Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Odnawianie Parku Miejskiego w Zduńskiej Woli coraz droższe. Może przekroczyć 10 mln zł!

Odnawianie Parku Miejskiego w Zduńskiej Woli coraz droższe. Może przekroczyć 10 mln zł!

Trwają prace przy rewaloryzacji Parku Miejskiego im. Stefana Prawdzic Złotnickiego w Zduńskiej Woli. Ekipa budowlana, mimo mrozów,  buduje nowe ścieżki dla pieszych, zarówno w historycznej, jak i nowej części parku. parkremontRoboty w Parku Miejskim w Zduńskiej Woli są jednak coraz droższe. Mogą przekroczyć nawet 10 mln zł. A mówiono wcześniej, że pochłoną tylko 8 mln zł.

 

W części historycznej, czyli od wiązu przy Urzędzie Miasta w dół, do dużego stawu, zostały wytrasowane ścieżki. Ich budowa rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu. Prace będą prowadzone od punktu najdalszego od wyspy, czyli od wierzchołka skarpy przy UM, i sukcesywnie będą się posuwały w dół, tak aby robotnicy mieli stały dostęp do frontu robót.   Stare ścieżki zostały rozebrane, usunięto betonowe płyty z ich nawierzchni, a po terenie parku porusza się ciężki sprzęt. Dlatego, ze względów bezpieczeństwa, dostęp do parku został całkowicie wyłączony dla osób postronnych. Tak zostanie do końca prac.

Przypomnijmy, że cała inwestycja ma się zakończyć 31 sierpnia tego roku, a wartość całego projektu to  już nie 8 mln zł,  a 8.791.812,45 zł, przy czym 3.113.765,00 zł to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 –2020, a kolejne 3.500.000 zł to wsparcie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Okazało się jednak na ostatniej sesji Rady Miasta, że wspomniana kwota rzędu 8,79 mln zł też może być niewystarczającą na rzetelne dokończenie robót w odnawianym Parku. Może być potrzeba wyłożenia z miejskiej kasy jeszcze 1,5 mln  złotych, a może i więcej, które mają sfinansować, nieobjęte wcześniejszym kosztorysem: nawodnienia planowanych tam nasadzeń, monitoring oraz dodatkowe elementy wyposażenia parku!

Beata Turlakiewicz, zastępczyni prezydenta Niedźwieckiego podczas obrad wyjaśniała radnym, że kiedy przygotowywano projekt i dokumentację,  a było to w latach 2014 - 2015 , nie wzięto pod uwagę, ze 68 tysięcy nasadzonych roślin w parku o powierzchni 9,5 hektara musi być podlewana ( o planach rewitalizacji, która miała kosztować niespełna 7,9 mln zł  tutaj: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/5878-rewaloryzacja-parku-miejskiego-w-zduskiej-woli-zacznie-si-w-tym-roku).  Radni uchwałę jednak z porządku zdjęli. Do następnej sesji w tym miesiącu poczekają na dokładną specyfikację urzędników na co dokładnie potrzebne są te pieniądze. Obawy dotyczą także kosztów, jakie ponosić będzie w przyszłości miasto, kiedy Park zostanie otwarty dla mieszkańców. Zastanawiają się też, czy w takiej sytuacji stać samorząd na nadanie terenom zielonym na osiedlu Południe także statusu Parku Miejskiego (więcej na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7885-drugi-park-miejski-w-zduskiej-woli-na-osiedlu-poudnie). Taki status może bowiem pociągnąć za sobą milionowe koszty związane z adaptacją zieleni, nasadzeniami czy infrastrukturą, o jakiej wspomina prezydent miasta.

KaMi S

Podobne w temacie:
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/5470-ze-zduskowolskim-parkiem-nie-jest-tak-jak-zapewniali-samorzdowcy
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/5417-andrzej-brodzki-byy-wiceprezydent-miasta-ostro-o-wycince-drzew-w-parku
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/5221-rewitalizacja-z-wycink-drzew-mieszkacy-ju-protestuj
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/4858-na-rewitalizacj-parku-w-zduskiej-woli-pojdzie-8-mln-zotych

Fot. UM Zduńska Wola

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspominki myśliwych

W parku na ławce siedzą dwaj starsi panowie i rozmawiają:
- Miał pan w młodości jakieś hobby? - pyta jeden z nich.
- O, niejedno! Ale najważniejsze to kobiety i polowanie.
- A na co pan polował?
- Na kobiety, szanowny kolego, na kobiety...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u