Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Poniedziałek z pochodzącymi ze Zduńskiej Woli celebrytami. Już 19 lutego!

Poniedziałek z pochodzącymi ze Zduńskiej Woli celebrytami. Już 19 lutego!

marzenJuż w najbliższy poniedziałek 19 lutego w Zduńskiej Woli będzie się działo. Miasto jednego dnia odwiedzą urodzeni tutaj, a obecnie bardziej związani ze stolicą zduńskowolanie. Dziś celebryci, znani nie tylko z fotografii na ściankach, czy i plotkarskich portali, ale też z osiągnięć w swoich zawodach.

 

Takich, jak choćby dziennikarz, z zawodu lekarz Wojtek Jagielski oraz aktor, niedoszły elektryk i "kaowiec" Rafał Królikowski. Choć tego drugiego częściej jednak można spotkać w Zduńskiej Woli. Ostatnio pod koniec stycznia ściągnął wraz z doborową obsadą do Ratusza ponad 630 widzów podczas dwóch z rzędu spektakli kryminalnej komedii w reżyserii Cezarego Żaka "Złodziej"! Pierwszy jednak spotka się ze swoimi fanami (o godz. 11 w siedzibie II LO przy ul. KEN) Wojciech Jagielski. W poniedziałek odbędzie się tam kolejne spotkanie z cyklu "Z Jasnej w Świat". Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Zduńskiej Woli, choć naukę zaczynał w ,,Kazimierzu", znany był w czasach licealnych jako raczej niesforny uczeń, choć wszyscy nauczyciele wspominają go jako wybitnie inteligentnego. Zatem nikogo nie zdziwiło, że dostał się na medycynę, choć po skończeniu tych trudnych 6-letnich studiów nie zaczął pracować w zawodzie. Już podczas studiów kilkakrotnie wyjeżdżał za granicę, m.in. do Wielkiej Brytanii. Tam imał się różnych prac. A niemal wszystkie zarobione pieniądze wydawał na płyty, pierwsze swego czasu krążki CD oraz sprzęt muzyczny.

Znany z "ciętego,, języka i szybkiej riposty na każdy niemal temat doskonale sprawdził się m.in. w popularnym programie telewizyjnym "Wieczór z wampirem". Wojciech Jagielski to nadal popularny dziennikarz telewizyjny (obecnie Super Stacja tv, http://www.superstacja.tv/programy/wojtek-jagielski-na-zywo/) i radiowy (od 1990 roku związany z radiem ZET). Z obszernym c.v. Od 3 września 2010 roku do sierpnia 2012 roku razem z Beatą Sadowską prowadził Pytanie na śniadanie w TVP2. Był także gospodarzem teleturnieju Wielka draka o dzieciaka. Zasiadał w jury I i III edycji muzycznego programu TVP2 – Bitwa na głosy.

Jest także perkusistą zespołu ,,Poparzeni Kawą Trzy'' (http://poparzeni.pl/pl, zespół ma na swoim koncie m.in. przebój "Kawałek do tańca", czy "Jarosław Ka: oraz "Ochujałem)". Choć wielu zduńskowolan pamięta go także jako perkusistę takich zduńskowolskich grup rockowych z lata 80. jak Kontrola W. i Kosmetyki Mrs. Pinki (autor tekstu utworu "Miłość na polu minowym"). Z obydwoma zespołami wielokrotnie występował na festiwalu w Jarocinie (w latach 1982-83 i 1985-86.

Z aktorem Rafałem Królikowskim (https://pl.wikipedia.org/wiki/Rafa%C5%82_Kr%C3%B3likowski), który swój debiut miał u Andrzeja Wajdy w filmie "Pierścionek z orłem w koronie", będzie się można spotkać także w poniedziałek. To też absolwent II LO. Spotkanie z nim odbędzie się w sali widowiskowej PMOS-u przy ul. Dolnej 41. Tam odbędzie się także podsumowanie 19. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Literackiego "Pudełko moich marzeń". Jak zdradza Joanna Jarosławska, dyrektorka Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli Królikowski jako gość honorowy podsumowania ma zdradzić młodym uczestnikom, jakie miał marzenia będąc w ich wieku. Organizatorzy spotkania przygotowali dla gościa kilka niespodzianek. Będą to m.in. zdjęcia, których być może nie posiada we własnym archiwum, a które potwierdzić mają jego artystyczne aspiracje już w wieku młodzieńczym i potwierdzić przyszłą drogę do aktorstwa. To spotkanie rozpocznie się o godz. 13.30. Siewie.tv poleca!

MiKa S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTakie tam gadki przy ognisku...

Siedzi sobie Puchatek przy ognisku i zajada pieczyste.
Widzi go Tygrysek i postanawia się przyłączyć.
Po kilku piwach i kawałkach pieczystego, Tygrysek z żalem mówi do Puchatka:
- Wiesz Puchatku, ale Prosiaczka to nie bardzo lubię.
- Jak ci nie smakuje, to nie jedz - odparł Kubuś Puchatek.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u