Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 18 DO 24 KWIETNIA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 18 DO 24 KWIETNIA

15SIERADZPrzed nami Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek, który jest dniem pamiątki ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa po mszach Wieczerzy Pańskiej w parafiach odbędzie się obrzęd obmycia nóg. W Wielką Sobotę będziemy święcić potrawy na wielkanocne śniadanie w niedzielę. Zapowiada się na nadchodzący weekend ładna pogoda z temperaturą nawet 20 stopni Celsjusza na plusie, a zatem spodziewać się można w Poniedziałek Wielkanocny wielkiego lania wodą. 21 kwietnia, poza łaskim KinoIno nie będzie w pozostałych kinach w regionie projekcji filmów. Zamknięte też będą w czasie świąt muzea. Co i gdzie się odbędzie? O tym poniżej. Szczegóły także na plakatach. Naszym Czytelnikom siewie.tv składa życzenia rodzinnych, zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy.

 

ZDUŃSKA WOLA

18- 24 kwietnia, Kino Ratusz, repertuar na: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

23 kwietnia, godz. 12.30. Fotografując zmysłami. Zdjęcia z ciemności. Wystawa zdjęć osób niewidomych i słabowidzących. Salonik Wystawowy Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Łaska 12. 23 kwietnia, sala kameralna Kina Ratusz, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Między obrazami". Projekcja filmu "Przedszkolanka" o godz. 18. Bilety 16 zł - normalny, 14 zł - ulgowy.

SIERADZ

18- 24 kwietnia, Kino Teatr, repertuar na: --> http://www.scksieradz.pl/aktualnosci

18 kwietnia, Biuro Wystaw Artystycznych, godz. 17. Otwarcie wystawy Henryka Włocha.

WIELUŃ

18- 24 kwietnia, Kino Syrena, repertuar na: --> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2019/03/repertuar-syreny/

WIERUSZÓW

18- 24 kwietnia, Kino Słońce, repertuar na: --> http://kinoslonce.pl/repertuar-miesieczny/

ŁASK

18- 24 kwietnia, KinoIno przy ŁDK. Repertuar na: --> https://kinoino.pl/#repertuar

21 kwietnia (niedziela świąteczna) w urokliwej, kameralnej kawiarni "Jagódka" (ul. Piotrkowska 26) w Łasku - Kolumnie o godz. 18 z niezwykle klimatycznym koncertem włoskim wystąpi duet bluesowy Beppe "Harmonica Slim" Semeraro i PG Petricca. Będzie to odskocznia dla łaskowian, ciekawa możliwość odejścia od świątecznego stołu. Koncert zaplanowany jest na co najmniej trzy godziny.
Więcej o artystach:
Harmonica Slim http://www.harmonica-slim.com/
PG Petricca http://www.pgpetricca.eu/
Wideo: https://www.youtube.com/watch?v=yYR5CuX7ap8
https://www.youtube.com/watch?v=6un2G6fSq
To 24 kwietnia. Łaski Dom Kultury, sala widowiskowa, Koncert Tymona Tymańskiego, godz. 18. Bilety w cenie 40 zł.

A JUŻ NIEBAWEM:

- ŁASK, 27 kwietnia, Łaski Dom Kultury, Galeria z Fortepianem, godz. 18, najpiękniejsze piosenki Anny German wykona Barbara Droździńska. Koncert pt. "Człowieczy los". Wejściówki do nabycia w sekretariacie ŁDK.

- ZDUŃSKA WOLA, 25 - 28 kwietnia, Spotkania Teatralne WTOOPA pod patronatem siewie.tv, więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9703-xv-wtoopa-czyli-spotkania-teatrow-z-caej-polski-pod-patronatem-siewietv

- SIERADZ, 25 kwietnia, Kino Teatr, Inne Horyzonty Kina, projekcja " Wszyscy wiedzą". Bilety do kupienia w kasie SCK lub online na www.scksieradz.pl

- SIERADZ, 26 kwietnia roku o godz. 18: w PBP odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Krzysztofem Piątkiem, który zwiedził z aparatem fotograficznym ponad 60 państw. Na spotkaniu w bibliotece opowie o swojej podróży do Japonii.

- SIERADZ. 28 kwietnia. SIERADZKIE WROTA CZASU, szczegóły na: --> https://sieradz.eu/sieradzkie-wrota-czasu-2019

- SZADEK, "Odpady za drzewko" w ramach programu "100 tys. drzew na 100-lecie Województwa Łódzkiego" realizowanego przez władze Samorządu Województwa Łódzkiego, 27 kwietnia, ul. Grabowiny od godz. 8.30.

- PAJĘCZNO, 1 maja. Burmistrz Miasta i Gminy Pajęczno oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają na Wiosenne Prezentacje Orkiestr Dętych. Początek wydarzenia w środę, 1 maja o godz. 14 w Parku Miejskim (przy Ratuszu). Głównym zamierzeniem imprezy jest podnoszenie jakości pracy artystycznej w orkiestrach dętych, ocena dorobku poszczególnych zespołów, doskonalenie warsztatu muzycznego, inspirowanie poszukiwań repertuarowych, prezentacja pracy dyrygentów. Prezentację zainauguruje uroczysty przemarsz ulicami miasta.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspomnienie starego hipisa...

Siedząc do późna w pracy Janek zaczął wspominać stare hipisowskie czasy, kiedy to niemal codziennie były nowe panienki, narkotyki... Po dwudziestu latach nie palenia marihuany postanowił więc zapalić, przypomnieć sobie dobre czasy. Odwiedził dzielnicę, na której mieszkał za młodu, i sprawdził czy diler Heniek jeszcze żyje i sprzedaje. Okazało się, że Heniek nadal prosperuje.
- Witaj Heniu, nic się nie zmieniłeś...
- Janek, kopę lat...
- Potrzebuję jakieś fajne jointy, bo ze dwadzieścia lat nie paliłem, a chciałbym przypomnieć sobie jak to było...
- Słuchaj Jasiu, sprzedam Ci, ale pod jednym warunkiem. Musisz ten towar palić samemu i najlepiej w zamkniętym pomieszczeniu.
- Dobra stary, niech tak będzie - odparł Stefan i pożegnawszy się pomknął do domu.
Wpada do chałupy, cisza jak makiem zasiał, żona chrapie jak niedźwiedź, dzieciaki tak samo, więc postanowił zamknąć się w łazience. Usiadł na sedesie wypakował towar, nabił lufkę, zaciąga się... Otwiera oczy, patrzy ciemno. Wypuszcza dym - jasno.
- Kurde, ale sprzęcicho się pozmieniało... - pomyślał zdumiony.
I pociągnął drugiego macha. Otwiera oczy, ciemno..., wypuszcza - jasno....
Zdrowo podjarany myśli sobie, że jeszcze raz nic nie zaszkodzi. Zaciąga się - ciemno, wypuszcza dym - jasno.
W tym momencie słyszy walenie do drzwi łazienki....
- Janek. co ty tam robisz? - krzyczy żona.
Janek wszystko wrzucił do sedesu, spuścił wodę i poddenerwowany odpowiada:
- Golę się kochanie!
- Janek, trzy dni...?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u