Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Nie dała się oszukać ,,na policjanta''

Nie dała się oszukać ,,na policjanta''

policja2Okazuje się, że nawet najlepszy pomysł na oszustwo nie zadziała, kiedy przestępca trafi na osobę inteligentną, ostrożną i rozważną. Tak było w przypadku pewnej mieszkanki Sieradza, która skutecznie zniechęciła oszusta i nie dała się nabrać na jego "legendę".

 

Do zdarzenia doszło 13 marca około godziny 11.30 w Sieradzu Do jednego ze sklepów zadzwonił na numer stacjonarny mężczyzna. Nieznajomy przedstawił się z imienia i nazwiska, mówiąc jednocześnie, że jest policjantem z.. Centralnego Biura Śledczego. Wymienił też imię i nazwisko kobiety, która odebrała telefon. W dalszej rozmowie powiedział, że jej dane osobowe mogą być wykorzystane w celu wyłudzenia kredytów na terenie innych miast w kraju. Stwierdził, że chodzi o kwotę 30 tysięcy złotych. Nadmienił, że rozmówczyni może sprawdzić jego dane dzwoniąc na numer alarmowy policji. Kobieta poprosiła mężczyznę aby podał adres jej zamieszkania i inne bliższe dane. Okazało się, że dzwoniący „policjant” ich nie znał. Wtedy kobieta się rozłączyła. Po chwili mężczyzna zadzwonił ponownie, pytając się dlaczego połączenie zostało przerwane. Sieradzanka odpowiedziała, że najpierw zadzwoni na policję aby sprawdzić jego wiarygodność. Wtedy mężczyzna sam się rozłączył.
Pamiętajmy żeby w takich sytuacjach nigdy nie ufać nieznajomej osobie, która może podawać się za pracowników różnych firm, członków dalszej rodziny bądź funkcjonariuszy różnych służb. Dzwoniący oszuści za każdym razem skierują rozmowę na kwestie finansowe. Będą starali się wybadać jaką kwotą dysponuje osoba do której się dodzwonili. Pamiętajmy także, że policja ani inne służby nigdy nie żądają jakiejkolwiek gotówki lub dokonania jej przelewów z konta na konto. W takiej sytuacji zawsze należy rozmówcę sprawdzić, dzwoniąc do najbliższych, bądź na numery alarmowe policji. Mieszkańcy powiatu razie wątpliwości mogą także zadzwonić na numer 690-115-319.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDiabeł, kobieta i sukienka

- Grażynko, ta sukienka kosztowała kroci! Nie stać nas na takie wydatki! Dlaczego ją kupiłaś? - pyta mąż żony.
- Kochanie, tak jakoś wyszło... Diabeł mnie podkusił. Tak wyraźnie szeptał mi do ucha: kup ją, kup ją, wyglądasz w niej świetnie!
- Nie mogłaś mu powiedzieć, żeby sobie poszedł precz?
- Mówiłam, mówiła wiele razy. I nawet odszedł, ale...
- Jakie ale...?
- Odszedł kawałek, ale odwrócił się nagle i powiedział, że... z daleka wyglądam w niej jeszcze lepiej?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u