Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zduńskowolscy i łascy policjanci w czołówce wojewódzkiej "Patrolu Roku"/foto/

Zduńskowolscy i łascy policjanci w czołówce wojewódzkiej "Patrolu Roku"/foto/

216-92389Wojewódzkie eliminacje 26. Edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Patrol Roku” za nami. W zawodach wzięło udział 46 funkcjonariuszy reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe policji z województwa łódzkiego.

 

Konkurs był formą doskonalenia zawodowego policjantów prewencji, czyli tych najczęściej spotykanych na ulicach polskich miast. Funkcjonariusze tworzący dwuosobowe patrole musieli wykazać się ogromną wiedzą, sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami praktycznymi. Rywalizowali ze sobą w pięciu konkurencjach: test z wiedzy policyjnej, interwencje policyjne, techniki obezwładniania osób, strzelanie sytuacyjne i bieg pościgowy. Strzelanie sytuacyjne przeprowadzono na strzelnicy w Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, natomiast pozostałe konkurencje rozegrano na terenie łódzkiego Oddziału Prewencji Policji. Po podsumowaniu punktacji wyłoniono zwycięzców:
- I miejsce – KPP Zduńska Wola – st. sierż. Marcin Dubiak i post. Bartosz Winiarski
- II miejsce: KPP Pabianice – sierż. Sylwester Kaźmierczak i st. post. Mikołaj Bobowicz
- III miejsce: KPP Łask – asp. szt. Przemysław Wolniak i sierż. szt. Marcin Lewski
Laureaci eliminacji wojewódzkich odbiorą nagrody podczas uroczystości obchodów Święta Policji w Łodzi. Dwie najwyżej sklasyfikowane pary patrolowe wezmą udział w ogólnopolskim finale zawodów, który odbędzie się 10 - 13 września 2019 r. w Szkole Policji w Słupsku. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a reprezentantom województwa łódzkiego życzymy powodzenia w finale!

Opr. KaMi S/Fot. KWP Łódź

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPolityczny i sentymentalny

Dawno, dawno temu kancelaria Sejmu zorganizowała wycieczkę autokarową dla liderów partii, które stały wysoko w rankingach popularności. Do podstawionego pod gmach Sejmu autokaru dwupokładowego jako pierwsi wsiedli posłowie płci obojga z Samoobrony i zajęli miejsca na piętrze. Na dolnym pokładzie zasiedli posłowie Platformy Obywatelskiej.
Kiedy autokar ruszył, jak to bywa na wycieczkach, wyciągnięto butelki z bajkowymi napojami wszelkiej maści. Po kilkudziesięciu minutach zapanował pełny luz.
Ale działo się tak tylko na dolnym pokładzie. U góry grobowa cisza. Po przejechaniu kilku kilometrów któryś z platformersów postanowił zajrzeć na piętro, aby "zasięgnąć języka". Wchodzi patrzy, a wszyscy siedzą równo jak w samolocie z głowami opartymi o zagłówki.
- Co się dzieje?! - pyta siedzącej najbliżej Renatki B.
- Co? Wy macie kierowcę, a my nie... - wyszeptała drżącym głosem posłanka.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u