Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Grand Prix SATYRYKONU 2018 dla Zbigniewa Woźniaka ze Zduńskiej Woli

Grand Prix SATYRYKONU 2018 dla Zbigniewa Woźniaka ze Zduńskiej Woli

wozniakOgromny sukces odniósł Zbigniew Woźniak, ceramik, karykaturzysta, emerytowany nauczyciel Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli. Artysta zdobył Grand Prix ogólnopolskiej wystawy konkursowej SATYRYKON 2018 w Legnicy.

 

Po obejrzeniu 2.107 prac 584 autorów z 54 krajów świata jury pod przewodnictwem Oskara Weissa postanowiło przyznać Grand Prix właśnie temu artyście. Nagrodę w postaci 8 tys. zł Zbigniew Woźniak otrzymał za pracę zatytułowaną „Nasz kolorowy świat".

Zbigniew Woźniak jest absolwentem ASP we Wrocławiu. Co prawda jest ceramikiem, ale od ponad pół wieku zajmuje się rysunkiem satyrycznym i karykaturą. Plastyk rodem z Warty zdobył już 53 nagrody w konkursach krajowych i zagranicznych. jest m.in. laureatem ,,Rogatego Ołówka''.

(lek.)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJakoś to załatwimy...

Taksówkarz wiezie ładną kobietę. Kiedy dojechali na miejsce okazuje się, że ta nie ma pieniędzy na opłacenie kursu. Taksówkarz na to: - Niech się pani nie martwi, jakoś to załatwimy...

Po czym zawraca auto, jedzie za miasto na sporą, zieloną łączkę. Zatrzymuje się, otwiera bagażnik, wyciąga koc i kładzie na trawie.

- Ależ proszę pana, ja na pewno oddam panu pieniądze! Proszę nic mi nie robić, mam dzieci i męża, którego bardzo kocham... - mówi kobieta prawie płacząc.

- A ja mam czterdzieści królików, więc rwij trawę i nie dyskutuj! - odpowiada taksówkarz.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u