Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Młode Siewie „We are the superheroes”

„We are the superheroes”

PIORNIK1XVII Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci mamy już za sobą. Możemy powiedzieć nie tylko, że odbył się 24 listopada br. w Arenie Gliwice pod pięknym hasłem "Stare the Joy". Okazało się, że jednak coś niezwykłego może zdarzyć się dwa razy, bo znowu wygrała młoda Polka. A jak tak jest, to zawsze powód do radości i - nie bójmy się tego słowa - do dumy narodowej, o której ostatnio głośno.

W konkursie wzięło udział 19 państw. Polskę reprezentowała 12-letnia wokalistka o... węgierskim nazwisku - Viki Gabor. Organizatorem była Europejska Unia Nadawców we współpracy z Telewizją Polską. Galę poprowadzili Ida Nowakowska, Aleksander Sikora oraz zwyciężczyni poprzedniej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior - Roksana Węgiel.
I właśnie tego dnia dokonało się niemożliwe - Polska drugi raz z rzędu wygrała Eurowizję dla Dzieci. Jest to pierwszy taki przypadek w historii konkursu. Jednak nie mogło być inaczej. Viki Gabor to niezwykle utalentowana dziewczyna, która wcześniej doszła do finału konkursu The Voice Kids. Swoim głosem rozkochała w sobie wielu Polaków i zdobyła rzeszę fanów. 24 listopada zwyciężyła piosenką pt. "Superhero". Utwór ten, napisany przez Patryka Kumóra, Lanberry orax Dominica Buczkowskiego-Wojtaszka, mówi o sprawach aktualnych i jak najbardziej ważnych. Odnosi się do ochrony środowiska oraz do tego, że każdy z nas ma wpływ na naszą planetę. Warto zaznaczyć, że w komisji konkursu jak i całej oprawie przewodziły właśnie dzieci. Myślę, że jest to dobre posunięcie. Dzieci są bezinteresowne, szczere i mówią wprost co im się podoba, a co nie. Oprócz tego, takie wydarzenie jest dla nich z całą pewnością wielkim przeżyciem. No i czerpią z tego niesamowitą radość. A nie ma nic piękniejszego niż uśmiech na twarzy dziecka!
Po wygranej Viki Gabor w sieci mogliśmy czytać mnóstwo komentarzy mówiących o tym, że Eurowizja Junior jest na wyższym poziomie od... Eurowizji dla dorosłych. Czy tak faktycznie jest? Dwie wygrane z rzędu bronią się same w przypadku polskich kandydatek. Młodzi uczestnicy przygotowują się do występu na każdej płaszczyźnie i dają z siebie sto procent. Do ostatniej chwili szlifują układ taneczny, prezentację sceniczną oraz wiele innych. A przede wszystkim mają dobre tematy piosenek. W zeszłym roku Roxie Węgiel śpiewała o tym, że warto być sobą i wierzyć w swoje możliwości. Przekaz jak najbardziej odpowiedni dla osób młodych. W tym roku Polska postawiła na ochronę środowiska. Myślę, że jest to kwestia godna rozgłosu na całą Europę. Jadąc na Eurowizję dla dorosłych powinniśmy wziąć na celownik równie ważny, choć uniwersalny temat. Mamy w Polsce tylu zdolnych artystów. Tych młodych, jak i tych bardziej doświadczonych, którzy mają już spory staż w tym zawodzie. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy Polaków na arenie międzynarodowej. A w tym przypadku przykład idzie z... dołu, od tych niżej w piosenkarskim rzemiośle.

Kinga Tokarska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u