Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Jazz Band Ball Orchestra w sieradzkiej szkole muzycznej

Jazz Band Ball Orchestra w sieradzkiej szkole muzycznej

JBBOPLAKATNowy rok szkolny rozpocznie się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu na jazzowo. Wznowione zostaną bowiem cykle muzyczne: Scena Dla Młodych, Muzyczne Horyzonty i Poliż Jazz. Na początek, już 14 września wystąpi najstarszy polski zespół tego rodzaju muzyki - Jazz Band Ball Orchestra z Krakowa.

 

Sieradzanie mają wyjątkowe szczęście, bowiem z JBBO wystąpi wokalista z USA Stanley Breckenridge! Jazz Band Ball Orchestra powstał w 1962 r. w Krakowie z inicjatywy Jana Boby i Jana Kudyka. Zespół koncertował na całym świecie. Szczególnie nobilitujące były występy JBBO na jednym z największych Festiwali Jazzu Tradycyjnego w USA, słynnym „Sacramento Dixieland Jubilee” w Kalifornii, później znanym jako „Sacramento Jazz Jubilee”. Znamienne jest też to, że od 1979 r. zespół był zapraszany na ten festiwal przez dwadzieścia kolejnych lat! Wspaniały wieczór jazzu tradycyjnego i swingu rozpocznie się o godzinie 18 w piątek 14 września w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu przy ul Jana Pawła II 48. Bilety w cenie 20 zł można nabyć w sekretariacie PSM w Sieradzu do końca sierpnia w godzinach 9 – 15, a we wrześniu od 8 do 18. Organizatorem koncertu jest Towarzystwo Muzyczne FERMATA oraz PSM I st. w Sieradzu. Patronat nad koncertem objął Prezydent Sieradza - Paweł Osiewała. Rozgłośnia radiowa „Nasze Radio” poświęci wydarzeniu więcej czasu na swojej antenie. Niewykluczone konkursy – na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Organizatorzy dziękują darczyńcom za pomoc finansową podczas organizacji koncertu.

Sławomir Cieślak - PSM I st. w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPolityczny i sentymentalny

Dawno, dawno temu kancelaria Sejmu zorganizowała wycieczkę autokarową dla liderów partii, które stały wysoko w rankingach popularności. Do podstawionego pod gmach Sejmu autokaru dwupokładowego jako pierwsi wsiedli posłowie płci obojga z Samoobrony i zajęli miejsca na piętrze. Na dolnym pokładzie zasiedli posłowie Platformy Obywatelskiej.
Kiedy autokar ruszył, jak to bywa na wycieczkach, wyciągnięto butelki z bajkowymi napojami wszelkiej maści. Po kilkudziesięciu minutach zapanował pełny luz.
Ale działo się tak tylko na dolnym pokładzie. U góry grobowa cisza. Po przejechaniu kilku kilometrów któryś z platformersów postanowił zajrzeć na piętro, aby "zasięgnąć języka". Wchodzi patrzy, a wszyscy siedzą równo jak w samolocie z głowami opartymi o zagłówki.
- Co się dzieje?! - pyta siedzącej najbliżej Renatki B.
- Co? Wy macie kierowcę, a my nie... - wyszeptała drżącym głosem posłanka.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u