Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Sterylizacja zwierząt bezpłatnie w Sieradzu

Sterylizacja zwierząt bezpłatnie w Sieradzu

7W Sieradzu rozpoczęła się kolejna akcja z projektu: „Przyjaciel nie problem -€“ pomóż zaplanować populację psów”. Mieszkańcy mogą poddać swoje psy i koty bezpłatnej sterylizacji i kastracji. Mogą także na trwałe oznakować zwierzęta za pomocą elektronicznego identyfikatora - czipa. Akcja jest bezpłatna dla właścicieli zwierząt w Sieradzu. Ale koszty zabezpieczenia rany pooperacyjnej (ubranko lub kołnierz) ponoszą właściciele zwierząt.

 

Jak informuje nas Magdalena Sosnowska z Referatu Promocji UM w Sieradzu, akcja trwa od 5 kwietnia do 17 grudnia. Jej celem jest zmniejszenie populacji bezdomnych a także agresywnych zwierząt, a w konsekwencji poprawa bezpieczeństwa mieszkańców miasta. Aby brać udział w akcji należy w czasie jej trwania złożyć wniosek w sali Obsługi Klienta Urzędu Miasta Sieradza, Pl. Wojewódzki 1, Trzeba też odebrać w Referacie Ekologii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Sieradza (II piętro, p. 40, tel. 43 826-61-40, 43 826-61-39) potwierdzenie zakwalifikowania do udziału w akcji. Wzór wniosku stanowi załącznik nr 2 do Zarządzenia Prezydenta Miasta Sieradza Nr 77/2018 z dnia 4 kwietnia 2018 r. w sprawie ustanowienia regulaminu akcji sterylizacji suk i kotek oraz kastracji psów i kotów na terenie miasta Sieradza w roku 2018. Treść wspomnianego Zarządzenia Prezydenta Miasta Sieradza wraz z załącznikami (regulamin akcji oraz wniosek o sfinansowanie zabiegu) dostępna jest na Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Sieradza, pod adresem: http://www.umsieradz.finn.pl/bipkod/13513709 oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Sieradza, pod adresem: https://www.sieradz.eu/pl/page/programy.

Wniosek o sfinansowanie zabiegu sterylizacji suk i kotek oraz kastracji psów i kotów będzie można również pobrać w Referacie Ekologii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Sieradza (II piętro, p. 40). Po zakwalifikowaniu do udziału w akcjiwłaściciel zwierzęcia ma obowiązek zgłoszenia się do wybranego przez siebie gabinetu weterynarii, biorącego udział w tym przedsięwzięciu.

UWAGA! Warunkiem sfinansowania przez Gminę Miasto Sieradz zabiegu jest wyrażenie przez właściciela zgody na oznakowanie zwierzęcia za pomocą czipa (nie dotyczy zwierząt już oznakowanych) oraz przedłożenie lekarzowi weterynarii:
a) książeczki zdrowia zwierzęcia,
b) aktualnego dokumentu potwierdzającego poddanie zwierzęcia obowiązkowemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie (dotyczy wyłącznie psów).
Niespełnienie powyższych warunków spowoduje, że zwierzę zostanie wykluczone z akcji.

Wykaz gabinetów weterynaryjnych biorących udział w przedmiotowej akcji:
1. Sieradz, ul. gen. Stanisława Maczka 17, Przychodnia Weterynaryjna lek. wet. Marzanna Barczyńska
2. Sieradz, ul. Władysława Łokietka 3b, Gabinet weterynaryjny lek. wet. Wojciech Szymczak i lek. wet. Marek Bartolik,
3. Sieradz, ul. Reymonta 25, Przychodnia Weterynaryjna im. Piotra Tymienieckiego Beata Leśniak.
4. Sieradz, ul. Jana Pawła II 84 c, Jagoda Leyko-Małas „Zwierzyniec”,
5. Sieradz, ul. Jagiełły 16 oś. Hetmańskie, Gabinet Weterynaryjny Przemysław Błaszczyk.

W latach ubiegłych na ww. akcję wydatkowano odpowiednio:
- w roku 2016 – 81 732,48 zł
- w roku 2017 - 120.856,40 zł

(opr. KJB)

foto:UM Sieradz

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspominki myśliwych

W parku na ławce siedzą dwaj starsi panowie i rozmawiają:
- Miał pan w młodości jakieś hobby? - pyta jeden z nich.
- O, niejedno! Ale najważniejsze to kobiety i polowanie.
- A na co pan polował?
- Na kobiety, szanowny kolego, na kobiety...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u