Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Strażackie Floriany'2019 rozdane

Strażackie Floriany'2019 rozdane

61037299_2703238196416521_13253414376964096_nW Europejskim Centrum Matecznik Mazowsze w Otrębusach koło Warszawy odbyła się Gala Finałowa wieńcząca III edycję Konkursu Floriany. Podczas tej uroczystości wręczono dwadzieścia prestiżowych statuetek Floriany 2019 - za najlepsze i najciekawsze projekty zgłoszone i nominowane w kategoriach I-XI i dwanaście nagród zwycięzcom kategorii specjalnej „Ratujemy i Uczymy Ratować”, przeprowadzonej pod patronatem Fundacji WOŚP.

 

Do konkursu wpłynęło 256 zgłoszeń OSP z całej Polski, spośród których Kapitułą Konkursu wyłoniła 49 nominacji, a z tej elitarnej grupy najlepszych – 20 zdobywców strażackich Oscarów. Z województwa łódzkiego wpłynęło 26 zgłoszeń, a 5 reprezentacji OSP zdobyło nominacje. Zdobywcami strażackich Florianów 2019 z Łódzkiego są:
- OSP Królowa Wola, powiat tomaszowski, gmina Inowłódz w kategorii IV Estetyka Przestrzeni publicznej - Projekt „Rewitalizacja terenów wokół strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej i Domu Ludowego w Królowej Woli”. Projekt zrealizowany przez OSP z partnerami.
- OSP Janiszewice, woj. łódzkie, gmina Zduńska Wola w kat. V Edukacja. Projekt „Zagrajmy w Strażopolly”. Projekt zrealizowany przez OSP z partnerami.
- OSP Wieruszów, woj. łódzkie, powiat wieruszowski, gmina Wieruszów w kat. VII Kultura i tradycja. Projekt „Tradycja na scenie-pierwszy wieruszowski jarmark w niepodległej Polsce”. Projekt zrealizowany przez OSP z partnerami.
- Serdecznie dziękujemy Programowi "Równać szanse" za uwierzenie w naszą młodzież i danie możliwości realizacji projektu oraz Sławkowi Wiechowskiemu za przełożenie naszego pomysłu na planszę w tak krótkim czasie. Teraz działamy dalej bo nasza gra się nie kończy. Projekt był bardzo intensywny i trudny w realizacji. Wymagał od nas wielkiego zaangażowania i ciągłego wzajemnego motywowania się do pracy, ale BYŁO WARTO! - podają na swoim profilu ochotnicy z Janiszewic

Opr. Leon

Fot. OSP Janiszewice

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u