Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Kampania wyborcza w regionie rusza na całego. Pojawiają się nowe nazwiska

Kampania wyborcza w regionie rusza na całego. Pojawiają się nowe nazwiska

siewaChoć oficjalnie kampania wyborcza nie ruszyła, to wzorem Patryka Jakiego z PiS, który rzekomo ot tak spotyka się z mieszkańcami Warszawy, a jest już - jak wszyscy od dawna wiedzą - namaszczony przez partię Jarosława Kaczyńskiego na prezydenta stolicy, również i w naszym regionie z dnia na dzień pojawiają się nazwiska osób, które zamierzają stanąć do walki o najważniejsze stanowiska w samorządach. Nie tylko związanych z PIS, choć o takie głównie wsparcie apelował goszczący niedawno w Zduńskiej Woli Jacek Sasin.

 

Już wiadomo, że w Zduńskiej Woli zmierzą się w jesiennych wyborach obecnie urzędujący (od 2008 roku) prezydent Piotr Niedźwiecki. Podjął taką decyzję mimo setek hejtów w internecie. A te związane były od ponad czterech miesięcy z tym, że Niedźwiecki ubiega się już o czwartą reelekcję, mimo, że ma sprawę w sądzie o sprzeniewierzenia urzędnicze związane z miejskimi spółkami (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8071-30-maja-rozpocznie-si-proces-prezydenta-zduskiej-woli ). Z jakiego ugrupowania wystartuje Piotr Niedźwiecki, w obecnej, niezbyt pozytywnej w kontekście rozprawy z jego udziałem, nie wiadomo. W mieście mówi się, że ponoć będzie startował z komitetu pod swoim nazwiskiem, bo żadna z partii, ani żaden z już wcześniej zaangażowanych w poprzednie wybory komitetów nie chce się z nim wiązać. Ale pod jakim by szyldem Piotr Niedźwiecki nie poszedł, nie będzie miało łatwo! Będzie miał - jak na razie wiadomo - co najmniej dwóch rywali: Andrzeja Brodzkiego z Komitetu Obywatelskiego "POROZUMIENIE 2025" (3P.,czyli POROZUMIENIE PONAD PODZIAŁAMI RAZEM, .Nowoczesna i SLD) i Damiana Kunerta z PiS (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8453-piotr-niedwiecki-i-daniel-kunert-bd-walczy-o-fotel-prezydenta-zduskiej-woli-z-andrzejem-brodzkim). W kuluarach mówi się też, że Piotr Niedźwiecki i pozostali kandydaci będą się musieli zmierzyć ze starostą zduńskowolskim Wojciechem Rychlikiem? Ale na razie to tylko pogłoski. W Sieradzu o fotel prezydenta rywalizować będą:Juliusz Góraj z Koalicji Obywatelskiej, Paweł Osiewała, starający się o reelekcję z ramienia Zjednoczonej Prawicy oraz Roman Kurpisz z komitetu pod własnym nazwiskiem (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8473-trzech-kandydatow-na-fotel-prezydenta-sieradza-goraj-osiewaa-kurpisz ).

Do tej już znanej grupy kandydatów doszlusowała Urszula Świniarska, dyrektorka II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu. Będzie walczyła o fotel wójta gminy Sieradz. Choć nie jest członkiem PSL, popierana jest przez tę partię. To w ogóle pierwsza peeselowska kandydatura na znacznego włodarza w Sieradzkiem. Namaszczona przez PSL kandydatka napisała niedawno na swoim profilu na FB: "Podobno jak czegoś lub kogoś nie ma na Facebooku, to nie istnieje:) Powzięłam więc postanowienie, że spróbuję tu swoich sił. Jestem początkująca, więc z góry przepraszam za ewentualne niedociągnięcia, dopiero się uczę:)".

Nie jest wykluczone, że jesienią będzie musiała się zmierzyć z obecnym wójtem, który chce zachować swe stanowisko Jarosławem Kaźmierczakiem oraz z kandydatem z Henrykiem Waludą, który będzie startował z własnego komitetu, oraz z Arturem Musiałem, radnym z gminy Sieradz. Z kolei w Wieluniu zarządy powiatowy i okręgowy PiS rekomendowały kandydaturę Pawła Rychlika na burmistrza Wielunia. Będzie walczył z Pawłem Okrasą, obecnym burmistrzem, który będzie się starał o reelekcję. Starować w Wieluniu zamierza też ponoć, choć nie jest to wciąż pewne, Piotr Radowski, który od 10 lat pełni funkcję przewodniczącego rady, a w samorządzie działa już od połowy lat 90-tych. Nieoficjalnie mówi się też, że o reelekcję będą walczyć: obecny burmistrz Błaszek Karol Rajewski, obecny burmistrz Szadku Arkadiusz Ławniczak oraz obecny wójt gminy Zapolice Witold Oleszczyk. Czy powalczy też wójt gminy Zduńska Wola Henryk Staniucha? Nie wiadomo. Mówi się, że gdyby Staniucha, który może już przejść na zasłużoną emeryturę nie będzie rywalizował w wyborach, to o to stanowisko powalczy jego obecny zastępca Antoni Wujda.

W Łasku z kolei mówi się, że przywiązany do swojego stołka jest obecny burmistrz Gabriel Szkudlarek. I on też ponoć chce powalczyć o następną kadencję. Czy rzeczywiście? Jak dowiedział się portal siewie.tv od osób mających wiedzę w tej sprawie, ostateczne decyzje mają zapaść w tej kwestii w sierpniu. Ponoć Szkudlarek boi się kandydowania na burmistrza obecnej starosty Teresy Wesołowskiej. A w Łasku już niemal głośno mówi się, że to właśnie ona powinna zająć jego miejsce w magistracie. Przypomnijmy, że w 2014 roku Gabriel Szkudlarek został burmistrzem Łasku na trzecią kadencję z Bezpartyjnego Porozumienie Samorządowego, który w drugiej turze zebrał 4.008 (62,53 proc. poparcia) i pokonał Teresę Wesołowską z PSL. A ta dostała 2.401 ważnych głosów. Ale teraz, kiedy Wesołowska zabłysnęła jako starosta, wynik może być zupełnie inny.

KaMi S

O tym, co planują kandydaci, można sprawdzać na ich profilach
https://www.facebook.com/burmistrzblaszek/
https://www.facebook.com/pawel.osiewala.sieradz
https://www.facebook.com/okrasa.pawel
https://www.facebook.com/andrzej.brodzki.520
https://www.facebook.com/wojciech.rychlik.73ąć
https://www.facebook.com/wesolowska.t

Fot. FB

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTrzeba ufać

Ostatnio żona mi zakomunikowała:
- Więcej to ty już z kumplami pić nie będziesz.
A ja patrzę na nią, uśmiecham się i myślę sobie:
- Tyle lat po ślubie a w niej wciąż tyle optymizmu

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u