Strona główna Artykuły Aktualności Kolejne srebro w Londynie!!! Tym razem dla Mariusza Sobczaka. Mielczarek otrał się o podium!

1426978_M01Szczęśliwy trener polskich paraolimpijczyków, Wojciech Kikowski donosi siewie.tv z Londynu: - Mamy kolejny medal dla Polski, kolejny medal zdobyty przez mojego wychowanka. Ponownie srebro. Zdobył je Mariusz Sobczak (pierwszy od lewej)

Mariusz Sobczak (Start Radom) zdobył w środę w Londynie 18. dla Polski medal XIV Paraolimpiady. Pochodzący ze Zduńskiej Woli 30-letni lekkoatleta zajął drugie miejsce w skoku w dal w gronie zawodników z lekkim porażeniem, bijąc rekord życiowy wynikiem 5,14.

Na czwartej pozycji uplasował się jego rówieśnik Marcin Mielczarek (Start Zduńska Wola), także podopieczny Wojciecha Kikowskiego. Rezultatem 5,07 wyrównał rekord życiowy, a od brązowego medalu, który przypadł Rosjaninowi Władimirowi Swiridowowi, dzielił go zaledwie jeden centymetr! Zwyciężył Ukrainiec Roman Pawlik - z wynikiem 5,23.