Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Serial z tytułem baseny przy ul. Kobusiewicza mają kolejny odcinek

Serial z tytułem baseny przy ul. Kobusiewicza mają kolejny odcinek

DSCN9636Sprawa czy odkryte baseny przy ulicy Kobusiewicza w Zduńskiej Woli będą w nadchodzącym sezonie letnim otwarte, czy też zamknięte dla odwiedzających zdaje się być tematem nr JEDEN w ostatnich tygodniach w mieście. (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7883-radni-pis-ze-zduskiej-woli-o-basenach-na-relaksie)

 

Niektórzy internauci twierdzą wręcz, że w nadchodzących wyborach samorządowych to właśnie baseny będą jednym z głównych tematów kampanii samorządowej. A do niej przygotowuje się już obecny włodarz miasta Piotr Niedźwiecki ( http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/3939-piotr-niedwiecki-czuje-si-ubezwasnowolniony-przez-byego-senatora-zoy-doniesienie-do-prokuratury) .

Podobno wśród jego rywali znajdą się Witold Gwiazda (z PiS) czy Hanna Iwaniuk ( z PO). Na razie nie wiadomo nic o wystawieniu kandydatów przez PSL (choć mówi się o Jolancie Ziębie0Gzik) i Nowoczesną. Swojego "konia trojańskiego" nie zdradza też Kkuz'15 i narodowcy. Jednak to głównie Piotr Niedźwiecki, piastujący funkcję prezydenta po raz trzeci od 2008 roku jest na celowniku mediów, opozycji i ewentualnych wyborców. Ci ostatni zarzucają mu przede wszystkim kumoterstwo i kolesiostwo, niekorzystne dla miasta obsadzanie stanowisk w spółkach oraz brak reakcji na nieprawidłowe funkcjonowanie spółek miasta. (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/5769-prezydent-piotr-niedwiecki-zerwa-porozumienie-z-koalicjantem-twierdz-dziaacze-pis-ze-zduskiej-woli)

Na początku lutego tego roku okazało się, że w związku z wykryciem w basenach bakterii E. Coli w lipcu ub.r., niecki basenowe muszą - (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7849-sprawa-basenow-w-zduskowolskim-qrelaksieq-ma-cig-dalszy) przejść gruntowny remont. (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7839-sprawa-bakterii-ecoli-jakie-latem-wykryto-w-zduskowolskich-basenach-bdzie-miaa-fina-w-sdzie) . Takie zalecenie dała organom odpowiedzialnym za baseny: MPWiK w Zduńskiej Woli oraz prezydentowi miasta Piotrowi Niedźwieckiemu, zduńskowolska prokuratura.

Urzędnicy miejscy, posiłkując się opiniami biegłych, ustalili, że taki plan naprawczy nie będzie tani. Jego szacowany koszt waha się między 12 a 14 mln zł brutto. Po ostatniej sesji (23 bm.) okazało się jednak, że aby baseny mogły funkcjonować w najbliższym sezonie letnim, nie trzeba przewidywanych przez biegłych kilkunastu milionów zł, ale nie wystarczy też 500 tys. zł, jakie na ewentualne roboty na basenach, jeszcze w grudniu 2017 zarezerwowała w budżecie Rada Miasta. (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7800-co-z-budetem-zduskiej-woli-na-2018-rok-na-sesji-radni-przegosowali-swoj-projekt-). Najnowsze ustalenia mówią o kosztach na poziomie dwóch, może 3 milionów złotych. Tak przynajmniej twierdzi Beata Turlakiewicz, wiceprezydent Zduńskiej Woli. Zdaniem zastępczyni Niedźwieckiego, miasto posiada jedną ekspertyzę techniczną opracowaną przez zespół projektantów z zakresu budownictwa i technologii oraz opinię biegłego wykonaną na zlecenie prokuratury. Jak wyjaśnia wiceprezydent miasta Pani Beata Turkiewicz, władze miasta czekają teraz na opracowanie modernizacji basenów w zminimalizowanym wariancie, możliwe do wykonania w jak najkrótszym czasie i przy możliwie najniższych kosztach możliwych do udźwignięcia przez miasto. Wspomniane opracowanie ma być gotowe w przyszłym tygodniu i jak podkreślają władze miasta, musi ono zawierać takie rozwiązania, które m.in. pozwolą zapewnić odpowiednią jakość wody.

Kami S

Podobne: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7743-s-prokuratorskie-zarzuty-wobec-prezydenta-zduskiej-woli-piotr-niedwiecki-odnios-si-do-sprawy

Fot. arch. siewie.tv

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u