Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wioska Woja i Staw Trojana w gminie Błaszki z dofinansowaniem

Wioska Woja i Staw Trojana w gminie Błaszki z dofinansowaniem

27867003_10155773327574340_6577933006683079316_nW Brzezinach odbyło się posiedzenie Rady Stowarzyszenia "Długosz Królewski", dotyczące oceny i wyboru do dofinansowania kilku propozycji o przyznanie pomocy finansowej na rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej lub kulturalnej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

 

Łącznie gminy złożyły pięć projektów. Pierwsze miejsce i największą liczbę punktów uzyskał projekt zgłoszony przez gminę Błaszki - "Budowa ośrodka edukacyjno-sportowo–rekreacyjnego „Wioska Woja” w Wojkowie - etap I - budowa palisady frontowej z wieżą obserwacyjną - budynek C oraz urządzenie placu zabaw- element C" w Wojkowie, a na trzecim miejscu uplasował się projekt o nazwie "Turystyczno-rekreacyjne zagospodarowanie terenu wokół Stawu Trojana" w Żelisławiu, który również zgłosiła ta gmina.

Projekt w Wojkowie z funkcją edukacyjną, rekreacyjną i sportową (staw kąpielowy, park linowy, ścianka wspinaczkowa, plac zabaw, rowerownia, tor przeszkód, pole namiotowe, zaplecze organizacyjne i sanitarne) rozłożony został ostatecznie na sześć etapów. Pierwszym etapem inwestycji będzie wybudowanie bramy wejściowej z wieżą obserwacyjną, palisady obronnej oraz utworzenie placu zabaw. Całość oszacowano na kwotę 309.902,08 zł, z czego dofinansowanie z środków UE to 197.190,69 zł, co stanowi 63 procent kwoty zadania. Drugie zadanie to kompleksowe zagospodarowanie terenu przy stawie w Żelisławiu, który już w 2017 roku został w tym celu oczyszczony, podzielono na trzy etapy. Ostatecznie teren będzie wyposażony w kilkusetmetrowy, trzypętlowy tor crossowy dla rowerów, łyżworolek i deskorolek, plac zabaw, dwóch altan biesiadnych z miejscami do grillowania, plażę, miejsca postojowe oraz teren sportowy. W pierwszym etapie, który objęty jest dofinansowaniem zagospodarowany będzie teren wokół stawu z altanami i placem zabaw. Całość oszacowano na 114.758,70 zł, z czego dofinansowanie z funduszy unijnych to kwota 73.020,96 zł co stanowi 63 proc. zadania.

- Wybrane do dofinansowania wnioski zostaną teraz złożone poprzez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Długosz Królewski” do Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. W najbliższych miesiącach należy oczekiwać ich rozpatrzenia, a w dalszej kolejności podpisania umowy o dofinansowanie projektów - informuje Karol Rajewski, burmistrz Błaszek.

Opr. KaMi S

fot. https://www.facebook.com/burmistrzblaszek/

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRiposta menela

Menel spotyka kobietę na ulicy i uprzejmie zagaduje:
- Szanowna Pani taka miła! Da mi pani, proszę, złotówkę?
- Owszem, dam. Ale nie wyda jej pan na alkohol?
- Ależ skądże! Domek sobie kupię...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u