Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wiosny wiosenne porządki

Wiosny wiosenne porządki

wiosna-partia-logo655-1Partia Wiosna przeprowadza właśnie ogólnopolską akcję #WiosennePorządki, która ma na celu zapewnienie transparentności instytucji i jawności wynagrodzeń w sektorze publicznym.

 

Zwróciliśmy się do urzędów i spółek z powiatu zduńskowolskiego o udostępnienie informacji publicznej na temat wynagrodzeń. Sprawdzimy, czy na stanowiskach opłacanych z pieniędzy podatników nie ukrywają się misiewicze i rusycystki. Niedawno bulwersowała nas sprawa asystentek prezesa Narodowego Banku Polskiego i ogromnych kwot wynagrodzeń. To wierzchołek góry lodowej, bo politycy od lat korzystają z legitymacji partyjnej jak z karty bankomatowej. Od lat wykorzystują spółki skarbu państwa, spółki miejskie, urzędy gmin do załatwiania prywatnych interesów. Czas z tym wreszcie skończyć.
Prezydent Konrad Pokora jeszcze w kampanii wyborczej obiecywał przeprowadzenie audytu we wszystkich miejskich spółkach. Niestety, o jego wynikach, ani o tym, czy w ogóle został przeprowadzony nic nie wiemy. MPWiK to przykład spółki, co do której mieszkańcy mogą odczuwać zastrzeżenia przez zawirowania na stanowisku prezesa, niedawne postępowanie prokuratury w sprawie nieprawidłowości w spółce czy też problemu z "ginącą wodą". A przecież to właśnie ta spółka będzie odpowiadać za kilkadziesiąt milionową inwestycję w Zduńskiej Woli jaką jest budowa basenu.
Dzięki ujawnianiu zarobków w urzędach administracji publicznej zyskają nie tylko obywatele, którzy wreszcie czarno na białym będą mieli przedstawione jak kształtują się zarobki wśród urzędników zarówno niskiego jak i wyższego szczebla, ale zyskają też sami urzędnicy, którzy zazwyczaj są bardzo słabo opłacani. Rządzący posługują się w mediach zakłamanymi, nieprawdziwymi danymi odbierając tym samym urzędnikom społeczne poparcie do swoich dążeń. Urzędnicy codziennie wykonują bardzo ciężkie obowiązki z różnych sfer życia publicznego, które dotyczą obywateli i dobrze byłoby, aby wreszcie za to godziwie im płacono. W rzeczywistości zarabiają kilkanaście razy mniej od słynnych już asystentek prezesa Narodowego Banku Polskiego. Gdy Robert Biedroń był prezydentem Słupska, ujawnił jako pierwszy w kraju zarobki wszystkich zatrudnionych w urzędzie; od sprzątaczki po swoje własne wynagrodzenie. Taką zasadę można wprowadzić wszędzie.

Z wiosennym pozdrowieniem
Patryk Lorenc
Koordynator Wiosny w Powiecie Zduńskowolskim
tel. 781 481 669

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDupa nie czarodziej

Do baru wchodzi mężczyzna i zamawia setkę czystej. Z kieszeni wyciąga naparstek, odlewa do niego trochę wódeczki, a z drugiej kieszeni wyjmuje małego, kilkucentymetrowego ludzika. Stawia go na barze i podaje naparstek. Barman patrzy na to zdziwiony:
- Panie, skąd pan takiego krasnala wytrzasną?
- Wie pan, byliśmy razem z kolegą Staszkiem w Afryce. Idziemy tam przez dżungle, idziemy i nagle widzimy jak tubylcy tańczą dookoła ogniska. A w środku koła taki wymalowany na kolorowo wywija grzechotnikami. I jak ty mu wtedy, Stachu powiedziałeś? Że on jest dupa a nie czarodziej?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u