Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Grand Prix SATYRYKONU 2018 dla Zbigniewa Woźniaka ze Zduńskiej Woli

Grand Prix SATYRYKONU 2018 dla Zbigniewa Woźniaka ze Zduńskiej Woli

wozniakOgromny sukces odniósł Zbigniew Woźniak, ceramik, karykaturzysta, emerytowany nauczyciel Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli. Artysta zdobył Grand Prix ogólnopolskiej wystawy konkursowej SATYRYKON 2018 w Legnicy.

 

Po obejrzeniu 2.107 prac 584 autorów z 54 krajów świata jury pod przewodnictwem Oskara Weissa postanowiło przyznać Grand Prix właśnie temu artyście. Nagrodę w postaci 8 tys. zł Zbigniew Woźniak otrzymał za pracę zatytułowaną „Nasz kolorowy świat".

Zbigniew Woźniak jest absolwentem ASP we Wrocławiu. Co prawda jest ceramikiem, ale od ponad pół wieku zajmuje się rysunkiem satyrycznym i karykaturą. Plastyk rodem z Warty zdobył już 53 nagrody w konkursach krajowych i zagranicznych. jest m.in. laureatem ,,Rogatego Ołówka''.

(lek.)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u