Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Po raz siódmy odbędzie się kwesta na ratowanie nagrobków w Zduńskiej Woli

Po raz siódmy odbędzie się kwesta na ratowanie nagrobków w Zduńskiej Woli

kwesta31 i 2 listopada po raz siódmy z kolei odbędzie się kwesta przy ul. Łaskiej na ratowanie zniszczonych, wiekowych nagrobków na cmentarzu przy ul.Łaskiej w Zduńskiej Woli. Inicjatorem akcji jest Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli, wspierane przez Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola oraz wielu wolontariuszy.

1 listopada kwestujący pojawią się ze specjalnie oznakowanymi puszkami od godz. 10 do godz. 16 na części ewangelicko-augsburskiej. Dzień później, w tych samych godzinach kwestować będą na części rzymsko-katolickiej. O datki prosić będą działacze TPZW, samorządowcy, dziennikarze, lokalni artyści, przedstawiciele miejscowych firm oraz studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W tym roku pieniądze zbierane będą na odnowienie znajdującego się w części ewangelicko-augsbuskiej pomnika rodziny Wendtów. Pomysłodawcy kwesty zapraszają jeszcze do współpracy osoby chętne do zbieranie pieniędzy. Zgłaszać się można telefonicznie pod numerem 604 727 039.
Podczas sześciu poprzednich kwest udało się do puszek zebrać ponad 46 tys. zł. Za te pieniądze odnowionych zostało trzynaście nagrobków. Z ubiegłorocznej, za niemal 11 tys. zł odnowiono m.in.najstarszy zachowany na cmentarzu pomnik dziecka. Wykonany z marmuru 2,5-letniego Kazia Grabowskiego oraz miejsce pochówku Edwarda Hille i jego żony Karoliny z domu Puppe. Ten nagrobek wykonany był z piaskowca. KaMi S Fot. z ach. TPZW: https://www.facebook.com/TPZW98220/

Podobne:
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/3446-udana-kwesta-w-zduskiej-woli
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7426-w-asku-i-zduskiej-woli-odbd-si-kwesty-na-cmentarzach

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u