Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zderzenie dwóch autobusów w Ruścu! Są ranni, w tym dzieci ze szkoły w Młyńsku z powiatu wieluńskiego!

Zderzenie dwóch autobusów w Ruścu! Są ranni, w tym dzieci ze szkoły w Młyńsku z powiatu wieluńskiego!

autobusDwa autobusy z dziećmi zderzyły się wczoraj po godzinie 15.25 się w Ruścu koło Bełchatowa! Po zderzeniu pojazdów rannych zostało kilkoro dzieci, w tym dwoje bardzo ciężko. To uczniowie z powiatu wieluńskiego! W ciężkim stanie jest też kierowca jednego z autokarów!

 

Autobusami podróżowało 98 osób, w tym 79 dzieci w wieku od 7 do 14 lat i 19 dorosłych. Byli to m.in. uczestnicy wycieczki szkolnej z Młyńska w powiecie wieluńskim. Dzieciaki wracały z Ujazdu w powiecie tomaszowskim. Wszystko wskazuje na to, że w okolicach przejazdu kolejowego w Ruśću na drodze krajowej nr 74 kierowca jednego z autobusów uderzył w poprzedzający go autokar, który zatrzymał się przed tym przejazdem. Do tego pierwszy autobus uderzył w stojące przed nim osobowy samochód Volvo! Rannych zabrały trzy śmigłowce, które przetransportowały ich m.in. do szpitala Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W stanie ciężkim są dwie dziewczynki w wieku szkolnym, które trafiły do szpitali w Częstochowie i do Matki Polki w Łodzi. Z informacji policji wynika, że ciężko ranny został także kierowca jednego z autobusów; był w nim zakleszczony, a po wydobyciu z pojazdu został śmigłowcem przetransportowany do szpitala im. Kopernika w Łodzi. Lekkie obrażenia ma też kierowca drugiego autobusu.

W sumie aż 23 osoby zostały ranne! Czworo dzieci przewieziono do szpitala karetkami. Na miejsce podstawiono dodatkowy autobus, który zabrał 16 lekko rannych osób - 9 dzieci i 7 dorosłych - do szpitala na obserwację. Dla dzieci, których stan na to pozwalał, zorganizowano pobyt w pobliskiej firmie Pamapol. Stamtąd były odbierane przez rodziców. Na razie policja nie ma wiedzy, ile z nich będzie wymagało dalszego leczenia i konsultacji. Wiadomo, że dzieci były w szoku i pewnie wymagać będą pomocy psychologicznej. Na miejscu pracowały cztery zespoły ratownictwa medycznego.

KaMi S

Więcej na: https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/zderzyly-sie-dwa-autokary-ktorymi-jechaly-dzieci,840078.html

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspominki myśliwych

W parku na ławce siedzą dwaj starsi panowie i rozmawiają:
- Miał pan w młodości jakieś hobby? - pyta jeden z nich.
- O, niejedno! Ale najważniejsze to kobiety i polowanie.
- A na co pan polował?
- Na kobiety, szanowny kolego, na kobiety...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u