Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Sprawa bakteryjnego zagrożenia na zduńskowolskich basenach umorzona

Sprawa bakteryjnego zagrożenia na zduńskowolskich basenach umorzona

DSCN9638Trwające od końca lipca ubiegłego roku postępowanie w sprawie narażenia na utratę zdrowia a nawet życia osób korzystających z basenów na terenie ośrodka ,,Relaks'' w Zduńskiej Woli zostało umorzone. Zawiadomienie złożyła powiatowa stacja sanepidu w Zduńskiej Woli (http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7077-powiatowa-stacja-sanitarno-epidemiologiczna-w-zduskiej-woli-zoya-doniesienie-do-prokuratury-na-qrelaksq).


 

Chodziło o to, że w badanej wodzie, pobranej ze zduńskowolskich basenów, wykryto bakterie E.Coli. Mimo powiadomienia przez sanepid władz spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które zarządza ośrodkiem, basenów nie zamknięto. Odbyła się tam nawet impreza zatytułowana ,,Nocne Pływanie''.

Po ponad pięciu miesiącach od wszczęcia śledztwa w tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Zduńskiej Woli postanowiła je umorzyć. Nie dopatrzyła się znamion przestępstwa. Zdaniem powołanych biegłych nie było zagrożenia epidemiologicznego, na które powoływali się inspektorzy sanepidu.

- Postępowaniem było objętych szereg zdarzeń i uznano, że zdarzenia te nie wypełniają znamion przestępstwa bądź nie uzasadniają jego zaistnienia. Co do mieszkańców i wszystkich osób korzystających z basenów, to na podstawie opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej i epidemiologii ustalono, że takie zagrożenie epidemiologiczne nie występowało. Natomiast ujawniono trzy osoby pokrzywdzone, które doznały schorzeń na skutek wizyty na basenach, z tym, że po przeprowadzeniu śledztwa ustalono, że nie można przyjąć, że bakteria coli, która została ujawniona u jednej osoby pokrzywdzonej, jest bakterią pochodzącą z basenów. Te ujawnione u małoletniej dziewczynki objawy mogły pochodzić od innej choroby mówiąc wprost.

Natomiast poddawano ocenie jeszcze zachowania członków zarządu miasta Zduńska Wola i w tym zakresie nie dopatrzono się by działali nieprawidłowo. Podjęli adekwatne do sytuacji działania. Jak i poddawano ocenie zachowanie prezesa i kierownictwa spółki MOSiR. I tutaj uznano, że te osoby nie są funkcjonariuszami publicznymi i nie mogą odpowiadać za przestępstwo niedopełnienia obowiązków przekroczenia uprawnień, bo za takie zachowanie mogą odpowiadać tylko funkcjonariusze publiczni – informował na portalu ezdunska.pl Tomasz Sukiennik, Prokurator Rejonowy w Zduńskiej Woli.

KaMi S

Podobne: http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7025-najwikszy-basen-relaksu-w-zduskiej-woli-nieczynny-do-koca-wakacji

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u