Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Do żłobka w Łasku coraz bliżej. Jest dofinansowanie rządowe

Do żłobka w Łasku coraz bliżej. Jest dofinansowanie rządowe

zlobeklaskSamorząd Łasku otrzymał wsparcie finansowe na utworzenie miejskiego żłobka. Dofinansowanie pochodzi rządowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+”. Wsparcie wynosi 1.448.400 zł, wkład własny gminy to 366.800 zł, a łączna wartość tej inwestycji to 1.815.200 zł.

 

W celu otworzenia żłobka rozbudowany i przebudowany zostanie budynek Przedszkola Publicznego nr 3. W gminnym żłobku będą funkcjonować trzy oddziały, w których opiekę znajdzie 71 maluchów od 20 tygodnia życia do 3 lat. Każdy oddział będzie posiadał salę zabaw umożliwiającą również leżakowanie. Aby zapewnić bardzo dobrą jakość w zakresie opieki nad dziećmi do lat 3 powstanie też sala zajęć ruchowych oraz gabinet logopedyczny.

W budynku znajdzie się również strefa administracyjna, aneks kuchenny, magazyny, pralnia, wózkarnia. Teren rekreacyjny usytuowany przy Przedszkolu Publicznym nr 3 w ramach pozyskanych funduszy zostanie zagospodarowany i dostosowany również dla potrzeb dzieci w wieku żłobkowym.

KaMi S

Fot. arch. UM w Łasku

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJakoś to załatwimy...

Taksówkarz wiezie ładną kobietę. Kiedy dojechali na miejsce okazuje się, że ta nie ma pieniędzy na opłacenie kursu. Taksówkarz na to: - Niech się pani nie martwi, jakoś to załatwimy...

Po czym zawraca auto, jedzie za miasto na sporą, zieloną łączkę. Zatrzymuje się, otwiera bagażnik, wyciąga koc i kładzie na trawie.

- Ależ proszę pana, ja na pewno oddam panu pieniądze! Proszę nic mi nie robić, mam dzieci i męża, którego bardzo kocham... - mówi kobieta prawie płacząc.

- A ja mam czterdzieści królików, więc rwij trawę i nie dyskutuj! - odpowiada taksówkarz.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u