Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Franciszkańskie powidła i miód z klasztornej pasieki. To niektóre atrakcje Wieluńskiego Jarmarku Franciszkańskiego.

Franciszkańskie powidła i miód z klasztornej pasieki. To niektóre atrakcje Wieluńskiego Jarmarku Franciszkańskiego.

ojciecleonnowyJuż po raz czwarty oo. Franciszkanie z Wielunia uchylą bramy swojego klasztoru i zaproszą zwiedzających w miejsca na ogół niedostępne. To właśnie możliwość zajrzenia do wirydarza, refektarza, czy celi zakonnej będzie jedną z atrakcji tegorocznego IV Wieluńskiego Jarmarku Franciszkańskiego. Ponadto nie zabraknie rękodzieła, swojskiego jadła i napitku.

 

Specjalnie na tę okazję zakonnicy szykują powidła franciszkańskie i miód z klasztornej pasieki. Będą też zabawy i konkursy dla dzieci oraz śpiewy przy ognisku. Msza świeta odprawiona w grocie klasztornej będzie jednocześnie dziękczynieniem za tegoroczne plony. Początek jarmarku w sobotę, godzina 15.
Gościem specjalnym Wieluńskiego Jarmarku Franciszkańskiego, który odbędzie w ogrodach klasztornych, będzie ojciec Leon Knabit. Ale z zakonnikiem będzie się można spotkać już dzień wcześniej, w piątek. Będzie gościem biblioteki miejskiej w Wieluniu. Spotkanie z nim rozpocznie się o godz. 17. O. Knabit znany jest z programu telewizyjnego "Prawdę mówiąc" oraz z doskonałego humoru. Nie krył w swych wypowiedział, że swoje powołanie czuł na fifty/fifty, że chciał mieć harem albo nie wiązać się z żadną kobietą. To jeden z najbardziej medialnych duchownych. Bendyktyn od lat związany z klasztorem tymienieckim. Był bliskim znajomym papieża Jana Pawła II. Autor wielu książek, programów telewizyjnych i bloga. Na swoim blogu napisał między innymi: "Pan Bóg jest dowcipny, każdy się przekona, bo stworzył żyrafę i Ojca Leona".
Wstęp na piątkowe spotkanie jest bezpłatny. Swoja drogą wielunianom zazdroszę i jarmarku, i możliwości obcowania z tak cudnym człowiekiem. Siewie.tv poleca serdecznie!!!
Więcej o gościu specjalnym znajdziecie na:
http://www.youtube.com/watch?v=PL34hjzgfmM
http://ojciecleon.blog.onet.pl/
http://www.tvp.pl/vod/audycje/publicystyka/prawde-mowiac/wideo/o-leon-knabit-16062012/7539413

Ewa Dobrowolska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKiedy przychodzi Matka Boska...

Na religii dzieci uczą się o Matce Boskiej.
- A do mojej mamy Matka Boska często przychodzi w nocy - chwali się Stasiu.
- Jak to możliwe? - pyta katechetka.
- Jak idziemy spać i gasimy światło, to po jakimś czasie mama woła: O Matko Boska, znowu ty?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u