Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności 4 listopada II tura wyborów samorządowych. Czy frekwencja przekroczy 54 procent?

4 listopada II tura wyborów samorządowych. Czy frekwencja przekroczy 54 procent?

wyborylogoTam, gdzie nie zapadło rozstrzygnięcie w I turze, 4 listopada także w Sieradzkiem w niektórych miejscowościach odbędzie się wyborcza dogrywka. 21 bm. średnia frekwencji wyniosła 54 procent! Jaka będzie w niedzielę?

Przypominamy, że cisza wyborcza zaczęła się w piątek 2 listopada o godz. 24. Teraz możemy informować tylko o tym, kto startuje w drugiej rudzie wyborów.
ZDUŃSKA WOLA. O fotel prezydenta powalczą Konrad Pokora z Koalicji Obywatelskiej oraz Damian Kunert z KW PiS.
GMINA ZAPOLICE. O stanowisko wójta tej gminy walczyć będą obecnie sprawujący tę funkcję Witold Oleszczyk z Platformy Obywatelskiej i Przemysław Strzelczyk, gminny radny, z KW Prawa i Sprawiedliwości.
ZŁOCZEW. O stanowisko burmistrza ubiega się Dominik Drzazga, startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców Razem Dla Złoczewa oraz Jadwiga Sobańska, burmistrz Złoczewa, ubiegający się o reelekcję z Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe.
GMINA SIERADZ. Dotychczasowy wójt Jarosław Kaźmierczak (KW Wyborców Jarosława Kaźmierczaka) rywalizuje z Henrykiem Waludą (KW Wybrców Henryla Waludy). ŁASK. O głosy wyborców na stanowisko burmistrza starają się burmistrz Gabriel Szkudlarek z KW WYBORCÓW BEZPARTYJNE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE oraz Piotr Wołosz z KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ.
BŁASZKI. Tutaj walczą Karol Rajewski, aktualny burmistrz (z Komitetu Wyborczego Wyborców Ziemia Sieradzka) oraz Piotr Świderski, burmistrz gminy i Miasta Błaszki w latach 2010-2014, startujący z Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe.
POWIAT WIELUŃSKI. Walka o stanowisko burmistrza miasta rozegra się między urzędującym Pawłem Okrasą (Komitet Wyborczy Łączy nas Wieluń), a Pawłem Rychlikiem (KW PiS).
POWIAT WIERUSZOWSKI. Druga tura odbędzie się w gminach Galewice i Bolesławiec. W tej pierwszej o fotel wójta powalczą Piotr Kołodziej i obecny włodarz Marian Wojcieszak. W gminie Bolesławiec natomiast rywalizacja rozegra się między obecnym wójtem, Leszkiem Dominasem, a Dorotą Makówką.
POWIAT PAJĘCZŃSKI. W Pajęczanie mieszkańcy zdecydują, czy funkcję burmistrza ma nadal pełnić Dariusz Tokarski, czy jego kontrkandydat Piotr Mielczarek. W gminie Kiełczygłów o fotel wójta w drugiej turze powalczą Kazimierz Jędrzejski i Mariusz Mielczarek.

Opr. KaMiS

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u