Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Czy ZDW chce poprawić jakość jazdy na obwodnicy w Zduńskiej Woli, czy utrudnić kierowcom życie?

Czy ZDW chce poprawić jakość jazdy na obwodnicy w Zduńskiej Woli, czy utrudnić kierowcom życie?

37040383_1059007484251518_7246685880868405248_nJak informuje Piotr Pacelt, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Zduńskiej Woli zebrała się rada techniczna w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Łodzi, która ma plany zmian dla kierowców na drodze DW 482, czyli dla zduńskowolan i przyjezdnych, czyli trasy: Łaska - Łódzka i dawna obwodnica.

 

- Odbyło się pierwsze spotkanie z przedstawicielami Powiatu Zduńskowolskiego i Miasta Zduńska Wola. Zapoznaliśmy się z wstępnymi propozycjami zagospodarowania obecnej drogi wojewódzkiej. Przedstawione propozycje w niektórych przypadkach moim zdaniem będą budzić sprzeciw lub nawet protesty mieszkańców - twierdzi Piotr Pacelt. A są między innymi jego zdaniem takie propozycje ZDW jak :
- całkowite zamknięcie skrzyżowania z ul. Chopina, Lipową (obie strony), Długą (wyjazd tylko dla straży),
- ograniczenie wjazdu i wyjazdu z Szkolnej (wyjazd tylko w prawo), Pomorskiej (brak możliwości skręcenia w tą ulicę dla jadących w stronę Łasku), Dąbrowskiego (zdjęcie sygnalizacji i obowiązkowy nakaz skrętu w prawo),

Są też pozytywy :
- na skrzyżowaniu ulic Spacerowej, Łódzkiej i Moniuszki - rondo
- na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Łódzkiej zaproponowano dwa dodatkowe sygnalizatory (wyśmialiśmy to) i opcją jest rondo,
- na skrzyżowaniu ulic Getta Żydowskiego i Łódzkiej propozycją jest pozostawienie sygnalizacji, z opcją za którą obstajemy - rondo.
- Na skrzyżowaniu ulic Łódzkiej, Konwaliowej i Struga wnioskowaliśmy o rondo. Natomiast przy Statoilu zdjęcie sygnalizacji i dopuszczenie jedynie wyjazdu z ul. Łaskiej w stronę Łasku. Ustalenie jak ma wyglądać ta część miasta i jak to wpływa na jego rozwój będzie trwało długo i kompromis nie będzie łatwy. Wizja projektanta drogi przecinającej miasto na dwie części, które są ze sobą skomunikowane jedynie w pięciu miejscach jest dla zduńskowolan z pewnością nie do przyjęcia. Trzeba rozmawiać i negocjować, ale zduńskowolanie muszą mieć głos w tej sprawie - dodaje dyrektor PZD.
Dokumentacja projektowa ma być gotowa do końca listopada 2019 roku. Wartość całej inwestycji to ponad 83 mln zł.

KaMi S

Fot. Piotr Pacelt, PZD Zduńska Wola

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTakie tam gadki przy ognisku...

Siedzi sobie Puchatek przy ognisku i zajada pieczyste.
Widzi go Tygrysek i postanawia się przyłączyć.
Po kilku piwach i kawałkach pieczystego, Tygrysek z żalem mówi do Puchatka:
- Wiesz Puchatku, ale Prosiaczka to nie bardzo lubię.
- Jak ci nie smakuje, to nie jedz - odparł Kubuś Puchatek.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u