Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Młodzi druhowie z Janiszewic ze strażackim monopolem. Przygotowali grę planszową

Młodzi druhowie z Janiszewic ze strażackim monopolem. Przygotowali grę planszową

DSC07251_1Kiedy w latach dwudziestych XX wieku, w czasach Wielkiego Kryzysu Elizabeth Magie wymyśliła w USA grę Monopoly nie przewidziała, że ta przez niemal sto lat osiągnie sprzedaż blisko 300 mln egzemplarzy i doczeka się kilkuset narodowych modyfikacji tej gry na całym świecie. Także kilkunastu w Polsce. Być może do gustu amatorom gier planszowych przypadnie i ta, jaką opracowali druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Janiszewice w gminie Zduńska Wola. Ich gra nosi nazwę "StrażoPoly".

 

Projekt „Zagrajmy w STRAŻOPOLY”, w ramach programu grantowego „Równać Szanse”, sfinansowany został przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności. Polegał na stworzeniu przez młodzież z pomocą profesjonalisty gry planszowej o tematyce strażackiej. STRAŻOPOLY to gra, w której uczestnicy muszą się zmierzyć z akcjami ratowniczo – gaśniczymi, biorą udział w ważnych wydarzeniach w życiu OSP. Podczas gry zdobywają doświadczenie i wiedzę, odpowiadając na pytania z zakresu wiedzy pożarniczej i udzielania pierwszej pomocy.
Dodatkowym elementem projektu było wykonanie ekspozycji stałej na temat historii OSP w Janiszewicach i remont świetlicy według założeń młodzieży. Realizując projekt młodzież zaplanowała remont świetlicy i jej obecny wygląd. Niemal wszystkie kontakty z firmami zrealizowała sama. Pozwoliło to rozwinąć umiejętność wykorzystania tego, co może im sprzyjać oraz umiejętność zjednywania sobie innych. Młodzi ludzie podsumowali działania projektowe, wytłumaczyli jak grać w grę i zaprosili do wspólnej zabawy. Mieli okazję pierwszy raz zagrać z swoimi rodzicami, koleżankami i kolegami z innych OSP z terenu gminy oraz m.in. z Prezesem Zarządu Głównego OSP druhem Waldemarem Pawlakiem, który przyjechał do młodzieży ze specjalną wizytą, a także wójtem gminy Zduńska Wola – Henrykiem Staniuchą. Gra była już prezentowana m. in. podczas obozu MDP „Pomocna Dłoń” w OSP Rozkochów w woj. małopolskim oraz podczas Mistrzostw Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Licheniu Starym, woj. wielkopolskie.

Opr. KaMi S

Fot. UG Zduńska Wola

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u