Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 15 DO 22 SIERPNIA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 15 DO 22 SIERPNIA

17rynekPrzed nami kolejny długi weekend w tym roku. 15 sierpnia wypada Święto Wojska Polskiego oraz odpust w parafiach p.w. Najświętszej Maryi Panny. Kto weźmie urlop na czwartek i piątek będzie miał w sumie pięć dni wolnego. A i pogoda po chwilowym ochłodzeniu znów powinna sprzyjać amatorom imprez plenerowych. Może znowu być upalnie. Ponoć o burzach, wichurach i gradobiciu na najbliższe dni możemy zapomnieć.

 

Basen w Wieluniu i baseny w Sieradzu oraz ośrodek w Łasku przeżywają w ostatnich dniach prawdziwe oblężenie. W basenach nad rzeką w Sieradzu odbywa się nauka pływania. Na początku sierpnia zapowiadano, że w końcu właśnie 15 bm. zostanie otwarty średni basen oraz park wodny w brodziku na zduńskowolskim Relaksie. Czy tak będzie wciąż nie wiadomo? Oby! W Zduńskiej Woli 15 sierpnia odbędzie się drugi dzień Pikniku Maksymilianowego, którego gwiazdą będzie znana wokalistka Patrycja Markowska. W łaskiej Kolegiacie tym razem wystąpi Zespół Muzyki Dawnej „Finesis Trio” z Krakowa. Stowarzyszenie „Akcja dla Kolarstwa” zaprasza od 16 do 19 sierpnia do kibicowania kolarzom w XXV Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Juniorów „Po Ziemi Łódzkiej”. Między innymi w Sędziejowicach, Buczku i Łasku. W Uniejowie z kolei zagości Radio ZET. Swoje święto będzie też miała gmina Klonowa. Rozpoczyna się też czas dożynkowy. Poza Klonową także m.in. w Rudzie, gdzie dziękować za plony będą rolnicy z powiatu wieluńskiego. Warto też wybrać się do Ostrowa Warckiego na podziwianie skuterów wodnych, Co poza tym będzie się działo w regionie? Gdzie warto się wybrać? O tym tradycyjnie poniżej oraz na plakatach.

ZDUŃSKA WOLA

15-22 sierpnia. Kino Ratusz, plac Wolności 26. Pełny repertuar na: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

15 sierpnia. Dni Maksymilianowe. Więcej na; --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8546-dni-maksymilianowe-w-zduskiej-woli-z-kultem-witego-i-patrycj-markowsk-

15 sierpnia, z okazji przypadającego w tym dniu Święta Wojska Polskiego, o godzinie 11 przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego /plac Wolności 26/, starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik wygłosi okolicznościowe przemówienie, delegacje złożą wiązanki kwiatów. O godz. 12 w Bazylice Mniejszej pw. WNMP odprawiona zostanie msza święta. Po południu tego dnia rozpocznie się Piknik Maksymilianowski. Miejscem wydarzenia będzie Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy ulicy Dolnej 41. Od godz. 15. Gwiazdą wieczoru będzie Patrycja Markowska (godz. 19.30). Wokalistka wydała dotąd 7 studyjnych albumów, 2 koncertowe oraz 34 single, z których wiele na długi czas podbiło szczyty list przebojów. Ma na swoim koncie nagrody i wyróżnienia muzyczne. Najnowsze wydawnictwo „Krótka płyta o miłości” ukazało się w ubiegłym roku. Wystąpią również artyści Operetki Scen Łódzkich i zespół THRUDY /zespół rozpoczął działalność w 2007 roku w Bełchatowie. Muzyka zespołu to ciekawy przekrój różnych gatunków i pejzaży - muzyka alternatywna, rockowa z elementami reggae i rocka progresywnego./. Odbędzie się też III Powiatowy Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich, podczas którego zaprezentują się koła działające na terenie powiatu zduńskowolskiego. Najmłodsi zobaczą teatrzyk dla dzieci, będą mieli możliwość wziąć udział w grach i zabawach. Będzie też prezentacja jednostek powiatowych i akcje społeczne. Wśród nich organizowane przez Szpital Powiatowy w Zduńskiej Woli i Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny akcje prozdrowotne z możliwością wykonania darmowych badań oraz wspólna z fundacją DKMS akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu przybliży ideę akcji "Tak dla transplantacji." Będzie również możliwość bezpłatnego udziału w Ogólnopolskim Programie Badań Przesiewowych „Test na HCV- prosty krok do zdrowia". Całość zakończy dyskoteka z zespołem Faraon i pokaz sztucznych ogni.
PROGRAM:
- 15:00 - Występ Operetki Artystów Scen Łódzkich
-16:30 - Oficjalne rozpoczęcie Powiatowego Pikniku Maksymilianowskiego
- 16:45 - Część artystyczna dla najmłodszych
- 17:30 - Zespół THRUDY
- 19:00 - Podsumowanie III Powiatowego Przeglądu Kół Gospodyń Wiejskich
- 19:30 - Gwiazda wieczoru - PATRYCJA MARKOWSKA
- 20:30 - Dyskoteka z zespołem FARAON
- 22:00 - Fajerwerki.

OSTRÓW WARCKI

16 - 17 sierpnia. IV runda Mistrzostw Polski skuterów wodnych, Port Jachtowy Ostrów Warcki Ostatnia runda przed wielkim finałem. Organizatorami są PRIMA JET, WOPR Województwa Łódzkiego oraz PZMWiNW - Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego. Współorganizatorzy to Urząd Gminy i Miasta w Warcie oraz port w Ostrowie. Podobnie jak w ubiegłym roku oprócz rywalizacji najlepszych z najlepszymi odbędzie się wyścig dla amatorów oraz po raz pierwszy organizowane Ladies Spark Cup - amatorskie wyścigi dla kobiet.

RUDA

19 sierpnia. Od godz. 15.30. DOŻYNKI GMINY WIELUŃ. Szczegóły na plakacie.

KLONOWA

15 sierpnia. XV Klonowe święto, czyli Ekologiczna Klonowa połączona z dożynkami. Od godz. 15 na placu Strażackim. Szczegóły na plakacie.

UNIEJÓW

15 sierpnia. Kino na leżakach. Godz. 20.30. Boisko przy kompleksie termalno-basenowym. Projekcja filmu "Porady na zdrady".

18 sierpnia. Od godz. 12. Pasaż przy kompleksie termalno-basenowym. Mobilne studio „ZET Cafe” w Uniejowie. Już po raz piąty Radio ZET wyruszy w trasę ze swoim plenerowym studiem „ZET Cafe”. Wejścia na żywo będzie można usłyszeć między godz. 12 a godz. 18.

SIERADZ

17 sierpnia. Koncerty na Rynku w Sieradzu. Godz. 17. Wystąpią: Hubert Tas & The Small Circle, Bridge Band i Mitra. Szczegóły na: http://www.scksieradz.pl/node/1955

19 sierpnia. Kolejna odsłona pikniku w mieście. Tym razem przy ul. Piastowskiej 16. Piknik Kosmiczny od godz. 13 do 19.

19 sierpnia. Plaża nad Wartą.Projekcja film u"Serce Serduszko". Początek seansu o 20:30

20 sierpnia. Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu. Warsztaty z makramą. Od godz. 11.

21 sierpnia. Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu. Warsztaty BIŻUTERIA SOUTAGE (sutasz). Od godz. 11.

22 sierpnia. Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu. Warsztaty PAPIEROWE ROBÓTKI. Od godz. 11.

BŁASZKI

15 sierpnia. Burmistrz Błaszek Karol Rajewski oraz Szwadron Kawalerii Ziemi Konińskiej zapraszają na uroczyste obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Święta Wojska Polskiego, które odbędą się w środę 15 sierpnia w Błaszkach. Setny jubileusz to wyjątkowa okazja do świętowania w związku z tym planowane są wyjątkowo uroczyste obchody. Obok Szwadronu Kawalerii Ziemi Konińskiej, pocztów sztandarowych, w wydarzeniu weźmie udział Wojskowa Asysta Honorowa. Planowany jest przemarsz wokół Parku Niepodległości oraz defilada wojskowa. Zgodnie z harmonogramem uroczystość o godz. 15 rozpocznie msza w kościele pod wezwaniem św. Anny w Błaszkach. Na godzinę 15.45 zaplanowano przemarsz ulicami Błaszek pod pomnik Bohaterom Tej Ziemi, gdzie odbędzie się Apel Pamięci i odpalona zostanie salwa honorowa.

WIELUŃ

15-22 sierpnia. Kino Syrena. Pełny repertuar na: --> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2018/07/repertuar-syreny/

ŁASK

15 sierpnia, uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. O godz. 11.30 odbędzie się msza święta w Kościele Garnizonowym pw. św. Rafała Archanioła w Łasku, po mszy przemarsz na plac 11 Listopada. Ok. godz. 13 rozpocznie się uroczysta zbiórka, a na niej: meldunek Dowódcy 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego, podniesienie flagi, przemówienia okolicznościowe, apel pamięci, salwa honorowa, złożenie kwiatów.

16 i 21 sierpnia. "Fit and Jump" - zorganizowane zajęcia z instruktorem na trampolinach dla dzieci w wieku 6-14 lat, od godz. 15, boisko Orlik w Kolumnie. Organizator: CSiR w Łasku.

16-19 sierpnia. 25. Wyścig Kolarski "Po Ziemi Łódzkiej". Stowarzyszenie „Akcja dla Kolarstwa” zaprasza do udziału w XXV Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Juniorów „Po Ziemi Łódzkiej”. Tegoroczną edycję rozpocznie etap „Dookoła Sędziejowic”, który poprzedzi oficjalne otwarcie wyścigu. Drugiego dnia zawodnicy rywalizować będą na etapie „Dookoła Buczku”. Dzień później rozegrany zostanie etap „Stulecia Niepodległości po ziemi rzgowskiej”, a cały wyścig zakończy rozegrany w niedzielę etap „Po Ziemi Łaskiej” będący jednocześnie XII Memoriałem Piotra Buszyńskiego i Kamili Niemier – wylicza Andrzej Syska, dyrektor wyścigu i prezes stowarzyszenia „Akcja dla Kolarstwa”. W 19 sierpnia w Łasku zostanie zorganizowany dodatkowy wyścig w kat. młodzik, podczas którego chłopcy ścigać się będą o Puchar Zarządu Stowarzyszenia „Akcja dla Kolarstwa”, a dziewczęta - o Puchar Zarządu Okręgowego Związku Kolarstwa w Łodzi. Szczegółowe informacje, komunikaty i wyniki będą na bieżąco publikowane na oficjalnej stronie wyścigu i stowarzyszenia www.tourdelodz.eu W trakcie rozgrywania poszczególnych etapów mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Mieszkańcy będą informowani o występujących utrudnieniach na bieżąco.

19 sierpnia, godz. 19, koncert w Łaskiej Kolegiacie: „Słońce zamknięte w dźwiękach Południa” . Wykonawcy: Zespół Muzyki Dawnej „Finesis Trio” (Kraków) w składzie: Katarzyna Puch - sopran, Małgorzata Włodarczyk - lutnia, gitara klasyczna, Paulina Tkaczyk - klawesyn.

18-19 sierpnia. Wakacyjna Liga Siatkówki Plażowej. Kąpielisko Miejskie. Od godz. 9.

22 sierpnia. Wakacje bez dopingu, warsztaty z hip-hoopu. Od godz. 9, sala choreograficzna Łaskiego Domu Kultury.

WIERUSZÓW

15-22 sierpnia.. Repertuar Kina Słońce: --> http://kinoslonce.pl/repertuar-miesieczny/

A JUŻ WKRÓTCE:

ŁASK

26 sierpnia, godz. 19, koncert w Łaskiej Kolegiacie: „Z Wiednia do Paryża i Budapesztu” - koncert operetkowy . Wykonawcy: Anna Kutkowska-Kass, Jolanta Bobras, Romuald Spychalski, Maciej Markowski (soliści teatrów muzycznych Łodzi i Warszawy). Zespół pod kier. Adama Manijaka. Siewie.tv szczególnie poleca ten cykl! 1 września. POCIĄG DO KOLUMNY. Festiwal w Kolumnie, o Kolumnie, dla Kolumny. Dla mieszkańców, turystów, przyjezdnych. Dla Ciebie. Dla Was. Festiwal stworzony po to, aby pokazać piękno Kolumny i jej niepowtarzalność, jej zabytkową drewnianą architekturę i walory przyrodnicze. Aby przybliżyć ideę miasta ogrodu. Aby zintegrować mieszkańców, wyjść z szarości dnia codziennego w soczystą zieleń drzew i trawy. Aby zaprezentować Kolumnę jako miejsce atrakcyjne na weekendowe wypady, jako miejsce gdzie aktywnie spędza się czas na rowerze czy płynąc kajakiem i odpoczywa w lesie, na łące czy dzikiej plaży. Aby pokazać i zobaczyć, że razem możemy dużo więcej niż nam się wydaje. Gdzie i kiedy? Ulica Piotrkowska w Kolumnie oraz skwerek przy PKP01.09.18 - sobota od godziny 10:00 (wycieczki), oficjalne rozpoczęcie - g. 12:00 4 Strefy aby dotrzeć do każdego, zainteresować, zaciekawić, ukulturalnić i zabawić. Strefa Art - wystawy i stoiska lokalnych oraz okolicznych artystów i twórców, którzy zakochali się w Kolumnie, tu tworzą i/lub mieszkają. Obrazy i rysunki z Kolumną w tle i na pierwszym planie. Zdjęcia teraźniejsze i te z przeszłości. Plener malarski Politechniki Łódzkiej, warsztaty i pokazy. Rękodzieło w każdej postaci. Wiersze i poeci, pisarze. Kultura i sztuka na wysublimowanym poziomie. Strefa Gastro - pyszności od okolicznych Kół Gospodyń Wiejskich. Lokalna kuchnia, ale także łódzkie klimaty. Dużo i domowo, zdrowo. Napoje dla małych i dużych. Strefa Chillout - to strefa odpoczynku i rodziny. A w niej gry i zabawy dla najmłodszych, konkursy dla całych rodzin, warsztaty i pokazy, malowanie buziek, bańki mydlane pod okiem harcerzy i animatorów. To również strefa sportu i rekreacji-trampoliny, sztuki walki od „Proyama Federacja Sportu i Sztuk Walki”, leżaki, koce, kawa i zimne napoje. Strefa wolna od alkoholu. Strefa VIP - strefa wyjątkowa, dla przygotowujących się do występu wykonawców i zespołów, dla gości i sponsorów. Można zdobyć autograf, porozmawiać i się odprężyć, coś przekąsić. Poza tym: motocykle, wozy strażackie, wycieczka rowerowa, nordic walking, spacer „Śladami dawnych pensjonatów w Kolumnie". W tym dniu na ulicy Piotrkowskiej stanie scena a na niej czekają nas popołudniowe i wieczorne mega występy i koncerty. Szczegółowy rozkład jazdy Pociągu do Kolumny już wkrótce. Impreza całodniowa do późnych godzin wieczornych. Prosimy o udostępnianie informacji i zapraszanie znajomych. Organizator: Mieszkańcy i Sympatycy Kolumny oraz Łaski Dom Kultury Dodatkowe informacje: http://www.laskidomkultury.com.pl/index.php/dzieje-sie/276-pociag-do-kolumny

BŁASZKI

24-26 sierpnia. IV Błaszkowskie Noce. Szczegóły na: http://www.blaszkowskienoce.pl/; http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8543-baszkowskie-noce-w-sierpniu-ju-po-raz-czwarty

WOJKÓW

24 sierpnia. Nocny Armagedon w Ramach IV Błaszkowskich Nocy. Armagedon jest biegiem przełajowym z przeszkodami sztucznymi i naturalnymi na trasie długości ok. 8km. Cześć trasy przebiegać będzie przez las. Zadaniem uczestnika biegu jest jego ukończenie z jak najlepszym wynikiem- zawodnicy mogą pomagać sobie wzajemnie przy pokonywaniu przeszkód i działać zespołowo.Bieg ma również wymiar charytatywny. Podczas zawodów będą zbierane środki w ramach Pomarańczowej Pomocy na trójkę chorych dzieci. W biurze zawodów udostępnione będą specjalne puszki, a zebrana kwota w całości trafi do potrzebujących dzieci.

KaMi S

Poniżej na stronach placówek kulturalnych i rekreacyjnych z regionu na bieżąco można sprawdzać propozycje dla dzieci, młodzieży i nie tylko podczas tegorocznych wakacji:
- DK LOKATOR ZDUŃSKA WOLA: http://dklokator.pl/wakacje-z-lokatorem-20/'
- MDK ZDUŃSKA WOLA: http://www.mdk-zdunskawola.pl/czas-przygody-wal-a-2018/
- KINO RATUSZ ZDUŃSKA WOLA: http://www.kinoratusz.com/
- MUZEUM HISTORII MIASTA ZDUŃSKA WOLA: http://muzeumzdunskawola.blogspot.com/
- SDK SIERADZ: http://www.sdk.ssmsieradz.pl/
- SIERADZKIE CENTRUM KULTURY: http://www.scksieradz.pl/aktualnosci
- ŁASKI DOM KULTURY, Łask: https://www.facebook.com/pg/laskidomkultury/events/
- Aktywne wakacje w gminie Łask: http://lask.pl/content/aktywne_wakacje_2018
- MGOK w Szadku: https://www.facebook.com/mgok.szadek/
- GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU W ZAPOLICACH: https://www.facebook.com/search/top/?q=gminny%20o%C5%9Brodek%20kultury%20i%20sportu%20w%20zapolicach
- MUZEUM ZIEMI WIELUŃSKIEJ: http://www.muzeum.wielun.pl/wielun/01/index.html
- TERMY UNIEJÓW:https://www.termyuniejow.pl/; https://uniejow.pl/wydarzenia
- KINO SYRENA I WIELUŃSKI DOM KULTURY, WIELUŃ: http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2018/06/repertuar-syreny/
- WIERUSZOWSKI DOM KULTURY: http://www.wdkwieruszow.pl/aktualnosci.html
- Centrum Kultury W BŁASZKACH: http://www.ckb.blaszki.pl/aktualnosci
- GMINA WARTA: http://gimwarta.xaa.pl/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=1115&Itemid=280;
- imprezy i wydarzenia zduńskowolskie i z okolic: https://www.facebook.com/Zdu%C5%84ska-Wola-I-love-EZD-596600954044443/

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspomnienie starego hipisa...

Siedząc do późna w pracy Janek zaczął wspominać stare hipisowskie czasy, kiedy to niemal codziennie były nowe panienki, narkotyki... Po dwudziestu latach nie palenia marihuany postanowił więc zapalić, przypomnieć sobie dobre czasy. Odwiedził dzielnicę, na której mieszkał za młodu, i sprawdził czy diler Heniek jeszcze żyje i sprzedaje. Okazało się, że Heniek nadal prosperuje.
- Witaj Heniu, nic się nie zmieniłeś...
- Janek, kopę lat...
- Potrzebuję jakieś fajne jointy, bo ze dwadzieścia lat nie paliłem, a chciałbym przypomnieć sobie jak to było...
- Słuchaj Jasiu, sprzedam Ci, ale pod jednym warunkiem. Musisz ten towar palić samemu i najlepiej w zamkniętym pomieszczeniu.
- Dobra stary, niech tak będzie - odparł Stefan i pożegnawszy się pomknął do domu.
Wpada do chałupy, cisza jak makiem zasiał, żona chrapie jak niedźwiedź, dzieciaki tak samo, więc postanowił zamknąć się w łazience. Usiadł na sedesie wypakował towar, nabił lufkę, zaciąga się... Otwiera oczy, patrzy ciemno. Wypuszcza dym - jasno.
- Kurde, ale sprzęcicho się pozmieniało... - pomyślał zdumiony.
I pociągnął drugiego macha. Otwiera oczy, ciemno..., wypuszcza - jasno....
Zdrowo podjarany myśli sobie, że jeszcze raz nic nie zaszkodzi. Zaciąga się - ciemno, wypuszcza dym - jasno.
W tym momencie słyszy walenie do drzwi łazienki....
- Janek. co ty tam robisz? - krzyczy żona.
Janek wszystko wrzucił do sedesu, spuścił wodę i poddenerwowany odpowiada:
- Golę się kochanie!
- Janek, trzy dni...?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u