał burmistrz podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej. „Taśtasiek Michaśka” będzie zlicytowany w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którą w tym roku włączyła się błaszkowska podstawówka.

CZASTARY

14 stycznia. 26. finał WOŚP. Odbywać się będzie jedynie zbiórka uliczna. Miało być także po południu wiele atrakcji w miejscowej szkole, ale... nie wszyscy śpiewali jednym głosem.

UNIEJÓW

14 stycznia. Uniejowski sztab WOŚP będzie się mieścił przy Szkole Podstawowej w Uniejowie. Występy, pokazy i licytacje rozpoczną się tam o godz. 18 w hali sportowej.

SZADEK

14 stycznia. 26. finał WOŚP w Szadku. Sztab będzie się mieścił przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Plan imprezy:
8 – 18.30 – zbiórka pieniędzy na terenie miasta
19 - występy zespołów z MGOK Szadek
19.30- symboliczne światełko do nieba.
W czasie zbiórki na Rynku w Szadku przeprowadzony będzie pokaz sprzętu przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Szadku.

SIERADZ

11 stycznia. Sala koncertowa PSM I st. w Sieradzu. O godz.17:30 swój występ rozpoczną uczniowie z klasy saksofonu Henryka Sobonia, trąbki Damiana Michaluka, klarnetu Jacka Kalety oraz akordeonu z klasy Sławomira Cieślaka.

11 stycznia. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Polna 18/20 zaprasza na XIX Wieczór Kolęd. Początek o godz. 15

12 stycznia. Biuro Wystaw Artystycznych. Godz. 18. Otwarcie wystawy reliefów Ewy Janus "Pamięć materii, pamięć słowa". Wystawa będzie otwarta do 2 lutego br.

13 stycznia. Kolędowanie w klasztorze Klasztor Sióstr Urszulanek w Sieradzu, ul. Dominikańska 16. Do udziału w wydarzeniu zapraszają Schola Sióstr Urszulanek SJK oraz Schola Gaudium Cantus. W związku ze zbliżającym się Tygodniem Ekumenicznym oprócz kolęd zostaną też zaprezentowane bożonarodzeniowe śpiewy kościoła prawosławnego. Początek o godz. 17.

13 -16 oraz 18 stycznia. Teatr Miejski. Projekcje filmów: godz. 17 - "Gotowi na wszystko. Exterminator"; godz. 19:30 - "Narzeczony na niby". Bilety w cenie 16 zł, 18 zł. UWAGA: w dniach 11 i 12 stycznia kasa Teatru będzie nieczynna.

17 stycznia. Teatr Miejski. Koncert noworoczny uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradzu. Godz. 17.

18 stycznia. Wykład karnawałowy prof. Marka Dyżewskiego, zatytułowany „Carlos Kleiber. Misterium sztuki dyrygenckiej”. To zajęcia w ramach projektu Akademia Bazylika. Godzina 18 w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu, Rynek 18.

ŁASK

12 stycznia. Woodstock 2016/17 to kolejna w Galerii z Fortepianem Łaskiego Domu Kultury wystawa fotograficzna niezmordowanego tropiciela niuansów życia festiwalowego. Marcin Dybalski - bo o nim mowa, mieszkaniec Kolumny, odkrywa przed kulisy i wszelkie zakamarki życia Woodstockowiczów. Ponadto koncerty artystów z Polski i reszty świata urzeczonych wyjątkową atmosferą imprezy dowodzonej przez Jurka Owsiaka. Nie mogło także zabraknąć relacji ze spotkań w namiocie Akademii Sztuk Przepięknych, a te obfitują w gości dużego formatu... Właśnie, format - część fotografii tym razem została zaprezentowana w dużym rozmiarze by możliwie jak najpełniej oddać klimat i fenomen polskiego Woodstocku. Wystawa czynna do 31 stycznia, wernisaż 12 stycznia, godz. 18 w Galerii z Fortepianem ŁDK

13 stycznia. Wernisaż wystawy malarstwa i rysunku „Łaskie impresje”, godz. 17, Galeria "Pod Korabiem".

14 stycznia. 26. finał WOŚP. Od godz. 16 w Łaskim Domu Kultury. W programie m.in. aukcja gadżetów "orkiestrowych", licytacja podarowanych na rzecz WOŚP, występy podopiecznych ŁDK i zaproszonych gości, loteria fantowana. O godz. 20 "Światełko do nieba".

14 -21 stycznia, o godzinie 15. Centrum Idei Ku Humanizmowi w Łasku serdecznie zaprasza do Sanktuarium Matki Bożej Łaskiej (kolegiata) na III Festiwal Kolęd i Pastorałek Chórów i Solistów z powiatu Łaskiego.

17 stycznia. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi informuje, iż najbliższa akcja poboru krwi odbędzie się w Łaskim Domu Kultury. Od godz. 9 do 12.

WIERUSZÓW

14 stycznia. 26. finał WOŚP. Co można wylicytować w Wieruszowie? Szczegóły na: --> http://miasto.wieruszow.pl/zachecamy-do-udzialu-w-licytacji-gadzetow-podczas-wosp/

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRiposta menela

Menel spotyka kobietę na ulicy i uprzejmie zagaduje:
- Szanowna Pani taka miła! Da mi pani, proszę, złotówkę?
- Owszem, dam. Ale nie wyda jej pan na alkohol?
- Ależ skądże! Domek sobie kupię...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u