Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM NA WIELKĄ MAJÓWKĘ: OD 26 KWIETNIA DO 3 MAJA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM NA WIELKĄ MAJÓWKĘ: OD 26 KWIETNIA DO 3 MAJA

27kwietniaartur_dutkiewicz_trio_sieradzKwiecień dobiega końca, a to znaczy, że przed nami długa majówka. Kto weźmie urlop na ostatni dzień kwietnia oraz na 2 i 4 maja, może wypoczywać od popołudnia 27 kwietnia do 6 maja włącznie! Pogoda ma raczej sprzyjać wypoczynkowi, choć o temperaturach powyżej 20 stopni Celsjusza - jak prognozują synoptycy - można zapomnieć. Przynajmniej w czasie najbliższych dni. Upałów nie przewidujemy, ale za to będzie się wiele działo w całym regionie. Warto więc zapoznać się z propozycjami placówek kulturalnych oraz samorządów na nadchodzące dni. Będą pikniki zorganizowane przez lewicę, będzie Święto Flagi, będą obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

To też ostatnie dni oddechu dla tegorocznych absolwentów szkół średnich, którzy właśnie żegnają się ze swoimi szkołami. Ale większość na krótko. Ci, którzy przystąpią do matury, zasiądą ponownie w szkolnych ławkach 4 maja, kiedy rozpoczną się tegoroczne egzaminy dojrzałości. I jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna, potrwają do 23 maja. 4 maja zaplanowano pisemny język polski. 7 maja uczniowie ostatnich klas szkół średnich zmierzą się z maturą z matematyki, a 8 maja z języka angielskiego. Siewie.tv życzy, aby były one dla wszystkich zdających udane! Co będzie się działo na przełomie kwietnia i maja? Gdzie warto się wybrać? O tym tradycyjnie poniżej. Szczegóły zaplanowane przez organizatorów znajdziecie także na plakatach.

ZDUŃSKA WOLA

26 kwietnia - 3 maja. Kino Ratusz. Szczegółowy repertuar na: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

27 kwietnia. PSM I i II stopnia. Koncert z cyklu "Piątkowe wieczory muzyczne" pod hasłem "Dyplomanci zapraszają". Godz. 18. Koncert w wykonaniu tegorocznych dyplomantów szkoły muzycznej II stopnia.

27 kwietnia.. Filia MDK w Karsznicach. Warsztaty modowe przy poezji i muzyce, godz. 18.

1 maja. Święto Pracy. Pochód przez miasto w asyście miejskiej orkiestry dętej OSP planuje powiatowa organizacja SLD w Zduńskiej Woli. Zbiórka o godz. 14 na placu Wolności obok Ratusza. Potem przemarsz na ulicę Dolną 41, na teren Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu. Dla przybyłych już o godz. 15.30 wystąpią artyści znani z Telewizji Silesia, czyli będzie to majowa zabawa w śląskim wydaniu na zduńskowolskiej ziemi.

2 maja, Dzień Flagi, o godz. 12 nastąpi uroczyste podniesienie na maszt flagi państwowej przy Zespole Szkół Elektronicznych. W tym miejscu rozdawane też będą flagi. Już można je bezpłatnie odbierać (do wyczerpania zapasu) w Powiatowym Punkcie Informacji Turystycznej przy ul. Getta Żydowskiego 4a, w godz. 7.30 - 15.30.

3 maja, świętowanie uchwalenia Konstytucji 3 Maja o godz. 10.45 przy Stadionie Miejskim, skąd uczestnicy przemaszeruja do kościoła pw. św. Antoniego, gdzie o godz. 11 odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Dalsze uroczystości, od godz. 12.30, będą miały miejsce przy pomniku Jana Pawła II. Szczegóły w załączonym plakacie.

SIERADZ

26, 28 i 29 kwietnia. SCK, Kino Teatr. Projekcje:
- godz. 15:00 i 16:30. Piotruś Królik – animacja / familijny – 94 min. Bilety w cenie: ulgowy 14 zł, normalny 16 zł
- godz. 18:30 i 20:15 – Ciche miejsce – horror – 91 min. Bilety w cenie: ulgowy 15 zł, normalny 17 zł

27 kwietnia.. PSM I stopnia w Sieradzu. Koncert jazzowy - Artur Dutkiewicz Trio. Godz. 17. Zespół zaprezentuje sieradzkiej publiczności materiał z najnowszej, wydanej w 2017 r. płyty pt. "Traveller". Muzycy zagrają w składzie: Artur Dutkiewicz - fortepian, Andrzej Święs - kontrabas, Adam Zagórski - perkusja. Początek koncertu o godz. 18. Ostatnie bilety w cenie 20 zł do nabycia w sekretariacie PSM I st. w Sieradzu, ul. Jana Pawła II 48, od poniedziałku do piątku w godzinach 9 - 18. 27 kwietnia. godz. 17. Galeria TEATR w SCK. Wystawa malarstwa Karoliny Antczak.

29 kwietnia. Koncert Closterkeller, godz.19 , Klub Prorock. Bilety w cenie 35 i 45 zł. 1 maja, Sieradzki Skansen, Majowe Spotkanie organizuje SLD. Zaprasza w godz. 14 - 17.

2 maja. Dzień Flagi:
14:00 - Zbiórka i rozpoczęcie na placu Józefa Piłsudskiego
14:05 - Przemarsz ulicami Sieradza z 20-metrową flagą Polski Wzgórze Zamkowe
14:30 - Podniesienie flagi państwowej na maszt
14:35 - 18: 30 Festyn rodzinny z "Biało - Czerwoną":
Poza tym w programie: degustacja grochówki, zabawy z animatorami, chemiczny zakątek, warsztat średniowiecznego kowala, gry planszowe, malowanie twarzy, modelowanie balonów, konkursy i quizy, pokaz sprzętu łączności 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia, dni otwarte Parku Etnograficznego, pokaz sprzętu ratowniczego oraz biwakowa strefa harcerska.

3 maja. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po mszy św. w kościele pw. Wszystkich Świętych o godz.10 uczestnicy uroczystości przejdą na plac przy pomniku J. Piłsudskiego. Od godz. 11.30 m.in. wystąpienie starosty sieradzkiego, Apel Pamięci i koncert w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej OSP Sieradz.

WIELUŃ

26 kwietnia. Godzina 19. Koncert zespołu "Raz, Dwa, Trzy". Bilety 75 zł (ulgowy) i 95 zł (normalny) dostępne są w kasie kino "Syrena" oraz na stronie WWW.BILETY24.PL. Więcej na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8021-qraz-dwa-trzyq-26-kwietnia-w-wieluskim-kino-teatrze-qsyrenaq-bilety-ju-w-sprzeday
1 maja z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Wielunia oraz Rowerowego Wielunia odbędzie się uroczysta inauguracja sezonu rowerowego w Gminie Wieluń, godz. 10 przed budynkiem Starostwa Powiatowego.

2 maja – w Święto Flagi. Plac Legionów. Wieluński Dom Kultury przygotował radosny happening z flagą w tle. O godz. 11.30, zgodnie z przyjętym zwyczajem burmistrz Wielunia wraz ze starostą wieluńskim przekażą flagi biało-czerwone grupie cyklistów, m.in. z Grupy Relax i Rowerowy Wieluń, by mogli je przekazać mieszkańcom powiatu jako symbol Święta Flagi.

3 maja. W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zaraz po oficjalnych obchodach, po mszy św. w Kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny oraz złożeniu kwiatów pod pamiątkową tablica przy pl. Kazimierza Wielkiego 2 ruszają cykliści Rowerowym Szlakiem Niepodległości przygotowanym przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Dla najmłodszych mieszkańców Wieluński Dom Kultury od godz. 13 do 18 przygotował wiele atrakcji w Parku Żwirki i Wigury, m.in.: konkursy karaoke, biegi z przeszkodami, przeciąganie liny czy malowanie twarzy. A dla dorosłych - potańcówka przed budynkiem WDK od godz. 20. Szczegółowe informacje o atrakcjach na weekend majowy można znaleźć na załączonych plakatach.

ŁASK

27 kwietnia. Łaski Dom Kultury zaprasza na niezwykle ekskluzywną podróż do świata jazzu. Na koncert Beaty Przybytek w ramach cyklu "Porcja Jazzu". Beata Przybytek – znakomita wokalistka jazzowa, utalentowana kompozytorka i autorka tekstów. Według znawców – najlepszy jazzowy głos w Polsce. Laureatka I m-ca w konkursie 29. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Ma na swoim koncie liczne występy na różnych festiwalach jazzowych w kraju i zagranicą. Koncert Beaty Przybytek w Łaskim Domu Kultury to wyborna uczta muzyczna z najwyższej półki. Gratka dla melomanów i entuzjastów jazzu. Podarujcie sobie odrobinę artystycznej rozkoszy - zachęcają organizatorzy. Godz. 19, sala widowiskowa Łaskiego Domu Kultury. Bilety: po 50 zł do nabycia w ŁDK, pok. 44 (I piętro).

29 kwietnia.. XIII Bieg Papieski w Łasku. Powiat Łaski we współpracy z władzami samorządowymi gmin z terenu Powiatu Łaskiego, Księdzem Proboszczem Parafii NP NMP w Łasku oraz środowiskiem sportowym organizuje co roku Wojewódzki Bieg Pamięci św. Jana Pawła II w Łasku dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Zgłoszenia zbiorcze do kategorii szkolno-integracyjnych przyjmowane są do 26 kwietnia (czwartek) w Starostwie Powiatowym w Łasku, pokój nr 7 oraz drogą elektroniczną na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Zgłoszenie do kategorii OPEN i marszu nordic walking są prowadzone do 26 kwietnia pod adresem http://rajsportactive.pl/zapisy. W tym roku trasa biegu głównego będzie posiadała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Ponadto impreza została włączona do prestiżowego cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego i zostanie dofinansowana z budżetu samorządu województwa. Głównym partnerem wydarzenia i współorganizatorem biegu głównego oraz marszu nordic walking jest grupa Rajsport Active Team z Sieradza.

1 maja – Obchody Święta Pracy, godz. 14.00 - rajd rowerowy „Rowerem po zdrowie”.

2 -3 maja. Łaski Dom Kultury. Spektakl przygotowany przez Grupę Teatralną Pospolite Ruszenie z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program przedstawia dzień uchwalenia Konstytucji 3 Maja z perspektywy ulicy warszawskiej. Sytuacja, bohaterowie, dialogi – są wymyślone. Poezja oświeceniowa – prawdziwa. Całość – prawdopodobna; aluzje do współczesności mogą aktualizować sprawy, o których opowiada tekst widowiska. Stąd – teatr, jako kreator i komentator wydarzeń, jako część rzeczywista i wymyślona scenariusza, obsługa techniczna: Mateusz Błaszczyk, Nikodem Marcinkowski, Paweł Rutkowski. Scenariusz: Zdzisław Wegenko, reżyseria: Elżbieta Wojtacka - Ślęzak, aranżacja muzyczna: Kuba Pokorski Wystąpi Grupa Teatralna "Pospolite Ruszenie" (uczniowie I LO w Łasku): Maja Aulak , Agnieszka Bednarek, Sara Błaszczak, Marcel Czyżyk, Bartek Dymny, Agata Gaze, Julia Hryciuk, Klaudia Kubiak, Maja Malczyk, Natalia Marynowska, Klaudia Paprocka, Julia Rybka, Patrycja Strzelec, Martyna Szubert, Maja Szymańska, Weronika Śmiałkowska, Szymon Tyluś, Natalia Zamolska, gościnnie: Gustaw Świstek. 2 maja - godz. 11, 3 maja - godz. 13.

3 maja. Święto Konstytucji 3 Maja: godz. 10.30 – Msza Święta w Kolegiacie Łaskiej
Po mszy przejście na Plac 11 Listopada, godz. 11.45 – plac 11 Listopada:
- złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu
- podniesienie flagi państwowej na maszt
- przemówienie Starosty Łaskiego Teresy Wesołowskiej
- przemówienie Dowódcy 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego
- Apel Pamięci - salwa honorowa
- złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości
- defilada.

BŁASZKI

29 - 29 kwietnia.. BŁASZKOWSKA ARENA GIER: - 28.04, II TURNIEJ FIFA 18 o Puchar Burmistrza Błaszek Godz. 10, Sala widowiskowa Centrum Kultury w Błaszkach.

Zgłoszenia do turnieju do 25.04.2018 r. na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Tel. 695 15 13 56 - 29.04, II TURNIEJ GRY W „TYSIĄCA” o Puchar Burmistrza Błaszek Godz. 10, Sala widowiskowa Centrum Kultury w Błaszkach.

SPYCYMIERZ

1 - 2 maja. Tulipany dla Jana Pawła II. Plac przy kościele, od godz. 10. 3 maja. Koncert Patriotyczny. Od godz. 16, parafia.

DZIAŁOSZYN

26 kwietnia - 31 maja. Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie zaprasza na wystawę pt. „Bez końca” Pauliny Pawlik. Wystawę można oglądać do końca maja w godzinach pracy MGDK. Paulina Pawlik, absolwent Wydziału Sztuki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Inspirację czerpie z otaczającego świata, wyobraźni i odzwierciedlenia stanu wewnętrznego. Mentorem powstania wystawy był wybitny artysta prof. Ryszard Osadczy, którego zamiłowaniem była przede wszystkim grafika. Jego twórczość zaskakiwała różnorodnością artystyczną. Swój kunszt artystyczny przekazywał od niemal zapomnianych technik jak heliograwiura, gumografia, po tradycyjne i najnowsze – akwaforta, akwatinta, cynkografia barwna i druk laserowy. Prace p. Pauliny cechuje różnorodna tematyka. Jest to pierwsza z cyklu wystaw autorki.

28 - 29 kwietnia. NADWARCIAŃSKI FESTIWAL LUDOWY i VI Międzypowiatowy Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych. Od godz. 10 w MGOK oraz w Pałacu przy ul. Zamkowej 22.

30 kwietnia. MGOK w Działoszynie zaprasza na rowery. Dzieci i rodziców, małych i dużych, ale koniecznie uśmiechniętych. Plan przedstawia się następująco: - godz. 14.45 zbiórka przed MGDK konieczne kamizelki odblaskowe dla dzieci, które jadą bez opieki osoby dorosłej karta rowerowa. - wyjazd godz. 15 - kierunek Bobrowniki - Żabi Staw (odpoczynek) Powrót na Przystań Kajakową - tam ognisko zabawy i animacje dla dzieci i dorosłych (produkty na ognisko we własnym zakresie). Chętne osoby prosimy o zapisy: Facebook lub tel. 530 712 199. Więcej informacji: Miejsko-Gminny Dom Kultury w Działoszynie tel. 43 84 13 541, kom. : 530 712 199.

3 maja. Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn serdecznie zaprasza mieszkańców i gości na uroczyste obchody 227. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Godz. 10.50, plac Kościuszki.

WIERUSZÓW

1 maja. Wieruszowski Dom Kultury zaprasza 1 maja na plenerową imprezę, który odbędzie się na Zamczysku koło samolotu. Impreza rozpocznie się o godz 18 koncertem Mariusza Kalagi. Artyście wielką popularność przyniosły piosenki z gatunku „śląskich szlagierów” emitowane w TV Silesia. Następnie wystąpi zespół z nurtu disco-polo „Aperitif” znany z przeboju „ Marta grzechu warta”, po nich zagra niezwykle energetyczna grupa, grająca w stylu funk z pełnym instrumentarium „ ManuFUNKtura”. Na tym jednak nie koniec. O godz. 23 usłyszmy DNFa – DJ, który trzyma rękę na pulsie klubowych dźwięków oraz zabrzmią wieruszowscy DJ, którzy zawiązali muzyczne korpo - Wierek Klub Fest: DJ Cubas i DJ Hantic. Nie zabraknie stoisk z gastronomią i dmuchanych zamków dla dzieciaków. Wstęp jest bezpłatny. Impreza organizowana przez Wieruszowski Dom Kultury, Młodzieżową Radę Miejską w Wieruszowie i Na Opak TV- młodzieżową telewizję internetowa.

PROGRAM,
Zamczysko k/samolotu - Wieruszów:
18:00- Mariusz Kalaga
20:00- Aperitif
21:00- ManuFUNKtura
23:00- DNF
00:30- Wierek Club Fest. DJ Cubas/ DJ Hantic.

UNIEJÓW

2 maja rozpocznie się oficjalne „tkanie” (metodą przęsła) flagi Polski, która zostanie oficjalnie zaprezentowana podczas obchodów 100-lecia Niepodległości, w dniu 11 listopada. Flaga ma mieć około 200 m długości, tak, aby oplatać uniejowski rynek, zostanie utkana przez słuchaczki Uniwersytetu III Wieku i panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy.

3 maja, plac przy Urzędzie Miasta w Uniejowie. Godz. 10. Obchody 227. rocznicy Konstytucji 3 Maja.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPolityczny i sentymentalny

Dawno, dawno temu kancelaria Sejmu zorganizowała wycieczkę autokarową dla liderów partii, które stały wysoko w rankingach popularności. Do podstawionego pod gmach Sejmu autokaru dwupokładowego jako pierwsi wsiedli posłowie płci obojga z Samoobrony i zajęli miejsca na piętrze. Na dolnym pokładzie zasiedli posłowie Platformy Obywatelskiej.
Kiedy autokar ruszył, jak to bywa na wycieczkach, wyciągnięto butelki z bajkowymi napojami wszelkiej maści. Po kilkudziesięciu minutach zapanował pełny luz.
Ale działo się tak tylko na dolnym pokładzie. U góry grobowa cisza. Po przejechaniu kilku kilometrów któryś z platformersów postanowił zajrzeć na piętro, aby "zasięgnąć języka". Wchodzi patrzy, a wszyscy siedzą równo jak w samolocie z głowami opartymi o zagłówki.
- Co się dzieje?! - pyta siedzącej najbliżej Renatki B.
- Co? Wy macie kierowcę, a my nie... - wyszeptała drżącym głosem posłanka.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u