Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Serial z tytułem baseny przy ul. Kobusiewicza mają kolejny odcinek

Serial z tytułem baseny przy ul. Kobusiewicza mają kolejny odcinek

DSCN9636Sprawa czy odkryte baseny przy ulicy Kobusiewicza w Zduńskiej Woli będą w nadchodzącym sezonie letnim otwarte, czy też zamknięte dla odwiedzających zdaje się być tematem nr JEDEN w ostatnich tygodniach w mieście. (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7883-radni-pis-ze-zduskiej-woli-o-basenach-na-relaksie)

 

Niektórzy internauci twierdzą wręcz, że w nadchodzących wyborach samorządowych to właśnie baseny będą jednym z głównych tematów kampanii samorządowej. A do niej przygotowuje się już obecny włodarz miasta Piotr Niedźwiecki ( http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/3939-piotr-niedwiecki-czuje-si-ubezwasnowolniony-przez-byego-senatora-zoy-doniesienie-do-prokuratury) .

Podobno wśród jego rywali znajdą się Witold Gwiazda (z PiS) czy Hanna Iwaniuk ( z PO). Na razie nie wiadomo nic o wystawieniu kandydatów przez PSL (choć mówi się o Jolancie Ziębie0Gzik) i Nowoczesną. Swojego "konia trojańskiego" nie zdradza też Kkuz'15 i narodowcy. Jednak to głównie Piotr Niedźwiecki, piastujący funkcję prezydenta po raz trzeci od 2008 roku jest na celowniku mediów, opozycji i ewentualnych wyborców. Ci ostatni zarzucają mu przede wszystkim kumoterstwo i kolesiostwo, niekorzystne dla miasta obsadzanie stanowisk w spółkach oraz brak reakcji na nieprawidłowe funkcjonowanie spółek miasta. (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/5769-prezydent-piotr-niedwiecki-zerwa-porozumienie-z-koalicjantem-twierdz-dziaacze-pis-ze-zduskiej-woli)

Na początku lutego tego roku okazało się, że w związku z wykryciem w basenach bakterii E. Coli w lipcu ub.r., niecki basenowe muszą - (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7849-sprawa-basenow-w-zduskowolskim-qrelaksieq-ma-cig-dalszy) przejść gruntowny remont. (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7839-sprawa-bakterii-ecoli-jakie-latem-wykryto-w-zduskowolskich-basenach-bdzie-miaa-fina-w-sdzie) . Takie zalecenie dała organom odpowiedzialnym za baseny: MPWiK w Zduńskiej Woli oraz prezydentowi miasta Piotrowi Niedźwieckiemu, zduńskowolska prokuratura.

Urzędnicy miejscy, posiłkując się opiniami biegłych, ustalili, że taki plan naprawczy nie będzie tani. Jego szacowany koszt waha się między 12 a 14 mln zł brutto. Po ostatniej sesji (23 bm.) okazało się jednak, że aby baseny mogły funkcjonować w najbliższym sezonie letnim, nie trzeba przewidywanych przez biegłych kilkunastu milionów zł, ale nie wystarczy też 500 tys. zł, jakie na ewentualne roboty na basenach, jeszcze w grudniu 2017 zarezerwowała w budżecie Rada Miasta. (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7800-co-z-budetem-zduskiej-woli-na-2018-rok-na-sesji-radni-przegosowali-swoj-projekt-). Najnowsze ustalenia mówią o kosztach na poziomie dwóch, może 3 milionów złotych. Tak przynajmniej twierdzi Beata Turlakiewicz, wiceprezydent Zduńskiej Woli. Zdaniem zastępczyni Niedźwieckiego, miasto posiada jedną ekspertyzę techniczną opracowaną przez zespół projektantów z zakresu budownictwa i technologii oraz opinię biegłego wykonaną na zlecenie prokuratury. Jak wyjaśnia wiceprezydent miasta Pani Beata Turkiewicz, władze miasta czekają teraz na opracowanie modernizacji basenów w zminimalizowanym wariancie, możliwe do wykonania w jak najkrótszym czasie i przy możliwie najniższych kosztach możliwych do udźwignięcia przez miasto. Wspomniane opracowanie ma być gotowe w przyszłym tygodniu i jak podkreślają władze miasta, musi ono zawierać takie rozwiązania, które m.in. pozwolą zapewnić odpowiednią jakość wody.

Kami S

Podobne: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7743-s-prokuratorskie-zarzuty-wobec-prezydenta-zduskiej-woli-piotr-niedwiecki-odnios-si-do-sprawy

Fot. arch. siewie.tv

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDiabeł, kobieta i sukienka

- Grażynko, ta sukienka kosztowała kroci! Nie stać nas na takie wydatki! Dlaczego ją kupiłaś? - pyta mąż żony.
- Kochanie, tak jakoś wyszło... Diabeł mnie podkusił. Tak wyraźnie szeptał mi do ucha: kup ją, kup ją, wyglądasz w niej świetnie!
- Nie mogłaś mu powiedzieć, żeby sobie poszedł precz?
- Mówiłam, mówiła wiele razy. I nawet odszedł, ale...
- Jakie ale...?
- Odszedł kawałek, ale odwrócił się nagle i powiedział, że... z daleka wyglądam w niej jeszcze lepiej?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u