Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Jazz na sieradzkim Rynku

Jazz na sieradzkim Rynku

17rynekSieradzkie Centrum Kultury zaprasza na jutro, piątek godz.17, na koncert nowoczesnej muzyki jazzowej. Wystąpią: Hubert Tas & The Small Circle, Bridge Band i Mitra.

 

Hubert Tas – producent, dj, nauczyciel muzyki (m.in. przez kilka lat związany z Republiką Rytmu, prowadzący zajęcia DJ dla seniorów "Dziadek do gramofonu", festiwal SCABB w Turku oraz warsztaty w Rosji, Bułgarii, na Ukrainie i na Tajwanie na uniwersytetach Shih Hsin i Tamkang University), kolekcjoner płyt winylowych – związany z muzyką od kilkunastu lat. Współautor 4 albumów: "Passion, Music, Hip-Hop" (2011, z DJ-em Czarnym), "Time To Build" (2013, z DJ-em Czarnym), "Roots" (2015) oraz "Mechanism" (2016, z zespołem The Small Circle). Absolwent polskiej edycji Red Bull Music Academy Bass Camp 2012. Wicemistrz i II Wicemistrz Świata DJ-ów IDA w kategorii Show (2011, 2016), 2-krotny Mistrz Polski w tej samej kategorii (2011, 2016). Brązowy i srebrny medalista Mistrzostw Polski w tej samej kategorii (2014, 2017). Koncertował w Polsce m.in. na Spring Break oraz Męskim Graniu 2018 i za granicą m.in. na Tajwanie (na festiwalu Kuma Tribe oraz supportując japońskiego producenta Kenichiro Nishihara), Ukrainie, w Rosji (na festiwalach Yalta Summer Jam i Funk Fire), Francji (supportując legendarnego funkowego puzonistę Freda Wesleya), Grecji, Czechach, Bułgarii. Formacja The Small Circle została założona przez Huberta Tasa w 2015 roku przy okazji solowego wydawnictwa "Roots". Rok później ukazał się debiutancki album zespołu pt. "Mechanism", zawierający 9 instrumentalnych kompozycji, będących połączeniem sampli ze starszych płyt winylowych, skreczu oraz elementów elektroniki z klasycznymi instrumentami. Skład The Small Circle tworzy sekcja dęta: Jacek Pohl (trąbka), Michał Pijewski (saksofon barytonowy), Kacper Krupa (saksofon tenorowy), kwartet smyczkowy: Jerzy Fryderyk Wojciechowski (I skrzypce), Marianna Wojciechowska (II skrzypce), Martyna Kowzan (altówka), Ambroży Ranz / Justyna Korpas-Czarnecka (wiolonczela). Zespół koncertował w Polsce m.in. podczas Męskiego Grania w Poznaniu 2018 oraz za granicą - w czeskiej Pradze i Ołomuńcu.

MITRA gdyński, siedmioosobowy zespół folk-rockowy w którego twórczości można znaleźć akcenty wielu gatunków muzycznych. Spoiwem nadającym zespołowi wyjątkowy charakter jest sekcja dęta, która w połączeniu z dźwiękami akordeonu/instrumentów klawiszowych, buduje niepowtarzalny klimat i stanowi wyróżniające brzmienie zespołu.Wiosną 2017 r. zespół MITRA wydał debiutancką płytę pt. „Klucz”, która zebrała pochlebne recenzje wśród krytyków muzycznych. Płyta jest dostępna m.in. w sklepach Empik oraz w większości sklepów internetowych.Koncert zespołu MITRA to około 1,5 godzinna podróż łącząca wiele nurtów i gatunków muzycznych okraszona bogatym brzmieniem instrumentów dętych akordeonu instrumentów klawiszowych oraz rockowego trzonu sprawdzająca się świetnie zarówno podczas plenerowych jak i klubowych koncertów.MITRA jest finalistą 41 Festiwalu Młodych Twórcóww Świnoujściu FAMA, a także jest laureatem pierwszego Przegląd DOK ROCK organizowanego wspólnie przez Studentów oraz Doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego. Zespół MITRA w ramach Turnieju UEFA EURO 2012 TM dwukrotnie wystąpił w gdańskiej Strefie Kibica przed meczami piłkarskiej reprezentacji Polski grając koncerty dla kilkudziesięciotysięcznej publicznością.

Wydarzenie na facebook'u: https://www.facebook.com/events/212140432978858/

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspomnienie starego hipisa...

Siedząc do późna w pracy Janek zaczął wspominać stare hipisowskie czasy, kiedy to niemal codziennie były nowe panienki, narkotyki... Po dwudziestu latach nie palenia marihuany postanowił więc zapalić, przypomnieć sobie dobre czasy. Odwiedził dzielnicę, na której mieszkał za młodu, i sprawdził czy diler Heniek jeszcze żyje i sprzedaje. Okazało się, że Heniek nadal prosperuje.
- Witaj Heniu, nic się nie zmieniłeś...
- Janek, kopę lat...
- Potrzebuję jakieś fajne jointy, bo ze dwadzieścia lat nie paliłem, a chciałbym przypomnieć sobie jak to było...
- Słuchaj Jasiu, sprzedam Ci, ale pod jednym warunkiem. Musisz ten towar palić samemu i najlepiej w zamkniętym pomieszczeniu.
- Dobra stary, niech tak będzie - odparł Stefan i pożegnawszy się pomknął do domu.
Wpada do chałupy, cisza jak makiem zasiał, żona chrapie jak niedźwiedź, dzieciaki tak samo, więc postanowił zamknąć się w łazience. Usiadł na sedesie wypakował towar, nabił lufkę, zaciąga się... Otwiera oczy, patrzy ciemno. Wypuszcza dym - jasno.
- Kurde, ale sprzęcicho się pozmieniało... - pomyślał zdumiony.
I pociągnął drugiego macha. Otwiera oczy, ciemno..., wypuszcza - jasno....
Zdrowo podjarany myśli sobie, że jeszcze raz nic nie zaszkodzi. Zaciąga się - ciemno, wypuszcza dym - jasno.
W tym momencie słyszy walenie do drzwi łazienki....
- Janek. co ty tam robisz? - krzyczy żona.
Janek wszystko wrzucił do sedesu, spuścił wodę i poddenerwowany odpowiada:
- Golę się kochanie!
- Janek, trzy dni...?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u