Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności 40-lecie twórczości Aliny Sibery

40-lecie twórczości Aliny Sibery

7490Alina Sibera, wieluńska malarka, jedna z najciekawszych artystek regionu, współorganizatorka Ogólnopolskich Plenerów Malarskich im. Jerzego-Dudy Gracza w Kamionie obchodzi 40-lecie działalności artystycznej. Z tej okazji pokaże kilkadziesiąt najciekawszych obrazów ze swojego ogromnego dorobku twórczego wystawie autorskiej, która otwarta zostanie 24 sierpnia w Regionalnym Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych Konduktorownia w Częstochowie.

 

- Na wystawie znajdzie się dużo zupełnie nowych obrazów, dużo tegorocznych - mówi Alina Sibera - I najczęściej pokazuję portrety. Oprócz tego pejzaże, ale raczej jako tło dla postaci i akty, które ostatnio zaczęłam malować. I to jest taki mój temat ostatni. To jest już moja dwudziesta któraś wystawa, ale minął pewien jubileusz mojej pracy twórczej i tak sobie pomyślałam, że podsumuje ten okres mojej pracy. I minęło 10 lat od pierwszego albumu, który wydałam. Teraz jestem w trakcie przygotowywania drugiego albumu i też chciałam to 10-lecie jakoś podsumować. Tak się złożyło, że mogę zrobić pierwszą wystawę w Częstochowie. Druga odbędzie się na przełomie września i października w Muzeum Realizmu Magicznego w Wiśle, a trzecia będzie w listopadzie w BWA w Sieradzu. Mam coraz mniej sił i nie wiem czy jeszcze kiedyś uda mi się zrobić taką dużą wystawę jak ta w Częstochowie - mówiła Alnia Sibera w Radiu Ziemi Wieluńskiej. Otwarcie wystawy 24 sierpnia o godz. 19 w częstochowskiej Konduktorowni.

(opr. KJB)

foto: alinasibera.pl

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u