Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Kąpieliska w Zduńskiej Woli i Sieradzu prawie gotowe! To pierwsze od 2 lipca, sieradzkie od 20 lipca

Kąpieliska w Zduńskiej Woli i Sieradzu prawie gotowe! To pierwsze od 2 lipca, sieradzkie od 20 lipca

basen2ZDUŃSKA WOLA. Średni basen na terenie ośrodka Relaks przy ulicy Kobusiewicza w Zduńskiej Woli został już napełniony wodą. Ale jeszcze w czasie weekendu (29 czerwca - 1 lipca) wykonywane będą ostatnie prace wokół zbiornika, a w poniedziałek 2 lipca, po jeśli po odbiorze prac, prezydent Piotr Niedźwiecki dostanie od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego zgodę na dopuszczenie obiektu do użytku, to tak się stanie (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8375-dla-amatorow-kpieli-na-zduskowolskim-relaksie-dobra-i-za-wiadomo-wejcie-bdzie-darmowe-ale-czynny-w-lipcu-bdzie-tylko-redni-basen).

Jak tylko woda w basenie uzyska pozytywny wynik badań bakteriologicznych, zostanie ten średni - jako pierwszy w tym sezonie letnim - udostępniony mieszkańcom. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wstęp na ograniczone remontami kąpielisko będzie do końca sierpnia bezpłatny.

Niestety, brodzik dla najmłodszych dzieci wciąż będzie przez najbliższy miesiąc w trakcie przebudowy. Na wodny plac zabaw. Termin zakończenia prac zaplanowano dopiero na 31 lipca. I dopiero wówczas i ta niecka po przejściu odpowiednich badań zostanie udostępniona mieszkańcom Zduńskiej Woli i okolic na ostatni miesiąc tegorocznych wakacji. Dodajmy, że zgodnie w wcześniejszą deklaracją samorządu Zduńskiej Woli zarówno średni basen, jak i brodzik będą wówczas dostępne bezpłatnie. Remont trzech niecek na Relaksie ma w sumie kosztować 2,3 mln zł. Niestety, największy basen, cieszący się wcześniej dużym powodzeniem, głównie wśród dorosłych... nie będzie udostępniony w te wakacje amatorom kąpieli. Jego remont ma się bowiem zakończyć dopiero w ostatnich dniach września.

SIERADZ. Choć i w Sieradzu pełne wody są dwa nowe baseny przy rzecze Warcie, przy ulicy Parkowej, to choć miały być udostępnione, podobnie jak basen w Zduńskiej Woli 2 lipca, tak nie będzie. Jest zwłoka do 20 lipca. Do czasu otwarcia tegorocznego Sieradz Hair Open Festival! Sieradzanom i mieszkańcom regionu żal, że taki kompleks czekać będzie na swoje pięć minut jeszcze przez niemal trzy tygodnie. Ale tak niestety będzie...
Zgodnie z tym, co zapowiadał wcześniej prezydent Sieradza, Paweł Osiewała, w strefie nabrzeża pomiędzy istniejącym budynkiem gastronomiczno-hotelowym a brzegiem rzeki powstały wielofunkcyjne tarasy ułożone kaskadowo, połączone przejściami, rampami i schodami prowadzącymi bezpośrednio nad wodę. W strefie nadbrzeżnej rzeki, obok tarasów, wybudowano dwa baseny zewnętrzne wraz z otaczającą je infrastrukturą. Za wałem przeciwpowodziowym (wizualizacje na zdjęciach poniżej), od strony parku i istniejącego parkingu, powstało z kolei miejsce dla dwunastu pojazdów, pod caravaning. Miejsca są już otoczone zielenią i utwardzone. Po co zatem czekać tak długo na udostępnienie obiektów? Zwłaszcza, że synoptycy od środy, 4 lipca zapowiadają powrót upałów. A temperatura w Sieradzkiem może sięgnąć nawet 28-30 stopni Celsjusza? Samorząd Sieradza tłumaczy to jeszcze "dopieszczaniem" całego przedsięwzięcia. Sieradzka inwestycja kosztować ma prawie 5,2 mln zł, z czego miasto zdobyło dofinansowanie w ramach unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na blisko 3,5 mln zł.

KaMi S

Fot.: UM Zduńska Wola, UM Sieradz

Podobne: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8203-czarne-chmury-nad-basenami-na-zduskowolskim-relaksie

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u