Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Dzielny pies policyjny Lares odnalazł zaginionego

Dzielny pies policyjny Lares odnalazł zaginionego

265-68388Lares – policyjny pies z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie po raz kolejny okazał się bardzo przydatny. Pod czujnym okiem swojego przewodnika odnalazł zaginionego mężczyznę w Gucinie, w powiecie łaskim.

 

W poniedziałek 16 lipca aspirant sztabowy Marcin Lipieta wraz z policyjnym psem Laresem z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie zostali zaangażowani do poszukiwania osoby zaginionej w miejscowości Grzeszyn w powiecie łaskim. Jak się okazało, 45 – letni mieszkaniec tego powiatu zaginął dzień wcześniej bez śladu. Oprócz akacji poszukiwawczej zorganizowanej przez łaskich policjantów sprawą zaginięcia na miejscu, zajął się również Lares – owczarek belgijski z wieruszowskiej komendy Policji.
Na miejscu poszukiwań Lares pod czujnym okiem swojego przewodnika podjął trop w kierunku miejscowości Gucin. Dzięki doskonałemu wyszkoleniu i współpracy z swoim przewodnikiem, czworonożny funkcjonariusz w lesie odnalazł 45 – latka, który był kompletnie zdezorientowany i nie mógł sam trafić do miejsca zamieszkania. Po odnalezieniu mężczyzna został przekazany pod opiekę medyczną. Lares obecnie ma dwa lata, jest to pies patrolowo - tropiący.
Lares wraz z swoim przewodnikiem asp. sztab. Marcinem Lipieta po ponad pięcio miesięcznym specjalistycznym szkoleniu w Centrum Szkolenia Policji w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, od stycznia 2018 roku pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Wieruszowie.

W swojej krótkiej karierze policyjnej zdobył już V miejsce w XVIII Kynologicznych Mistrzostwach Policji organizowanych przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W rywalizacji wzięło wówczas udział 24 przewodników z psami służbowymi w kategorii patrolowo - tropiącej z jednostek województwa łódzkiego. Mistrzostwa zakończyły się 26 czerwca 2018 roku na terenie Oddziałów Prewencji Policji w Łodzi i stanowiły jednocześnie eliminację do zawodów ogólnopolskich.

(opr. KJB)

fot: wieruszow.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyMokra myszka i twardy ptak

Idzie sobie mała, biedna myszka, idzie aż dochodzi do rzeki. Rzeka była duża rzeka z bardzo mocnym prądem, więc myszka się wystraszyła, że nie przepłynie. Obok na krzaku siedział ptak. poproszę ptaka, pomyślała myszka.
- Ja taka mała biedna myszka, a ty taki wielki i silny, proszę złap mnie i przenieś na druga stronę..
- Nie - odpowiedział ptak.
- No proszę...
- Nie!
- No, ale błagam...
- NIE!
Ptak odleciał... Myszka tak się zdenerwował, że zebrała się na odwagę i wskoczyła do wody. Z trudem, ostatkiem sił przepłynęła na drugi brzeg.
Wychodzi cala mokra, zupełnie przemoczona.
A jaki z tego morał? Kiedy "ptak" jest twardy to "myszka" musi być mokra...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u