Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Dobre i złe wiadomości dla mieszkańców z okolic ul. Kilińskiego i Szadkowskiej w Zduńskiej Woli

Dobre i złe wiadomości dla mieszkańców z okolic ul. Kilińskiego i Szadkowskiej w Zduńskiej Woli

DSCN8201W czwartek 19 kwietnia miały się rozpocząć prace przy budowie nowej siedziby świetlicy na osiedlu 1000-lecia przy ulicy Szadkowskiej w Zduńskiej Woli. Dla jednego z wykonawców z Sieradza Rada Miasta nawet podwyższyła budżet na tę inwestycję. O ponad 210 tys. zł (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7998-radni-dooyli-na-budow-wietlicy-na-osiedlu-1000-lecia-w-zduskiej-woli; http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7854-czy-wietlica-na-os-1000-lecia-w-zduskiej-woli-w-kocu-powstanie). Ten jednak właśnie wycofał się z realizacji zadania za ponad 800 tys. z!

 

Urząd Miasta w Zduńskiej Woli ma ogłosić kolejny przetarg. Ale w obecnej sytuacji nie wiadomo, czy planowany termin zakończenia budowy nowej świetlicy - na przełomie listopada i grudnia tego roku - może być przez nowego oferenta dotrzymany. Nie wiadomo też, czy cena za wykonanie budynku wraz z zagospodarowaniem jego otoczenia na poziomie 860 tys. zł będzie też wystarczająca? A na większe wydatki na pewno radni tej kadencji już się nie zgodzą.

Dobrą wiadomością dla mieszkańców tego osiedla, a zwłaszcza dla młodzieży jest ta, że już wkrótce na placu koło górki od strony bloku przy ul. Szadkowskiej 16 pojawi się siłownia plenerowa oraz huśtawki i bujaki dla dzieci na placu zabaw przy blokach od strony ul. Kilińskiego 39 i 37. Nie będzie to co prawda nowy sprzęt, ale taki po przeglądzie w Towarzystwie Budownictwa Społecznego "Złotnicki", a zdemontowany w rewitalizowanym obecnie Parku Miejskim.

Jak zapowiada prezes TBS (na zdjęciach) Janusz Żołyniak, dokładna lokalizacja urządzeń została już skonsultowana z radnym Jackiem Kratą (na zdjęciach), który reprezentując lokatorów ze Wspólnoty przeprowadził z nimi wcześniej konsultacje, które miejsca będą dla nabytków z Parku najlepsze. Sprzęt zdemontowany w Parku trafić ma na osiedle w maju.

Tekst i fot.: KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDiabeł, kobieta i sukienka

- Grażynko, ta sukienka kosztowała kroci! Nie stać nas na takie wydatki! Dlaczego ją kupiłaś? - pyta mąż żony.
- Kochanie, tak jakoś wyszło... Diabeł mnie podkusił. Tak wyraźnie szeptał mi do ucha: kup ją, kup ją, wyglądasz w niej świetnie!
- Nie mogłaś mu powiedzieć, żeby sobie poszedł precz?
- Mówiłam, mówiła wiele razy. I nawet odszedł, ale...
- Jakie ale...?
- Odszedł kawałek, ale odwrócił się nagle i powiedział, że... z daleka wyglądam w niej jeszcze lepiej?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u