Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Oszczędzajmy wodę!

Oszczędzajmy wodę!

wodaJest gorąco, upały dokuczają, opadów jest mniej. W taki czas rośnie zużycie wody. Dlatego Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Sieradzu zwraca się z prośbą do mieszkańców o racjonalne wykorzystywanie wody.

 

Od kilku lat w czasie letnich miesięcy mamy do czynienia ze zwiększonym zużyciem, szczególnie na obszarach o dużej powierzchni terenów zielonych i ogródków działkowych. Spowodowane jest to także brakiem opadów atmosferycznych, intensywnym podlewaniem roślin w okresie upałów, napełnianiem basenów lub nawet ochładzaniem dachów przy pomocy wody pobieranej z sieci wodociągowej. Występują również sytuacje nieuzasadnionego poboru wody z hydrantów, pomimo iż pracownicy przedsiębiorstwa ciągle prowadzą kontrole w terenie - można przeczytać w komunikacie wydanym przez MPWiK w Sieradz. Ta sytuacja może doprowadzić do wystąpienia okresowych braków w dostawach wody. MPWiK apeluje więc o wykorzystywanie wody pitnej z sieci wodociągowej głównie do celów bytowych i powstrzymanie się od podlewania ogródków, trawników, napełniania przydomowych basenów itp.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPolityczny i sentymentalny

Dawno, dawno temu kancelaria Sejmu zorganizowała wycieczkę autokarową dla liderów partii, które stały wysoko w rankingach popularności. Do podstawionego pod gmach Sejmu autokaru dwupokładowego jako pierwsi wsiedli posłowie płci obojga z Samoobrony i zajęli miejsca na piętrze. Na dolnym pokładzie zasiedli posłowie Platformy Obywatelskiej.
Kiedy autokar ruszył, jak to bywa na wycieczkach, wyciągnięto butelki z bajkowymi napojami wszelkiej maści. Po kilkudziesięciu minutach zapanował pełny luz.
Ale działo się tak tylko na dolnym pokładzie. U góry grobowa cisza. Po przejechaniu kilku kilometrów któryś z platformersów postanowił zajrzeć na piętro, aby "zasięgnąć języka". Wchodzi patrzy, a wszyscy siedzą równo jak w samolocie z głowami opartymi o zagłówki.
- Co się dzieje?! - pyta siedzącej najbliżej Renatki B.
- Co? Wy macie kierowcę, a my nie... - wyszeptała drżącym głosem posłanka.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u