Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Trzy dni truskawkowego święta w Buczku. Z Zenkiem Martyniukiem, Loverboy, Extazy, Lady Pank, Marcinem Dańcem, zespołem Weekend i Sylwią Grzeszczak!

Trzy dni truskawkowego święta w Buczku. Z Zenkiem Martyniukiem, Loverboy, Extazy, Lady Pank, Marcinem Dańcem, zespołem Weekend i Sylwią Grzeszczak!

logo_buczekŚwietna zabawa, liczne konkursy, a przede wszystkim mnóstwo, mnóstwo truskawek i tego, co można z nich przyrządzić – tak zapowiada się tegoroczne Święto Truskawki w Buczku, w powiecie łaskim! Doroczna impreza, nad którą honorowy patronat sprawować będą Minister Rolnictwa Rozwoju Wsi, Wojewoda Łódzki i Marszałek Województwa, odbędzie się w dniach 15-17 czerwca.

To już XX edycja tego smakowitego święta, w którym co roku uczestniczą tysiące mieszkańców gminy, województwa łódzkiego oraz z całego kraju. W tym roku będzie to także IV Krajowe Święto Truskawki. Tradycją do tej pory było, że święto truskawki odbywało się zawsze w ostatni weekend czerwca. Jednakże w tym roku wyjątkowo imprezę zaplanowano wcześniej, gdyż w ostatni weekend czerwca rozgrywany będzie mecz reprezentacji Polski z Kolumbią w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Rosji.

Z uwagi na jubileusz XX - lecia impreza będzie w tym roku trzydniowa. Święto Truskawki to największa impreza plenerowa w Buczku i jedna z większych w województwie łódzkim. Podobnie jak w latach ubiegłych, organizatorzy przygotowali wiele truskawkowych atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Wielbiciele muzyki będą mieli okazję posłuchać koncertów, a także obejrzeć występy taneczne. Organizatorzy nie zapomnieli także o „milusińskich” i z myślą o nich zaplanowali prawdziwą lawinę zabaw i atrakcji. Wśród nich znajdzie się m.in. wesołe miasteczko z karuzelami, zjeżdżalnią i dmuchańcami. Będzie malowanie twarzy, modelowanie balonów i moc animacji. Ci, którzy lubią pyszności z truskawkami nie omieszkają odwiedzić stoiska Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Bachorzynie, które jak zawsze przygotuje mnóstwo smakowitych przekąsek i ciast z truskawką w roli głównej. Plac wypełniony będzie stoiskami m.in. z rękodziełem artystycznym, zabawkami, kompozycjami z kwiatów i wikliny. Będą również stoiska promocyjne gminy, powiatu, agencji rolnych i Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego.

W piątek wieczorem w programie artystycznym prawdziwa gratka dla miłośników muzyki tanecznej. Gwiazdami XX edycji Święta Truskawki będzie Sławomir z przebojem „Miłość w Zakopanem” oraz Zenon Martyniuk z zespołem „Akcent”, którego hity „Przez Twe oczy zielone” czy „Przekorny los” biją rekordy popularności. W sobotę wystąpią zespoły: Loverboy, Extazy i gwiazda wieczoru - Lady Pank. W niedzielę publiczność bawić będą równie atrakcyjni wykonawcy: Marcin Daniec, zespół Weekend i Sylwia Grzeszczak.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksyjna przygoda u dentysty

Siedziałam w poczekalni u dentysty, do którego przyszłam po raz pierwszy. Z nudów rozglądałam się. Zauważyłam na ścianie dyplom ukończenia studiów, na którym figurowało jego imię i nazwisko. Wtedy przypomniał mi się wysoki, przystojny, ciemnowłosy chłopak o tym samym imieniu i nazwisku, który chodził ze mną do tego samego liceum jakieś 30 lat temu.
Czyżby mój nowy dentysta był tym chłopakiem, w którym się nawet trochę podkochiwałam?
Jednak kiedy go zobaczyłam, szybko porzuciłam te myśli.
Ten prawie łysy facet z siwymi włosami, wydatnym brzuszkiem i twarzą pełną zmarszczek był zbyt stary, by mógł być moim kolegą ze szkoły.
A może jednak? Po tym, jak mi przejrzał zęby, zapytałam go, czy nie chodził przypadkiem do XXVI LO.?
Tak. Owszem, chodziłem i byłem nawet jednym z najlepszych uczniów, zarumienił się.
A w którym roku Pan zdawał maturę? - zapytałam.
- W siedemdziesiątym czwartym. A dlaczego Pani pyta?
- Ach, to Pan był w mojej klasie! - powiedziałam zachwycona.
Wtedy dentysta zaczął mi się uważnie przyglądać.
Po chwili ten grubawy, pomarszczony staruszek zapytał:
- A czego Pani uczyła?...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u